Dny vědy a techniky ve VIM.Perku

Dny vědy a techniky ve VIM.Perku

Dny vědy a techniky ve VIM.Perku

Dny vědy a techniky ve VIM.Perku

"Jako moderní firmy jsme se rozhodli vrátit část příjmů do rozvoje technického vzdělávání v našem městě. Proto jsme založili spolek VIM.Perk," říká Petr Samek za zakládající členy a partnery spolku firmy SportSoft, STYRAX, VirtualTraining, Rohde & Schwarz závod Vimperk.

Spolek připravuje kroužek programování, hodiny kódu na ZŠ a pořádá v týdnu 11. - 16.11.2019 Dny vědy a techniky.

V těchto dnech je pro žáky 8. tříd vimperských základních škol zajištěna návštěva TV a rozhlasového vysílače Cukrák využívajícího technologie společnosti Rohde & Schwarz.

Letos slavíme 50 let, kdy člověk poprvé stanul na Měsíci. O letu na Měsíc bude 12. 11. 2019 od 18:00 v Kavárně ve Skále přednášet Milan Halousek.

Dny vědy a techniky budou zakončeny přednáškou českého popularizátora vědy v oblasti astronomie RNDr. Jiřího Grygara, CSc. Odpověď na otázku "Jsme ve vesmíru sami?" získáte 16. 11. 2019 od 17:00 v Cihelně ve Vimperku.

Celý program naleznete na www.vimdotperk.cz.

Kontakt:

e-mail: jitka.schneiderova@vimdotperk.cz, tel.: 777 096 369

Klíčová slova ČR-školy-zábava-věda-základní-VIM.Perk

Oblast
Jihočeský (cb)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.