Společnost Nubank získala 400 milionů USD v novém investičním kole vedeném TCV

Sao Paulo (Brazílie) 29. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Financování představuje největší investiční kolo, které Nubank dosud provedla

Od posledního financování v roce 2018 se zákaznická základna firmy více než zdvojnásobila a v Brazílii dosáhla přes 12 milionů osob

Portfolio produktů Nubank se rozvinulo, nyní kromě stávajících kreditních karet a programu odměn zahrnuje osobní půjčky, digitální účty s debetní funkcí pro spotřebitele a malé a střední podniky

Společnost zahájila mezinárodní expanzi letos v Mexiku a Argentině

Nubank nadále hledá a najímá talenty pro své čtyři kanceláře po celém světě

Společnost Nubank, lídr v oblasti finančních technologií v Latinské Americe, dnes oznámila, že v investičním kole řady F získala 400 milionů USD. Toto kolo bylo vedeno TCV, jednou z největších růstových akciových společností se sídlem v USA, a představuje první významnou investici TCV v Latinské Americe. Zúčastnili se ho také stávající investoři Tencent, DST Global, Sequoia Capital, Dragoneer, Ribbit Capital a Thrive Capital. Transakce podléhá obvyklým podmínkám uzavření.

Včetně tohoto nového kola získala společnost Nubank v sedmi investičních kolech 820 milionů USD.

Nubank, v současné době šestá největší finanční instituce v Brazílii podle počtu klientů, zahájila mezinárodní expanzi v květnu tohoto roku. Společnost otevřela pobočky v Mexiku a Argentině a připravuje se na zahájení provozu a obsluhu zákazníků v obou zemích v následujících měsících.

Firma také rozšířila portfolio svých produktů nad rámec svých původních produktů s kreditními kartami a produkty odměn, které nyní zahrnují produkt osobní půjčky a digitální spořicí účty pro spotřebitele, malé a střední podniky a mikropodniky.

„Pevně se držíme našeho poslání bojovat proti složitosti a vrátit lidem kontrolu nad jejich financemi. Přestože technologická změna byla pro většinu průmyslových odvětví na celém světě transformační, většina bankovních spotřebitelů nadále platí absurdní úrokové sazby a poplatky, aby na oplátku dostávali velmi špatné finanční služby. Navíc, více než dvě miliardy lidí stále nemají přístup k základním finančním službám. S touto novou investicí TCV a našich stávajících investorů očekáváme, že přispějeme k významné změně této situace zrychlením našeho růstu v Brazílii a podporou spuštění našich nových latinskoamerických trhů," říká David Vélez, zakladatel a generální ředitel společnosti Nubank.

„Jsme hrdí na naše akcionáře a na jejich neustálou podporu našeho podnikání. Od našich počátků jsme měli tu čest čerpat ze zkušeností některých z nejúspěšnějších technologických investorů na světě a toto kolo vedené TCV dále posiluje naši kapitálovou základnu," pokračoval Vélez. „TCV podporovala některé z nejpozoruhodnějších disruptorů naší doby, včetně společností Netflix, Spotify a Zillow, kapitálem, strategickým vedením a odbornými znalostmi v oboru, a těšíme se na partnerství s nimi při dalším růstu našeho podnikání."

„TCV má dlouhou historii podpory podniků vedených zakladateli, které využívají technologie k poskytování úžasných zážitků spotřebitelům," říká Woody Marshall, generální partner TCV. „David Vélez a jeho tým vybudovali ve společnosti Nubank působivé podnikání. Byli jsme ohromeni jejich postavením na trhu, zaměřením na produkty a neúnavným soustředěním na zkušenosti zákazníků. Těšíme se na podporu jejich expanze na nové trhy a poskytování dalších služeb pro jejich spotřebitele."

Nové produkty a internacionalizace

Koncem roku 2018 začala společnost Nubank nabízet funkce inkasa a výběru hotovosti svým zákazníkům s digitálním spořením („NuConta") a konsolidovala svůj digitální účet jako úplnou alternativu k uspokojení základních finančních potřeb všech Brazilců. Dnes je již zákazníky NuConta více než 8 milionů Brazilců.

Po dokončení procesu získání licence jako finanční instituce zavedla společnost počátkem roku 2019 produkt osobní půjčky, který je nyní k dispozici pro více než 500 000 zákazníků. Nubank pokryla během 5 let činnosti 100 % z 5 570 brazilských obcí, což je milník v zemi, kde má pobočky bank pouze 60 % měst.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku společnost také zahájila mezinárodní expanzi a oznámila operace v Mexiku a méně než o dva měsíce později v Argentině. Obě země obdrží technologické a inovační uzly pro vývoj řešení zaměřených na místní finanční problémy.

Za šest let existence dosáhla společnost Nubank hranici více než 12 milionů zákazníků a stala se šestou největší finanční institucí v Brazílii z hlediska počtu zákazníků a největší digitální bankou na světě. V poslední době společnost vstoupila na podnikový trh ohlášením nového digitálního účtu pro malé a střední podniky, trhu s více než 20 miliony společností v Brazílii.

Hledání talentů

Nubank má dnes více než 1700 zaměstnanců v Brazílii, Německu, Argentině a Mexiku. Společnost očekává, že v příštích několika letech výrazně rozšíří svou zaměstnaneckou základnu.

„Neustále hledáme nejlepší talenty na světě. Budujeme silné a rozmanité týmy s profesionály z různých kultur, abychom společně zpochybnili současný stav a snížili složitost. Jsme především technologickou společností, a proto chceme jako součást našeho globálního týmu ty nejlepší softwarové inženýry," uvedl Vélez.

Kontakty pro média:

Nubank

Rodrigo Barbosa

rodrigo.barbosa@nubank.com.br

press@nubank.com.br

+55 11 984 603 476

TCV

Katja Gagen

kgagen@tcv.com

+1 415 690 6689

PROTEXT

Klíčová slova Brazílie-finance-Nubank

Oblast
Latinská Amerika a Karibská oblast, Antarktida (la)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.