Společnost LONGi získala na své moduly Hi-MO4 s plátky M6 (166mm) zakázky o celkové kapacitě 2 GW, zdůrazňuje potřebu soudržnosti norem

Si-an (Čína) 28. srpna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

„Společnost LONGi do konce roku 2020 zmodernizuje své výrobní linky článků a modulů a transformuje je pro výrobu s plátky 166 mm. Nové linky, jako je linka pro výrobu monokrystalických článků s kapacitou 5 GW v Jin-čchuanu, budou od začátku navrženy pro články s plátky 166 mm," řekl Wang Yingge, ředitel globálního marketingu společnosti LONGi Solar. „Objem objednávek na moduly Hi-MO4 společnosti LONGi využívající monokrystalické křemíkové plátky M6 překročil kapacitu 2 GW. Velkovýroba bude zahájena ve třetím čtvrtletí roku 2019."

Větší velikost plátků zvětšuje oblast vystavenou světlu, zvyšuje výkon a snižuje náklady. „Stávající zařízení pro tažení a krájení krystalů jsou kompatibilní s křemíkovým plátky o velikosti 166 mm. Náklady na výrobní zařízení pro články a moduly jsou nižší a snáze dosažitelné. Při výpočtu „tokem" zvýší výrobní linka plátků 166 mm kapacitu o 13 % ve srovnání s plátky o velikosti 156 mm," řekl profesor Shen Wenzhong, ředitel Institutu pro výzkum sluneční energie na Šanghajské univerzitě Jiaotong.

Společnost LONGi v květnu 2019 oznámila cenu svého monokrystalického křemíkového plátku M6 ve výši 3,47 RMB/kus, což představuje ve srovnání s jejím plátkem M2 jen minimální navýšení o 0,4 RMB. Kompatibilita výrobních linek plátků M6 by zajistila rozsáhlé dodávky v roce 2019, čímž by se cenový rozdíl snížil na méně než 0,2 RMB, uvedl Wang Yingge.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi je jedním z předních čínských výrobců solárních panelů s plně vertikálně integrovaným monokrystalickým dodavatelským řetězcem od křemíkových ingotů, destiček, článků až po moduly. Do konce roku 2019 dosáhne kapacita výroby článků a modulů společnosti celkového výkonu 10 GW a 16 GW a očekává se, že na konci roku 2020 dosáhne kapacity 15 GW a 25 GW.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/781516/LONGi_Solar_Logo.jpg

KONTAKT: Ted Yang, +86-15388637121

Klíčová slova Čína-energie-LONGi Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.