Společnost Westinghouse podepsala s TVO dlouhodobou smlouvu o dodávkách jaderného paliva

Västerås(Švédsko) 30. října, 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Westinghouse Electric Company dnes oznámila, že podepsala dlouhodobou smlouvu s finskou jadernou energetickou společností Teollisuuden Voima Oyj (TVO) na dodávky jaderného paliva do svých dvou varných reaktorů, Olkiluoto 1 a 2, až do roku 2038. Podle smluvních podmínek má TVO v úmyslu implementovat palivo TRITON11TM, nejnovější inovaci paliva od společnosti Westinghouse pro varné reaktory.

„Tato smlouva prokazuje důvěru, kterou TVO má ve společnost Westinghouse a palivo TRITON11 při plánování dlouhodobého provozu svých elektráren," řekl Tarik Choho, prezident obchodního oddělení provozu závodů Westinghouse pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). „Jsme rádi, že si vybrali náš inovativní produkt TRITON11 jako nejlepší návrh jaderného paliva pro použití ve svých reaktorech."

„Tato smlouva je důležitá pro bezpečný a spolehlivý provoz reaktorů Olkiluoto 1 a 2 po celou současnou provozní licenci do roku 2038," řekla paní Marjo Mustonen, senior viceprezidentka společnosti TVO pro výrobu elektřiny.

Nové palivo TRITON11 společnosti Westinghouse bylo vyvinuto s cílem významně snížit náklady na palivový cyklus a zvýšit spolehlivost paliva pro zařízení s varným reaktorem (BWR). Palivo je optimalizováno pro účinnost ve 12 a 24měsíčních cyklech, jakož i pro jádra se zvýšenými přenosovými schopnostmi a vyšší mírou uvolňování energie. TRITON11 je první design paliva 11x11 BWR společnosti Westinghouse a zahrnuje unikátní design se třemi centrálními vodními tyčemi. Účinnost paliva TRITON11 je navržena tak, aby byla nadřazena všem ostatním návrhům paliv BWR na trhu.

Palivo je dodáváno ze závodu na výrobu paliv Westinghouse ve švédském Västerås, který bude poskytovat také technickou podporu palivových služeb. První zkušební sestavy byly dodány do jednotky 2 společnosti TVO v lednu 2019.

Westinghouse Electric Company je světovou průkopnickou společností v oblasti jaderné energie a je předním dodavatelem produktů a technologií jaderných elektráren pro veřejné služby po celém světě. Společnost Westinghouse dodala první komerční tlakový vodní reaktor na světě v roce 1957 v Shippingportu v Pensylvánii v USA. Dnes jsou technologie společnosti Westinghouse základem pro přibližně polovinu světových jaderných elektráren. Více informací naleznete na webových stránkách www.westinghousenuclear.com.

Kontakt: Sarah Cassella

Manažerka pro vnější komunikaci

E-mail: cassels@westinghouse.com

Tel.: +1 (412) 374-4744

Klíčová slova USA-Finsko-energie-stroje-jaderná-TVO-Westinghouse Electric Company

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.