Společnost Rain Carbon zahajuje proces uvádění do provozu nového závodu na výrobu hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic v Německu

Stamford (Connecticut) 15. srpna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Rain Carbon Inc., přední světový výrobce produktů na bázi uhlíku, dnes zahájila postupné spouštění závodu na výrobu hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic v německém Castrop-Rauxel. Po uvedení do provozu ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 bude mít nejmodernější závod povolenou výrobní kapacitu pryskyřic až 50 000 tun za rok a bude sloužit jako základní kámen produktového segmentu Pokročilých materiálů společnosti Rain Carbon.

„V průběhu historie naší společnosti nám inovace a vynalézavost umožnily vyrábět surové materiály na bázi uhlíku, díky nimž je možné každý den počítat s nespočetnými produkty, na které se lidé spoléhají," uvedl během slavnostního zahájení prezident společnosti Rain Carbon Gerry Sweeney. „Dnes pokračujeme v tradici, která zde začala v roce 1898, kdy bývalý závod RÜTGERS vyráběl suroviny pro zachování železničních spojů a později, když podporoval rostoucí průmysl BAKELITU. Naše investice do tohoto zařízení ve výši 60 milionů EUR umožní společnosti Rain Carbon vyrábět pokročilé suroviny potřebné ke splnění měnících se regulačních požadavků a rostoucí poptávky spotřebitelů po čistších, rychlejších a lehčích produktech."

„Stavíme na duchu inovací, které zde byly součástí našeho DNA již posledních 120 let. Jedním z produktů, které se budou vyrábět v Castrop-Rauxel, jsou naše nové pryskyřice NOVARES® pure," dodal Sweeney. „Tyto „vodově bílé" pryskyřice budou odpovídat čistotě jakýchkoliv konkurenčních produktů, které jsou k dispozici, a poskytnou zákazníkům čistší alternativu pro takové aplikace, jako jsou obaly na potraviny a hygienické výrobky. Inovaci lze vidět také v naší vlastní technologii výroby pryskyřic a v ekologickém hydrogenovém závodě postaveném společností Messer Group."

„Tento vývoj je důležitý - nejen pro Rain Carbon," pokračoval Sweeney. „Je významný pro celý region, kde vytváří pracovní místa 21. století, včetně 30 nových pracovních míst ve společnosti Rain Carbon a dalších 45 pracovních míst u dodavatelů a v regionu. Kromě toho tento závod přináší do Porúří nové produkty a technologie. Stejně důležitý je potenciál této elektrárny přilákat do regionu nové zákazníky, protože její strategická poloha v západním Německu nabízí evropským zákazníkům kratší a nákladově efektivnější dodavatelský řetězec pro vodově bílé pryskyřice a další pokročilé materiály dříve dovážené z Asie."

Profesor Dr. Andreas Pinkwart, ministr hospodářství, inovací, digitalizace a energie v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedl: „Zprovozněné zařízení hydrogenovaných uhlovodíkových pryskyřic dnes ukazuje inovační sílu chemického průmyslu v Severním Porýní-Vestfálsku. Zároveň představuje účinný schvalovací postup, který trval méně než rok. To ukazuje, že naše politika odstraňování administrativních překážek - naše tzv. „uvolnění" - funguje a zlepšuje podmínky pro místní průmysl. Co uspěje v chemickém sektoru má také pozitivní dopad na mnoho dalších částí ekonomiky."

Pokud se jedná o roli společnosti Messer Group v projektu - její první vodíkové elektrárny postavené a instalované v Německu - generální ředitel Stefan Messer řekl: „Německo musí nadále rozšiřovat své vedoucí postavení v oblasti výzkumu a vývoje a dále se soustředit na cíle politiky v oblasti klimatu v souladu s Pařížskou dohodou. Strategická a ekologická výroba a aplikace vodíku spojuje obě témata dohromady."

O společnosti Rain Carbon Inc.

Společnost Rain Carbon Inc. je předním vertikálně integrovaným světovým výrobcem uhlíkových výrobků a progresivních materiálů, které tvoří základ pro naplňování každodenních potřeb našeho života. Působíme ve dvou obchodních segmentech: uhlík a progresivní materiály. Náš segment obchodu s uhlíkem přeměňuje vedlejší produkty rafinace ropy a výroby oceli na vysoce hodnotné výrobky na bázi uhlíku, které jsou základními surovinami pro výrobu hliníku, grafitové elektrody, saze, produkty na ochranu dřeva, oxid titaničitý, žáruvzdorné materiály a další průmyslová odvětví. Náš obchodní segment s progresivními materiály rozšiřuje dodavatelský řetězec zpracování uhlíku prostřednictvím inovací a transformace uhlíku a jiných surovin na další vysoce hodnotné, ekologické a progresivní materiály, které jsou základními surovinami při výrobě speciálních chemikálií, nátěrů, ve stavebnictví, automobilovém, ropném a několika dalších světových průmyslových odvětvích. Více informací naleznete na webových stránkách www.raincarbon.com.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/709243/Rain_Carbon_Logo.jpg

KONTAKT: kontakt pro tisk: Alan Chapple, Rain Carbon Inc., Ten Signal Road, Stamford, CT USA, Tel. +1 203 517 2818, alan.chapple@raincarbon.com

Klíčová slova USA-Německo-chemie-průmysl-Rain Carbon

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Finance, ekonomika
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.