Konference Power of culture

Praha 22. listopadu 2019 (PROTEXT)

Kultura je přirozeným základem života, podstatou lidství a klíčovou součástí ekonomiky.

Konference "Power of culture" chce představit nový návrh na propojení kultury a ekonomiky a zahájit nad tématem veřejnou diskusi. Proběhne ve čtvrtek 28. listopadu od 12:30 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze.

Budoucnost české ekonomiky spočívá ve využívání příležitostí v oblastech s vysokou přidanou hodnotou. K těm nesporně náleží kulturní a kreativní průmysly od využívání kulturního dědictví, gastronomie, architektury, počítačových her, designu a řady dalších oblastí, které jsou úzce provázány s kulturou.

Spojují v sobě konkurenceschopnost a identitu České republiky. Strategie rozvoje a podpory kulturních a kreativních průmyslů vzniká s cílem přispívat k rozvoji znalostní ekonomiky a úspěšné transformaci České republiky.

Na konferenci vystoupí Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu, Lubomír Zaorálek, ministr kultury ČR, Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu ČR, Martin Wichterle, Svaz průmyslu a dopravy, majitel Wikov Group, sklárny Rückl a sklárny Bomma, Jan Sýkora, Asociace malých inovativních škol, ředitel ZŠ Hučák, Petr Koudela, výkonný ředitel Dolní oblasti Vítkovice a Jindra Vejvodová, expertka na budování značky.

Pořádá: Ministerstvo kultury ČR, projektový tým Strategie rozvoje a podpory kulturních a kreativních průmyslů ČR

ikona program konference

Kontakt:

Andrea Švandová

Ministerstvo kultury / Ministry of Culture of the Czech Republic

koordinátorka, projekt „Tvorba Strategie rozvoje a podpory KKP“

svandova.kkp@mkcr.cz

www.mkcr.cz

Klíčová slova ČR-vláda-kultura-Ministerstvo kultury ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.