Společnost Sphera podepsala dohodu o akvizici prominentní softwarové společnosti thinkstep, zaměřené na udržitelnost a správu produktů

Chicago 30. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Sphera podepsala dohodu o akvizici prominentní softwarové společnosti thinkstep, zaměřené na udržitelnost a správu produktů. Probíhá regulační schvalování

Společnost Sphera, největší světový poskytovatel softwaru pro integrované řízení rizik a informačních služeb se zaměřením na provozní riziko, ochranu životního prostředí a bezpečnost a správu produktů, oznámila, že uzavřela smlouvu o koupi německé softwarové a poradenské společnosti thinkstep se sídlem ve Stuttgartu, která se specializuje na firemní udržitelnost a správu produktů. Dohoda čeká na obvyklé německé regulační schválení pro fúze a akvizice.

Společnost thinkstep v posledních letech úspěšně transformovala svůj obchodní model na řešení Software jako služba (SaaS), které sleduje trajektorii atraktivního růstu. V kombinaci s výjimečnou klientskou základnou společnosti thinkstep umožnil tento přechod učinit v rozvoji společnosti významný krok vpřed.

„Cloudový a kancelářský software společnosti thinkstep, data a odborné znalosti na trzích podnikové udržitelnosti a správy produktů, posílí naše poslání vytvářet bezpečnější, udržitelnější a produktivnější svět," řekl Paul Marushka, prezident a generální ředitel společnosti Sphera. „Přítomnost společnosti thinkstep v zemích EMEA a APAC rozšiřuje naši geografickou působnost v oblasti poskytování služeb naší globální zákaznické základně."

Software podnikové udržitelnosti a implementační a poradenské služby společnosti thinkstep zjednodušují vykazování udržitelnosti v celém podniku, řízení rizik, audity, strategie a optimalizaci zdrojů. Software společnosti pro správu produktů a poradenské služby pomáhají při navrhování udržitelnějších produktů a při řízení dodržování předpisů v průběhu celého výrobního cyklu.

„thinkstep nabízí našim zákazníkům více než 30 let zkušeností v oblasti udržitelnosti," řekl Jan Poulsen, generální ředitel společnosti thinkstep. „Přidání našich pokročilých softwarových řešení, rozsáhlých LCA a eko-profilových databází a odborných znalostí v oblasti udržitelnosti k řešením na ochranu životního prostředí a zdraví společnosti Sphera je velmi atraktivní obchodní kombinace, která nám umožní sloužit naší rozsáhlé zákaznické základně v širším měřítku. Jsme nadšeni, že se můžeme připojit ke společnosti Sphera a poděkovat našim bývalým partnerům Gimv a Next47 za jejich odborné znalosti a strategickou podporu při úspěšném rozvoji obchodního modelu."

Podmínky probíhajícího obchodu nebyly zveřejněny. Tato tisková zpráva obsahuje projekce a další výhledová prohlášení týkající se budoucích událostí.

O společnosti Sphera

Společnost Sphera je největším poskytovatelem softwaru pro integrované řízení rizik a informačních služeb se zaměřením na provozní rizika, ochranu životního prostředí a bezpečnost a správu produktů. Společnost Sphera za více než 30 let pokročila v oblasti dokonalosti provozu tím, že obsloužila více než 3 000 zákazníků a více než 1 milion individuálních uživatelů ve více než 70 zemích, aby vytvořila bezpečnější, udržitelnější a produktivnější svět.

O společnosti thinkstep

Společnost thinkstep se sídlem ve Stuttgartu v Německu umožňuje organizacím po celém světě uspět udržitelným způsobem. Softwarová řešení, databáze a poradenské služby společnosti thinkstep pomáhají podnikům zvyšovat provozní dokonalost, využívat potenciál inovací produktů, zvyšovat hodnoty značky a dodržovat regulační předpisy. 20 poboček společnosti po celém světě obsluhuje více než 8 000 klientů.

O společnosti Gimv

Gimv je evropská investiční společnost kótovaná na burze Euronext Brusel, která má téměř 40 let zkušeností v oblasti soukromého kapitálu. Společnost má v současné době portfolio investic ve výši 1,1 miliardy EUR v přibližně 50 portfoliových společnostech, s kombinovaným obratem 2,75 miliardy EUR a 14 000 zaměstnanci. Jako uznávaný lídr na trhu vybraných investičních platforem společnost Gimv identifikuje podnikatelské a inovativní společnosti s vysokým růstovým potenciálem a podporuje je v jejich transformaci na vedoucí postavení na trhu. Čtyři investiční platformy společnosti Gimv jsou Connected Consumer (Propojený spotřebitel), Health & Care (Zdraví a péče), Smart Industries (Inteligentní průmysl) a Sustainable Cities (Udržitelná města). Každá platforma pracuje se zkušeným týmem na domácích trzích společnosti Gimv v Beneluxu, Francii a zemích DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko), s podporou rozšířené mezinárodní sítě odborníků. Další informace o společnosti Gimv naleznete na webových stránkách www.gimv.com.

O společnosti Next47

Next47 je globální podnik vytvořený společností Siemens, který investuje a spolupracuje s podnikateli, kteří mají velké cíle a budují společnosti definující průmysl. Next47 s pobočkami v Bostonu, Pekingu, Londýně, Mnichově, Paříži, Palo Alto a Stockholmu poskytuje začínajícím podnikatelům bezkonkurenční přístup k jednomu z největších portfolií zákazníků v oblasti průmyslu, energetiky a infrastruktury, jakož i hlubokou odbornost v oblasti významných technologií, které jsou pro tyto zákazníky klíčové. Pro více informací o Next47 navštivte webové stránky https://next47.com/

Kontakt pro média:

Ellen Bremseth

ebremseth@sphera.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/588281/Sphera_Logo.jpg

Klíčová slova USA-Německo-počítače-Sphera

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.