Startupová společnost CODE42 poskytující autonomní dopravu jako službu získala v předfinancování typu A částku 25 milionů USD

Soul 30. října (PROTEXT/PRNewswire)

Zleva: YoungSang Ryu, EVP (Head of MNO Biz. Division) of SK Telecom; Hanwoo Park, President & CEO of Kia Motors; Chang-hyun Song, CEO of CODE42; I.P. Park, President and CTO of LG Electronics; and KyungMook Lim, Chief Strategy Officer of CJ Corporation met at the SERVEONE Building in Gangnam-gu Seoul, South Korea to attend the CODE42 Investment Signing Ceremony. (PRNewsfoto/CODE42)

Zleva: YoungSang Ryu, EVP (Head of MNO Biz. Division) of SK Telecom; Hanwoo Park, President & CEO of Kia Motors; Chang-hyun Song, CEO of CODE42; I.P. Park, President and CTO of LG Electronics; and KyungMook Lim, Chief Strategy Officer of CJ Corporation met at the SERVEONE Building in Gangnam-gu Seoul, South Korea to attend the CODE42 Investment Signing Ceremony. (PRNewsfoto/CODE42)

CODE42, startupová společnost nabízející autonomní dopravu jako službu, založená loni v březnu, dnes oznámila, že získala 25 milionů USD (30 miliard KRW) v předfinancování typu A, s investicemi hlavních korejských konglomerátů Kia Motors, SK, LG a CJ. Společnost CODE42 dříve v březnu získala od společnosti Hyundai Motor Company počáteční investici ve výši 1,7 milionu USD (2 miliardy KRW).

Společnost Kia Motors přispěla jako hlavní investor částkou 12,5 milionu USD. Investice ve výši 25 milionů USD představuje jedno z největších kol předfinancování typu A na korejském startupovém trhu, přičemž minulé investice se obvykle pohybují pod 10 miliony USD.

Nově získané prostředky budou použity na dokončení vývoje základní platformy společnosti CODE42 UMOS (Urban Mobility Operating System) a na vytvoření globálního ekosystému autonomní dopravy jako služby UMOS Connect. Platforma UMOS, která má být aktivátorem autonomní přepravy jako služby, se zaměřuje na integraci různých budoucích prostředků dopravy, jako jsou autonomní vozidla, drony a doručovací roboty, aby zahrnovala všechny fáze mobility a logistických služeb od společného využívání vozidel a robotických taxi vozidel po inteligentní logistiku a elektronický obchod.

„Tato investice prokazuje důvěru investorů v naši nejlepší technologii v oboru a umožňuje nám využít sílu infrastruktury a služeb našich partnerů k vytvoření platformy nové generace pro mobilitu a logistiku," řekl Chang-Hyeon Song, generální ředitel společnosti CODE42. „S investorskými společnostmi budeme úzce spolupracovat v oblasti technologie autonomního řízení a mapování, dispečinku, správy vozového parku, informačních zařízení nové generace ve vozidlech a související konektivity."

Společnost CODE42, založená v březnu 2019, je startupovou společností zaměřenou na autonomní dopravu jako službu se sídlem v Soulu v Jižní Koreji. Byla založena bývalým technickým ředitelem společnosti Naver panem Chang-Hyeon Songem. Poté, co si pan Song vybudoval reputaci v oblasti inovačního softwarové inženýrství u nadnárodních IT společností včetně HP, Microsoft a Apple, ve svých funkcích technického ředitele společnosti Naver a generálního ředitele společnosti Naver Lab úspěšně vedl řadu inovativních projektů, včetně inteligentního reproduktoru Clova, informační služby ve vozidlech AWAY, Papago, technologie automatického řízení, HD mapování a robotických řešení, které byly představeny na veletrhu CES 2019.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1017389/CODE42.jpg

KONTAKT: HeeJun Koh, Edelman Korea, +82 2-2022-8214, heejun.koh@edelman.com

Klíčová slova Korea-automobilová-služby-CODE42

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.