Americký soud rozhodl ve věci urážky společnosti KGL ve prospěch společnosti Agility

Kuvajt 8. srpna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Pensylvánský soud potvrdil rozhodnutí ve prospěch společnosti Agility z roku 2018

Státní soud ve Spojených státech minulý týden potvrdil rozhodnutí nižšího soudu ve prospěch společnosti Agility v případě, který vznikl poté, co informátor informoval vládu USA o obchodních vztazích, které měly existovat mezi společností KGL a státem vlastněnými íránskými subjekty.

Vrchní soud v Pensylvánii zamítl odvolání KGL proti souhrnnému rozsudku nižšího soudu ve prospěch společnosti Agility v žalobě na pomluvu, kterou společnost KGL podala v roce 2012. Obě společnosti jsou poskytovateli logistických služeb a mají vládní smlouvy v USA.

Při potvrzování tohoto zamítnutí Nejvyšší soud uznal závěr soudu, že „neexistuje skutečná zásadní skutečnost, že faktická tvrzení týkající se vazeb KGL na íránské subjekty byla v podstatě pravdivá."

Rozhodnutí Nejvyššího soudu v Pensylvánii je vítězstvím práv informátorů a transparentnosti ve vládních kontraktech.

Nejvyšší soud potvrdil zjištění nižšího soudu, že dopisy zasílané společností Agility různým vládním agenturám a úřadům USA se zabývaly otázkami veřejného zájmu a obsahovaly chráněnou politickou řeč, jakož i informace o vztahu KGL k íránským subjektům, které nebyly obecně sporné.

Původní soud zamítl žalobu společnosti KGL v roce 2018 poté, co rozhodl, že společnost KGL neprokázala, že v důsledku jednání společnosti Agility došlo k její újmě.

O společnosti AGILITY

Agility je globální logistická společnost s ročním obratem 5,1 miliardy USD a více než 26 000 zaměstnanci ve více než 100 zemích. Je jedním z předních světových poskytovatelů spediční a smluvní logistiky a lídrem a investorem v oblasti technologií pro zvýšení účinnosti dodavatelského řetězce. Agility je průkopníkem na rozvíjejících se trzích a jedním z největších soukromých vlastníků a developerů skladových a lehkých průmyslových parků na Blízkém východě, v Africe a Asii. Dceřiné společnosti Agility nabízejí logistiku pohonných hmot, letištní služby, komerční nemovitosti a správu zařízení, digitalizaci celního odbavování a služby vzdálené infrastruktury.

Více informací o společnosti Agility naleznete na webových stránkách www.agility.com

Twitter: twitter.com/agility

LinkedIn: linkedin.com/company/agility

YouTube: youtube.com/user/agilitycorp

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/946505/Agility_Public_Warehousing_Company_Logo.jpg

KONTAKT: Emeel Bishay, Director, FleishmanHillard Middle East, M: +971 55 886 2717, E: Emeel.Bishay@fleishman.com

Klíčová slova Kuvajt-soud-obchod-Agility Public Warehousing Company KSCP

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Obchod, marketing
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.