Pozvánka na vernisáž obrazů - Hannes Mlenek

Praha 11. listopadu 2019 (PROTEXT)

Rádi bychom Vás pozvali na vernisáž obrazů rakouského umělce Hannese Mleneka a umělecky ztvárněných konferenčních prostor hotelu NH Prague City, která se uskuteční v pátek 22. listopadu 2019 od 14 do 18 hod.

Během akce se rovněž setkáte s architekty vídeňské architektonické firmy BEHF, kteří konferenčním prostorám dodali nový vzhled.

Budeme rádi, když po akci přijmete pozvání na skleničku s občerstvením.

Těšíme se na viděnou.

Prosíme o potvrzení účasti do 20.11.2019.

Hannes Mlenek

narozen 1949 ve Wiener Neustadt, studoval u prof. Adolfa Frohnera na Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Vídni. Žije ve Vídni a Dolním Rakousku a od března 2016 pracuje ve Spolkovém historickém sochařském ateliéru ve vídeňském Prátru. Od roku 1976 je Hannes Mlenek samostatně činným umělcem. Mlenek realizuje formáty od monumentálních velikostí až po instalace a přeshraniční pozemní instalace. To se odráží i v konferenčních prostorech hotelu NH Prague City: 1 000 m2 koberců a 650 m2 nástěnných panelů znázorňují abstraktní siluetu hor. Lze je také definovat a vnímat jako kolenní klouby.

Ale v návštěvnících samozřejmě okamžitě vyvolá dojem japonských maleb na bambusových stěnách. A to je záměrem. Celkový obraz koberce ukazuje tělesné linie, části končetin v emocionálním napětí, které by měly zahrnovat kontrolu prostoru a těla. Prostor má v návštěvníkovi vyvolat dojem, že je jeho součástí. Dosažení vrcholu vychází z fyzických předpokladů, které můžou vést nejen k zatížení, ale také k dosažení vyšších sfér. Podstatou je filozofická úvaha. Vrcholu se dá dosáhnout nejen na čistě fyzické úrovni, ale i na duchovní. Z toho vychází i rekonstrukce konferenčních prostor, které byly při této příležitosti modernizovány na nejnovější technickou úroveň. Zde se spojení vědění a povýšení do vyšších sfér stává možným. Konferenční prostory se tak pod taktem umění Hannese Mleneka stávají unikátem.

Kontakt:

Andrea Konderová

E: a.konderova@nh-hotels.com

NH PRAGUE CITY

Mozartova 261/1

150 00 Praha 5

Klíčová slova ČR-Rakousko-výtvarné-hotely-architektura-Mlenek-NH Prague City

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.