Mezinárodní komise vybrala malíře Radka Šmacha k účasti na Biennále ve Florencii

Praha 7. října (PROTEXT)

Malíř Radek Šmach Malíř Radek Šmach v ateliéru

Mezinárodní komise vybrala českého malíře Radka Šmacha k účasti na XII. Biennále ve Florencii v Itálii. Mezinárodní výstavy současného umění se Radek Šmach se svými obrazy zúčastní 18. - 27. října 2019 v pevnosti Fortezza da Basso v italské Florencii.

Na Biennále vystavují svá díla umělci ze 70 zemí světa, koná se každý druhý rok pod záštitou UNESCO, italského ministerstva kultury, ICOMOS, toskánského regionu a města Florencie. Porota je tvořena renomovanými světovými kritiky a historiky umění, kteří udělují cenu za celoživotní tvorbu "Lorenzo il Magnifico". Součástí Biennále je řada doprovodných akcí, jako jsou workshopy, konference, výstavy a přednášky.

Radek Šmach

Radek Šmach se narodil 22. 5. 1976 v Opavě. Vystudoval marketing na Ekonomické fakultě VŠB, Technické univerzitě Ostrava. Od roku 2011 se začal věnovat malbě pod vedením akademické malířky MgA. Mimozy Bocin a MgA. Petra Rašky.

Více informací naleznete na https://radeksmach.com/

Zaměřuje se na abstraktní expresionismus a minimalismus

Jeho abstraktní obrazy jsou převážně o jasném stavu mysli v přítomném okamžiku. Zaměřuje se na podmíněnost a pomíjivost jevů v kontinuálním procesu neustálé změny. Společným jmenovatelem děl je nekonceptuálnost mimo intelekt. Tvorba je determinována experimentem nových a netradičních technik a postupů s využitím vlastních nástrojů. Radek Šmach se zaměřuje primárně na abstraktní expresionismus a minimalismus.

Nejprodávanější Čech galerie SAATCHI ART

Obrazy jsou pravidelně zařazovány do výběrových kolekcí amerických galerií SAATCHI ART, ZATISTA a francouzské galerie SINGULART. Radek Šmach je nejprodávanějším českým malířem galerie SAATCHI ART.

Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách po celém světě (USA, Kanada, Velká Británie, Francie, Německo, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Ukrajina, Singapur, Hong Kong).

Účast na Biennále je podporována Moravskoslezským krajem.

Kontakt:

Radek Šmach

tel.: 608427242

https://radeksmach.com/

email: info@radeksmach.com

instagram: instagram.com/radeksmach

Klíčová slova ČR-Itálie-výtvarné-Radek Šmach

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.