Společnost BENTELER posiluje své zaměření na automobilový průmysl a odprodává své distribuční aktivity

Salcburg (Rakousko) 28. srpna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Ralf Goettel, CEO BENTELER Group

Ralf Goettel, CEO BENTELER Group

- Společnost BENTELER přijala strategické rozhodnutí, díky kterému se více zaměří na svůj hlavní segment, jímž je automobilový průmysl. Ten představuje přibližně 80 procent obratu celé skupiny.

- Společnost prodává divizi BENTELER Distribution společnosti Van Leeuwen Pipe and Tube Group.

- Očekává se, že k dokončení prodeje dojde do konce roku 2019. Samotný prodej podléhá schválení příslušných úřadů pro ochranu hospodářské soutěže.

Dnes, po důkladné analýze, oznámila společnost BENTELER, že se v budoucnu více zaměří na své hlavní obchodní aktivity, které představuje divize Automotive. Ta tvoří přibližně 80 procent obratu celé skupiny. Společnost odprodá divizi BENTELER Distribution společnosti Van Leeuwen Pipe and Tube Group. Společnost BENTELER Distribution je mezinárodní obchodní partner pro vysoce kvalitní ocelové trubky a související služby s přibližně 1 600 zaměstnanci.

Toto rozhodnutí bylo přijato v kontextu rychle se měnících trhů. Digitalizace, nové technologie a změny výrobních metod v automobilovém průmyslu poskytují společnosti BENTELER nové příležitosti. To vyžaduje aktivní zaměření se na hlavní segment podnikání v kombinaci s výraznými investicemi.

Ralf Göttel, CEO společnosti BENTELER Group, říká: „Součástí naší kultury je neustálé zvyšování výkonu a zdokonalování portfolia a obchodních procesů. To nám umožňuje vyvíjet a předkládat řešení šitá na míru našim zákazníkům a slavit úspěch v silně konkurenčním prostředí. Společnost Van Leeuwen Pipe and Tube Group je pro tuto transakci ideálním partnerem a má dokonalé atributy k tomu, aby převzala ziskové distribuční činnosti společnosti BENTELER."

Jako přední celosvětový partner v automobilovém průmyslu nabízí společnost BENTELER prvotřídní inženýrství, jakož i možnosti v oblasti obrábění a opracování kovů. Zákazníci těží z tohoto komplexního know-how v oblasti automotive v celém hodnotovém řetězci, a to od vývoje a výroby až po montáž.

Mezi hlavní technologické přednosti patří výroba trubek, tváření, spojování, montáž a logistika. Výrobky společnosti BENTELER najdete téměř v každém voze po celém světě. Celé portfolio zahrnuje například trubky pro airbagy a nápravy, dále komponenty a moduly pro podvozky, karoserie a aplikace pro motory a výfuky, jakož i modulární technologie budoucnosti, jako jsou systémová řešení pro elektromobilitu.

Ralf Göttel: „Obrábět a spojovat kov umíme jako nikdo jiný. Rozhodli jsme se soustředit na náš hlavní segment podnikání. Toto rozhodnutí je založeno na strategii naší skupiny do roku 2025, která nám umožní růst a při tom generovat zisk a zároveň posílit naši pozici na trhu. V budoucnu budeme dále rozvíjet náš hlavní segment podnikání a doplníme jej o řešení pro elektromobilitu, jako je náš Electric Drive System."

„Zejména dnes pokládám za důležité, abychom poděkovali našim kolegům ve všech třech divizích, kteří oddaně a úspěšně pracovali na rozvoji společnosti BENTELER, což z nás dělá to, kým jsme dnes: rodinná globální společnost, která se společně se svými partnery rozvíjí a vyrábí řešení šitá na míru našim zákazníkům," uzavírá Ralf Göttel.

V nejbližších měsících budou obě společnosti pracovat na přípravě hladkého přechodu. Očekává se, že k dokončení prodeje dojde do konce roku 2019.

O společnosti BENTELER Group

Mezinárodní společnost BENTELER je rodinná firma, která zajišťuje dodávky zákazníkům v oblasti automobilového průmyslu, v energetice a strojírenství. Jako strategicky inovativní partner navrhujeme, vyrábíme a distribuujeme bezpečnostní produkty, systémy a služby.

V roce 2018 činily výnosy celé skupiny 8,072 miliardy EUR. Pod záštitou managementu BENTELER International AG, se sídlem v rakouském Salcburku, je holding rozdělen do tří divizí: BENTELER Automotive, BENTELER Steel/Tube a BENTELER Distribution. Našich 30 000 zaměstnanců ve 141 pobočkách ve 38 zemích nabízí prvotřídní výrobní a distribuční schopnosti a kvality - každý z nich chce poskytovat prvotřídní služby všude tam, kde nás naši zákazníci potřebují.

BENTELER. Rodina nadšených profesionálů. Od roku 1876.

www.benteler.com

O společnosti BENTELER Distribution

Společnost BENTELER Distribution je předním mezinárodním distribučním partnerem pro vysoce kvalitní ocelové trubky a související služby. Naši zákazníci působí ve strojírenství, v automobilovém průmyslu, energetice, stavebnictví a lodním průmyslu. Nabízíme jim individuální řešení v oblasti trubek, komplexní opracování a další specifické služby dle jejich požadavků - od podpory projektu až po jeho dokončení. A děláme to rychle, spolehlivě a hlavně po celém světě. To vše díky více než 100 rokům zkušeností s materiály v kombinaci s celosvětovou prodejní a logistickou sítí na více než 50 místech v téměř 30 zemích.

www.benteler-distribution.com

Van Leeuwen Pipe and Tube Group:

www.vanleeuwen.com

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/966202/BENTELER_Ralf_Goettel.jpg

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/966200/BENTELER_Automotive.jpg

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/966201/BENTELER_Electric_Drive_System_2_0.jpg

Photo - https://mma.prnewswire.com/media/966203/BENTELER_Tube_manufacturing.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/966204/Benteler_Logo.jpg

Kontakt: BENTELER International AG, Birgit Held, Vice President Corporate Communications/Marketing, Salzburg, Austria, Phone: +43 662 2283-101040, E-Mail: public.relations@benteler.com

Klíčová slova Rakousko-automoto-stroje-průmysl-BENTELER

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.