Společnost SAP opět vzdělává v oblasti programování, letos se výuky zúčastnilo rekordních 2246 mladých lidí

Společnost SAP opět vzdělává v oblasti programování

Společnost SAP opět vzdělává v oblasti programování

Společnost SAP dala v rámci iniciativy Meet and Code, která je již tradičně součástí projektu Evropský týden programování, vzniknout přes 80 workshopům pro 2246 mladých lidí. Celkem 37 škol a neziskových organizací získalo grant pro uspořádání 50 vzdělávacích akcí pro věkovou kategorii 8 - 24 let. I v letošním roce se zapojili zaměstnanci SAP Labs Česká republika, SAP Services a SAP Concur, kteří v rámci měsíce dobrovolnických aktivit uspořádali více než 30 workshopů.

"Zpětná vazba, kterou máme od učitelů i dětí účastnících se naší výuky, je skvělá a věřím, že jen podnítí další školáky, studenty, a dokonce školy, aby se příští rok opět zapojili. V Brně jsme letos odučili hodiny pro rekordních 412 mladých lidí a opět se nám potvrdilo, že to, co děláme, má smysl. Navíc jsme letošní rok posunuli ještě dál, podařilo se nám zapojit i učitele, kteří si program sami vyzkoušeli a projevili zájem s výukou dále pokračovat," okomentoval letošní ročník Daniel Grbin, development manager v SAP Labs Česká republika.

Nově byl do výuky zapojen vynález s českou stopou - Ozobot

Kromě programování v jazyce Scratch byl nově náplní výuky i Ozobot, miniaturní robot, který umí sledovat čáry a rozvíjí kreativitu a logické myšlení. "Přišel za mnou kolega s prosbou o přizvání skupiny mladších dětí na jeden z našich pražských workshopů. Říkala jsem si, že by takto malé děti asi nezvládly práci na počítači, proto se mi zalíbil nápad využít Ozobota. Vymýšlet náplň programování pro laiky není zrovna jednoduché, ale s Ozobotem se skvěle doplňuje kreativita s technologií. Četla jsem článek, že do roku 2020 vznikne o 1 milion IT pozic více, než bude promujících studentů. Zní to jako klišé, ale to je ta výzva, které dnes všichni čelíme," říká Mei Málková, komunitní manažerka v SAP Concur.

Zájem o workshopy roste nejen u dětí, ale i u zaměstnanců

V České republice se tak celkem konalo více než 80 workshopů pro děti a mládež, z nich 50 bylo podpořeno grantem a ostatní proběhly v rámci dobrovolnictví zaměstnanců společnosti SAP a také díky úzké spolupráci s Czechitas. Letos se dobrovolnického učení dohromady zúčastnilo 72 zaměstnanců a vzhledem k pozitivním ohlasům předpokládáme, že příštím rokem číslo opět poroste. Akce se nekonaly pouze v Praze a Brně, ale také v menších městech, jako jsou Lanškroun, Pardubice, Frýdek-Místek nebo Uherské Hradiště. Jelikož jde o mezinárodní iniciativu, bylo v rámci Evropy zorganizováno přes 1200 akcí v celkem 25 zemích. Možnost seznámit se s programováním tak mělo více než 56 tisíc mladých lidí.

Společnosti SAP pomáhá zaštítit iniciativu Meet and Code také charitativní organizace TechSoup Europe, síť 24 partnerských organizací působících ve 48 zemích. Cílem organizace je hájit zájmy občanské společnosti, rozšiřovat povědomí o technologiích a digitálním světě. Mladí lidé po celé Evropě tak získávají možnost naučit se kódovat a využít tyto znalosti při uplatňování na pracovním trhu.

Navštivte SAP News Center. Sledujte SAP na Twitteru @sapnews.

Klíčová slova ČR-počítače-vzdělání-software-firmy-SAP

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.