Skupina ČEZ se pro snížení emisí rtuti z elektrárny Mělník I v České republice obrací na společnost Gore

Putzbrurnn (Německo) 23. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Nové předpisy EU omezující emise rtuti a SO2 mají vstoupit v platnost do roku 2021 a pro provozovatele uhelných elektráren je čas jednat.

Česká republika, stejně jako mnoho dalších zemí střední a východní Evropy, se pro výrobu elektřiny bude mnoho let spoléhat na uhlí. Pro splnění současných a budoucích předpisů a minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí je zapotřebí osvědčená, spolehlivá a nízkonákladová technologie snížení emisí.

Řešení poskytuje inovativní systém firmy W. L. Gore & Associates (Gore).

V závodě Mělník I Skupiny ČEZ, který dodává teplo a elektřinu do Prahy, budou moduly pro řízení obsahu rtuti GORE® instalovány v jedné z odsířovacích praček závodu jako demonstrační projekt, který zpracovává spaliny v objemu přibližně 1 000 000 Nm3/h.

K této jednotce a druhé lince mohou být přidány další moduly, které splňují požadavky směrnic EU o průmyslových emisích.

Součástí celkové strategie společnosti ČEZ je snižování emisí podle norem EU a plný soulad s těmito normami ve všech jejích závodech v České republice a dalších zemích EU.

Systém řízení obsahu rtuti a SO2 firmy GORE (GMCS) je pasivní systém pro čištění kouřových plynů, který se skládá z modulů instalovaných v mokré pračce.

Systém Gore eliminuje potřebu přidávat chemické přísady a moduly jsou konstruovány pro životnost několik let bez údržby. To eliminuje mnoho nežádoucích komplikací a vysoké provozní náklady spojené s tradičními systémy kontroly obsahu rtuti.

Systém řízení obsahu rtuti a SO2 firmy GORE se již čtyři roky osvědčuje v několika amerických uhelných elektrárnách. Mělník je pátou elektrárnou v Evropě, která testuje nebo používá technologii Gore. Patří zde dva závody v Polsku (Belchatow a Patnow) a dva v Německu (Schkopau a Chemnitz).

Skupina ČEZ je přesvědčena, že závod Mělník opět potvrdí vhodnost systému, zejména pro evropské elektrárny na bázi hnědého uhlí.

O společnosti Gore: W. L. Gore & Associates je světová vědecká společnost zabývající se transformací průmyslu a zlepšováním života. Společnost Gore od roku 1958 řeší náročné technické výzvy v těch nejnáročnějších prostředích. Společnost Gore dosahuje ročních tržeb ve výši 3,7 miliardy USD.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/949251/GORE_Mercury_Control_System.jpg

KONTAKT: Dr. Ole Petzoldt, +49 172 8148 705, ole.petzoldt@wlgore.com

Klíčová slova Německo-energie-ekologie-W.L. Gore & Associates, Inc.

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.