Společnost Risen Energy vydala zprávu za 3. čtvrtletí: čistý zisk se zvýšil o 237,34 %

Dne 21. října zveřejnila společnost Risen Energy Co., Ltd. zprávu o finančních výsledcích za třetí čtvrtletí roku 2019. Provozní příjem za toto období činil 3,718 miliardy juanů (přibližně 526 milionů USD), což je o 77,49 % více než v předchozím roce. Čistý zisk připadající akcionářům meziročně vzrostl o 237,34 % na 299 milionů juanů (přibližně 42,3 milionu USD), zatímco čistý zisk připadající akcionářům po odečtení jednorázových zisků a ztrát činil 261 milionů juanů (přibližně 36,9 milionů USD), což představuje meziroční nárůst o 134,46 %.

Výsledky za první tři čtvrtletí byly také pozitivní. Provozní příjem za první tři čtvrtletí vzrostl na 9,77 miliardy juanů (přibližně 1,38 miliardy USD), meziročně vzrostl o 42,87 %, zatímco čistý zisk připadající na akcionáře dosáhl 783 milionů juanů (přibližně 111 milionů USD) a zvýšil se o 271,13 %. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se zvýšila produkce solárních článků a komponentů společnosti, tržby z prodeje souvisejících fotovoltaických produktů a odpovídající prodejní zisk.

Společnost Risen Energy se jako jeden z 10 nejlepších výrobců solárních modulů v Číně již mnoho let zabývá výzkumem, vývojem a výrobou solárních krystalických křemíkových článků a modulů, jakož i výstavbou a provozem fotovoltaických elektráren, tím akumuluje vysokou technickou rezervu a vyvíjí mnoho klíčových technologií. Prostřednictvím technické rezervy a akumulace zařízení, procesů a materiálů souvisejících s heterojunkcí (HJT) společnost Risen Energy ovládla výrobní technologii HJT a úspěšně vyvinula vysoce účinné komponenty s HJT články.

19. srpna uspořádala společnost Risen Energy slavnostní zahájení výstavby svého vysoce účinného projektu o výkonu 2,5 GW v okrese Ninghai, městě Ning-po v provincii Če-ťiang, který bude využívat HTJ články a moduly. Očekává se, že projekt bude dokončen v roce 2021 a po zahájení plné výroby přinese příjmy z prodeje ve výši 5 miliard juanů (přibližně 700 milionů USD). HJT články společnosti mají účinnost přeměny vyšší než 23 % a jako součást konstrukce článku zahrnují integrovanou půlenou, imbrikovanou a vysoce reflexní spodní vrstvu s dvojitým sklem. Díky využití vysoce efektivní technologie oboustranných HJT článků mohou komponenty HJT společnosti Risen Energy vyrábět elektřinu na obou stranách panelu a poskytovat investorům o 10 - 30 % vyšší úroveň příjmu z vyrobené energie.

Výzkumný a vývojový tým společnosti Risen Energy kromě článků HJT také úspěšně vyvinul technologii půlených článků druhé generace s ultra-vysokým využitím světla a velmi nízkými ztrátami energie díky společné optimalizaci pasivace pokročilých baterií a vysoce efektivnímu balení komponent. Při testování článků nezávislou třetí stranou, testovací a certifikační organizací TUV SUD, dosáhla účinnost fotoelektrické konverze u jejích modulů se 72 články Jäger HP úrovně 21 % a patří mezi nejvyšší v tomto odvětví. Maximální účinnost konverze jejích monokrystalických článků MBB překročila 23,00 %, přičemž průměrná účinnost dosáhla 22,73 %. Společnost plánuje v tomto roce dosáhnout plné hromadné výroby technologie MBB.

Rychlá expanze na trhy mimo Čínu zároveň významně podporuje růst zisku společnosti Risen Energy. V současné době se globální obchodní působnost společnosti rozšířila do Evropy a Spojených států, jihovýchodní Asie, Oceánie a Asie. V zemích a regionech z oblasti čínské vládní iniciativy „Pásu a cesty", zejména v Kazachstánu a na Ukrajině, dosáhla společnost rovněž významných výsledků.

Společnost Risen Energy byla v první polovině roku 2019 na druhém místě v dodávkách na evropský trh, což představuje více než 10 % čínských dodávek solárních zařízení do regionu. Kromě Ukrajiny se zásilky společnosti umístily na prvním místě v Dominikánské republice, kde představovaly více než 50 % dodávaných modulů, díky čemuž je lídrem ve vývozu komponentů do tohoto karibského státu.

KONTAKT: Tina Feng, tina@risenenergy.com, +86-13736192549

Klíčová slova Čína-energie-Risen Energy

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.