MiddleCap poskytl strategické poradenství společnosti Transdev Česká republika při akvizici skupiny 3ČSAD. Transdev se touto akvizicí zařadil mezi čtyři největší soukromé autobusové přepravce v České republice

Praha/Lucemburk 6. září 2019 (PROTEXT)

Klíčová vlastnická změna na poli veřejné dopravy v České republice nastala ve skupině 3ČSAD. Novým, většinovým vlastníkem se stala společnost Transdev Česká republika s.r.o., patřící do nadnárodního koncernu Transdev.

Uzavřením celé transakce Transdev posílil své postavení na českém trhu a stal se čtvrtým největším soukromým dopravcem v zemi. Firma tak pokračuje v expanzi v České republice, respektive ve středoevropském prostoru. Skupina Transdev je světovým provozovatelem dopravy, přičemž podniká v 20 zemích světa na pěti kontinentech.

MiddleCap byl při transakci finančním poradcem na straně kupujícího, tedy společnosti Transdev Česká republika s.r.o. Výsledkem úspěšné transakce byla akvizice 87,04 % akcií v ČSAD Havířov a.s. a 25% podílu v BUS MANAGEMENT s.r.o. Tým MiddleCap řídila Sabina Matzenauerová, Head of Advisory a Managing Director MiddleCap CZ ve spolupráci s Josefem Pokorným, Tomášem Zeľom a Martinem Proksou, Head of Private Equity MiddleCap Group, SA.

"Vážíme si důvěry, jejíž se nám dostalo ze strany společnosti Transdev při přípravě a realizaci náročné transakce. Zároveň oceňujeme transparentní a férové vyjednávání na straně obou účastníků obchodu, tedy Transdev Česká republika s.r.o. a CIDEM Hranice, a.s. Věříme, že náš tým přispěl k tomu, že Transdev bude skupinu v České republice nadále rozvíjet," komentovala poradenskou práci na projektu akvizice 3ČSAD Group Sabina Matzenauerová z MiddleCap CZ.

O MiddleCap Group S.A.

MiddleCap Group, S.A., je etablovaná investiční a poradenská společnost se sídlem v Lucemburku a pobočkami v Londýně, Bratislavě, Praze, Dubaji, Berlíně a Monaku. Kromě poskytování kompletní škály poradenských služeb v oblasti fúzí, akvizic, restrukturalizací a corporate finance, skupina působí jako dlouhodobý investor se zaměřením na nemovitosti, investiční příležitosti v oblasti soukromého kapitálu, mezigeneračních vlastnických změn, start-upů a investování na kapitálových trzích. Během posledních tří let společnost poskytla transakční poradenství v objemu, který přesahuje více než 800 milionů euro. Celkový objem dosud realizovaných real estate projektů přesáhl objem 110 milionů euro. Více informací na: http://www.middlecap.com

O Transdev

Jako provozovatel a globální integrátor mobility, poskytuje Transdev - společnost pro mobilitu lidem svobodu pohybu kdykoliv a jakkoliv se rozhodnou. Každý den zajišťuje cestu 11 milionům cestujících, a to díky efektivním, snadno použitelným a ekologickým dopravním službám, které spojují lidi a komunity. Transdev patří skupině Caisse des Dépôts (66 %) a skupině Rethmann (34 %). Skupina Transdev zaměstnává 82 000 zaměstnanců v 20 zemích a v roce 2018 dosáhla celkových příjmů ve výši 6,9 miliardy EUR.

O skupině 3ČSAD

Skupina 3ČSAD je tradičním dopravcem se silným zaměřením na nízko emisní dopravu, ve své flotile provozuje více než 300 autobusů na CNG (stlačený zemní plyn) a 12 elektrobusů. 3ČSAD poskytuje služby veřejné dopravy ve městech Havířov, Karviná, Orlová, Frýdek-Místek, Hranice na Moravě a na Českotěšínský.

Klíčová slova ČR-Lucembursko-doprava-služby-Transdev-3ČSAD-firmy-MiddleCap

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.