Společnost P&G se ve zprávě o společenské odpovědnosti a udržitelnosti za rok 2019 věnuje vlivu komunity, genderové rovnoprávnosti, různorodosti a inkluzi a trvalé udržitelnosti

Dobročinné aktivity firmy se odráží na její dobré pověsti

Firma The Procter & Gamble Company (index NYSE:PG) dnes zveřejnila svou zprávu o společenské odpovědnosti a udržitelnosti za rok 2019, ve kterém popisuje pokrok, kterého dosáhla v oblastech dopadů na komunitu, rozmanitosti a inkluze, genderové rovnosti a udržitelnosti životního prostředí, které jsou základem etického kodexu firmy a její společenské odpovědnosti.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou tiskovou zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20191202005577/en/

Rok 2019 byl pro firmu P&G rokem, kdy se společnosti podařilo zásadním způsobem zlepšit život komunity i svých zaměstnanců. Například firma splnila svůj cíl pro rok 2020 a poskytla 15 miliard litrů čisté, pitné vody potřebným lidem v rámci svého programu Children’s Safe Drinking Water (CSDW - Program zaměřený na to, aby děti měly k dispozici pitnou vodu) a podpořila rozhovory a diskuze o rasové a genderové rovnoprávnosti.

“Občanskou odpovědnost jsme napevno zabudovali do našeho podnikání a nejenže konáme dobro, ale také posilujeme naší důvěryhodnost v očích zákazníků, což nám pomáhá k dalšímu růstu a tvorbě hodnot. Můžeme tak být silou, která koná dobro a pomáhá k dalšímu růstu,” řekl David Taylor, předseda představenstva, prezident a generální ředitel firmy P&G. “A není to jen nějaký okrajový samostatný projekt, je to způsob, jakým každý den na celém světě podnikáme.”

Firma P&G podniká ve zhruba 70 zemích světa a svých 65 předních a známých značek prostřednictvím svých talentovaných zaměstnanců a inovativních technologií prodává téměř 5 miliardám lidí. Snaha firmy P&G byla oceněna i nezávislými organizacemi a v roce 2019 se firma umístila výš v žebříčku nejobdivovanějších firem světa časopisu Fortune a v hlasování Axios Harris Poll 100. Navíc, více než 80% zaměstnanců firmy P&G považuje občanské a sociální aktivity firmy za prospěšné a společenská a občanská odpovědnost se v každoročním průzkumu mezi zaměstnanci těšila velké oblibě i v roce 2019.

Hlavní informace ze zprávy o občanské odpovědnosti firmy P&G roku 2019:

- Dopady na komunitu: Firma P&G poskytla záchranné balíčky obsahující své značkové výrobky rodinám, které byly postiženy více než 25 přírodními katastrofami, včetně požárů a hurikánů v USA, záplavami v indickém státě Kerala a smrtícím zemětřesením a tsunami v Indonésii. Navíc firma prostřednictvím svého programu CSDW přijala nový závazek dodat do konce roku potřebným 25 miliard litrů čisté, pitné vody.

- Rozmanitost a inkluze: Firma P&G se stala platinovým sponzorem akce World Pride v New Yorku a na 50 místech po celém světě podpořila a představila různé aktivity, které se v rámci této akce uskutečnily. Firma vydala pokračování k filmu „The Talk“, který byl oceněn cenou Emmy, které nese název „The Look - Pohled“ a jehož smyslem je podpořit diskuzi o rasových otázkách. Firma P&G také založila programy v oblasti neurodiverzity ve 4 svých závodech, které poskytují pracovní příležitosti osobám s poruchami autistického spektra.

- Genderová rovnoprávnost: Cílem firmy P&G je dosáhnout stejného poměru žen a mužů na všech řídících úrovních firmy a zastoupení žen v manažerských týmech i představenstvu společnosti je nyní více než 40%. Značka Always patřící pod křídla firmy P&G spustila svou kampaň #EndPeriodPoverty, která pomáhá udržet dívky ve škole a zajistit jim vzdělání a značka Secret naopak investovala více než 500 tisíc dolarů do podpory amerického národního ženského fotbalového týmu v boji za rovnost v odměňování a finančním ohodnocení.

- Odpovědnost vůči životnímu prostředí: V dubnu firma oslavila roční výročí svého programu Ambition 2030, jehož součástí je řada smělých cílů v oblasti trvalé udržitelnosti, které se týkají jak značek firmy P&G, tak dodavatelského řetězce, společnosti a zaměstnanců. Firma P&G také uzavřela partnerství s firmou TerraCycle, jehož cílem je zavést koncept opakovaně použitelných „mlékárenských“ obalů pro produkty značky Loop. Kromě toho se firma snaží pomoci řešit globální problém plastového odpadu a spojila se s více než 40 dalšími společnostmi, aby založila alianci na likvidaci plastového odpadu (Alliance to End Plastic Waste), jejímž cílem je do roku 2030 snížit používání obalových materiálů z plastů vyráběných ze surové ropy o 50%.

Letos je to již 20. rok za sebou co firma P&G vydává zprávu o tom, jak pomáhá zlepšovat svět. První zpráva o trvalé udržitelnosti byla vydána již v roce 1999. Shrnutí tohoto dokumentu, které obsahuje 24 stránek informací a příběhů o tom, jak jsme si vedli na poli občanské odpovědnosti si můžete stáhnout online. Stáhnout si můžete i podrobnou zprávu, která má více než 140 stran.

O společnosti Procter & Gamble

Společnost Procter & Gamble slouží zákazníkům na celém světě prostřednictvím jednoho z nejsilnějších portfolií důvěryhodných a kvalitních předních značek, včetně Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® a Whisper®. Komunita P&G zahrnuje provozy v přibližně 70 zemích světa. Navštivte stránky http://www.pg.com, kde najdete nejnovější zprávy a informace o společnosti P&G a jejích značkách.

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20191202005577/en/

Kontaktní informace

Julie deSylva, Global Company Communications

513-780-0006

Desylva.j@pg.com

Zdroj: Procter & Gamble

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-sociální-společnost-kosmetika-Procter & Gamble

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.