Společnost Verra Mobility získá podnik Pagatelia, evropského lídra zprostředkujícího interoperabilní mýtné ve čtyřech zemích, a urychluje expanzi v Evropě

Phoenix 16. října 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Verra Mobility (NASDAQ: VRRM), světový lídr v oblasti inteligentní dopravy, dnes podepsala smlouvu o akvizici španělské společnosti Pagatelia, evropského lídra v oblasti elektronického mýtného ve Španělsku, Portugalsku, Francii a Itálii. Tato akvizice umožňuje společnosti Verra Mobility urychlit rozšiřování řešení výběru mýtného pro půjčovny automobilů a vozové parky v celé Evropě na rychle rostoucím globálním trhu mýtného, který očekává, že se počet vozidel platících mýtné do roku 2025 zvýší z 196 milionů na více než 540 milionů. (Zdroj: studie Global Electronic Tolling Collection, Ptolemus)

„V rámci evropské expanze jsme podnikli velké a klíčové kroky, nejprve loňskou akvizicí společnosti European Parking Collection (EPC), poté v květnu následovalo partnerství se společností APRR," řekl David Roberts, generální ředitel společnosti Verra Mobility. „Akvizice společnosti Pagatelia je dalším krokem na této cestě. Jejich interoperabilita mýtného v jihozápadní Evropě spolu s jejich stávajícími vztahy s mýtnými orgány nám umožňují zavádět řešení pro vozové parky a půjčovny automobilů s širšími nabídkami pro zákazníky a větší evropský růst. Spolupracujeme s největšími severoamerickými společnostmi poskytujícími pronájem automobilů a vozové parky s cílem nabízet řešení mýtného s přidanou hodnotou a má smysl, abychom tyto služby rozšířili i do Evropy. Jsme rádi, že můžeme tuto společnost a její zaměstnance přivítat ve Verra Mobility."

Platforma společnosti Pagatelia řídí elektronické mýtné transakce z více než 500 000 zařízení. Mezi stávající zákazníky patří provozovatelé dálnic a parkovišť, výrobci automobilů, finanční instituce a soukromí řidiči. Na platformě Pagatelia jsou vytvořeny virtuální platební účty pro výběr mýtného a parkování, kde si zákazníci mohou vybrat z různých tarifních plánů, které umožňují přístup k silnicím s mýtným ve čtyřech zemích, aniž by museli stát ve frontách nebo platili pokuty.

„Jsme nadšeni, že jsme se stali součástí Verra Mobility," řekl Ramón Cereijo, generální ředitel společnosti Pagatelia. „Naše práce ve Španělsku, Portugalsku, Francii a Itálii dále doplňuje evropskou nabídku mýtného a parkování společnosti Verra Mobility. Jejich zdroje a zkušenosti jako lídra v oblasti celosvětové mobility mohou rozšířit naše současné portfolio a zlepšit celoevropský cestovní zážitek pro zákazníky Verra Mobility."

Ukončení transakce se očekává na konec října, podle běžných podmínek pro uzavření.

O společnosti Verra Mobility

Společnost Verra Mobility (NASDAQ: VRRM) je odhodlána vyvíjet a používat nejnovější technologie a datovou inteligenci, aby byla doprava bezpečnější a snadnější. Jako globální společnost se Verra Mobility nachází v centru ekosystému mobility, který spojuje vozidla, zařízení, informace a lidi, aby vyřešila ty nejsložitější výzvy, kterým čelí naši zákazníci a obvody, které obsluhuje.

Společnost Verra Mobility obsluhuje největší obchodní společnosti s flotilami a autopůjčovnami na světě v oblasti správy mýtných transakcí a porušování předpisů pro miliony vozidel. Přední poskytovatel propojených systémů Verra Mobility každoročně zpracovává miliony transakcí prostřednictvím konektivity s více než 50 jednotlivými mýtnými orgány a více než 400 vydávajícími orgány. Společnost také podporuje rozvoj bezpečných měst, partnerství s donucovacími orgány, dopravními odděleními a školními obvody po celé Severní Americe. Provozuje tisíce bezpečnostních kamer pro detekci na semaforech, překročení rychlosti, jízdních pruhů pro autobusy a zastávek školních autobusů. Společnost Verra Mobility se sídlem v Arizoně působí ve více než 15 zemích. Pro více informací navštivte webové stránky www.verramobility.com.

KONTAKT PRO MÉDIA:

Verra Mobility

Celeste Peterson

celeste.peterson@verramobility.com

Golin jménem společnosti Verra Mobility:

Christi Beard

cbeard@golin.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/393602/American_Traffic_Solutions_Logo.jpg

Klíčová slova USA-doprava-automoto-Verra Mobility

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.