Konference Ohrožený život pod hladinou

Praha 30. září 2019 (PROTEXT)

Jedna z prvních soukromých škol v ČR uspořádala v ZOO Praha konferenci na téma Ohrožený život pod hladinou Praha. Smyslem konference bylo probudit a podpořit v myšlení studentů střední školy pocit spoluzodpovědnosti za život v oceánech a zprostředkovat jim díky odborníkům z rozdílných oblastí pohled na tuto problematiku.

Proč se mají studenti z České republiky zajímat o život v oceánech? Co nejvíce ohrožuje život pod hladinou? Jaké jsou příčiny ekologické krize? Nejen tyto otázky byly zodpovězeny na konferenci Školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha na téma "Ohrožený život pod hladinou", pořádané v prostorách Vzdělávacího centra pražské ZOO.

"95 % zanesení oceánů plasty má na svědomí deset asijských řek. Plícemi planety Země nejsou brazilské pralesy, jak se všeobecně míní, ale světový oceán." Překvapivá čísla a fakta o situaci v ochraně podmořského života a možnosti ochrany z hlediska mořského práva poutavě uvedla ve svém příspěvku JUDr. Karolína Žákovská, Ph.D., z Katedry práva životního prostředí Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Příčiny ekologické krize na planetě představil doc. PhDr. Václav Soukup, CSc., z Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha a Ústavu etnologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Negativní i pozitivní aspekty potápění zhodnotil profesionální potápěč a fotograf Tomáš Kotouč, který svůj příspěvek doplnil dechberoucími záběry z potápění se žraloky.

"Když příště půjdete po pláži a nebudete jen nevšímaví k plastovým lahvím, které uvidíte na zemi, ale aktivně se zapojíte do jejich úklidu, pak dnešní akce měla smysl," uzavřela konferenci iniciátorka a moderátorka celé akce Mgr. Martina Houdková, jednatelka Školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha.

Kontakt:

www.smvvpraha.cz

bogolova@smvvpraha.cz

Klíčová slova ČR-příroda-školy-věda-zoo-Škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.