Společnosti OpenAI a Microsoft tvoří výhradní výpočetní partnerství za účelem vývoje nových vysoce výkonných výpočetních technologií pro Azure AI

San Francisco a Redmond (Washington) 23. července 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Sam Altman, CEO  OpenAI (vlevo) a Microsoft CEO Satya Nadella.

Sam Altman, CEO OpenAI (vlevo) a Microsoft CEO Satya Nadella.

Mnohaleté partnerství založené na společných hodnotách důvěryhodnosti a posílení postavení a investici ve výši 1 miliardy USD od společnosti Microsoft se zaměří na vybudování platformy, kterou bude společnost OpenAI využívat k vytváření nových technologií AI a plnění příslibu vývoje umělé inteligence

Microsoft Corp. a OpenAI, dvě společnosti, které hluboce přemýšlejí o roli AI ve světě a o tom, jak budovat bezpečnou, důvěryhodnou a etickou umělou inteligenci, která bude sloužit veřejnosti, vytvořily partnerství za účelem dalšího rozšiřování schopností Microsoft Azure v systémech AI ve velkém měřítku. Prostřednictvím tohoto partnerství společnosti urychlí průlomy v oblasti AI a posílí úsilí společnosti OpenAI o vytvoření obecné umělé inteligence (AGI). Výsledná vylepšení platformy Azure také pomohou vývojářům vytvořit novou generaci aplikací AI. Partnerství zahrnuje následující:

- Microsoft and OpenAI společně vyvinou nové vysoce výkonné výpočetní technologie Azure AI

- OpenAI bude poskytovat své služby pro provoz na platformě Microsoft Azure, kterou bude používat k vytváření nových technologií AI a splnění příslibu vývoje obecné umělé inteligence

- Microsoft se stane preferovaným partnerem OpenAI pro komercializaci nových technologií AI

Společnosti se zaměří na budování výpočetní platformy v Azure v bezprecedentním měřítku, která bude zavádět a provozovat stále pokročilejší modely AI, včetně hardwarových technologií, které staví na vysoce výkonné výpočetní technologii společnosti Microsoft, a dodržovat společné zásady obou společností týkající se etiky a důvěry. To vytvoří základ pro pokrok v oblasti AI, který bude implementován bezpečným, spolehlivým a důvěryhodným způsobem, což bylo klíčovým důvodem rozhodnutí obou společností o vzájemné spolupráci.

Během posledních deseti let vedly inovativní aplikace hlubokých neuronových sítí ve spojení se zvyšujícím se výpočetním výkonem k neustálým průlomům AI v oblastech, jako je vize, řeč, zpracování jazyků, překlady, robotické řízení, a dokonce i hry. Moderní systémy umělé inteligence fungují dobře pro specifický problém, na který byly vyškoleny, ale získání AI systémů, které pomáhají řešit některé z nejtěžších problémů, kterým dnes svět čelí, bude vyžadovat zobecnění a hluboké zvládnutí více AI technologií. Vize společností OpenAI a Microsoft spočívá v tom, že obecná umělá inteligence bude pracovat s lidmi, aby pomohla vyřešit v současné době neřešitelné multidisciplinární problémy, včetně globálních výzev, jako je změna klimatu, osobnější zdravotní péče a vzdělávání.

„Vytvoření AGI bude nejdůležitějším technologickým vývojem v lidské historii, s potenciálem utvářet trajektorii lidstva," řekl Sam Altman, generální ředitel společnosti OpenAI. „Naším posláním je zajistit, aby technologie AGI byla přínosem pro celé lidstvo, a se společností Microsoft pracujeme na vybudování vysoce výkonné výpočetní základny, na které budeme stavět AGI. Věříme, že je důležité, aby technologie AGI byla zavedena bezpečně a aby její ekonomické výhody byly široce využity. Jsme velmi potěšeni tím, jak hluboce tuto vizi sdílí společnost Microsoft."

„AI je jednou z nejvíce transformačních technologií naší doby a má potenciál pomoci vyřešit mnoho z nejnaléhavějších problémů světa," řekl Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft. „Spojením průlomové technologie OpenAI s novými vysoce výkonnými výpočetními technologiemi Azure AI je naší ambicí demokratizovat

AI - a přitom vždy udržet bezpečnost AI v popředí i v centru soustředění - aby byla ku prospěchu každému."

O společnosti OpenAI

Posláním společnosti OpenAI je zajistit, aby obecná umělá inteligence byla přínosem pro celé lidstvo. OpenAI Charter popisuje zásady, kterými se řídí při realizaci tohoto poslání.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT" @microsoft) umožňuje digitální transformaci pro éru inteligentního cloudu a inteligentní převahy. Jejím posláním je podporovat každou osobu a každou organizaci na této planetě, aby dosáhla výše.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/949840/Microsoft_Corp_OpenAI_CEOs_Altman_Nadella.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/24227/microsoft_corp_logo226_9217jpg.jpg

KONTAKT:

Microsoft, vztahy s médii, WE Communications, (425) 638-7777, rrt@we-worldwide.com; OpenAl, vztahy s médii, press@openai.com || Poznámka pro redaktory: Další informace, novinky a perspektivy od společnosti Microsoft naleznete na webu zpravodajského centra Microsoft News Center na adrese http://news.microsoft.com. Webové odkazy, telefonní čísla a tituly byly v době publikování správné, ale mohly se změnit. Pro další pomoc mohou novináři a analytici kontaktovat tým pro rychlou reakci společnosti Microsoft nebo jiné vhodné kontakty uvedené na stránkách http://news.microsoft.com/microsoft-public-relations-contacts .

Klíčová slova USA-počítače-elektronika-komunikace-Microsoft Corp.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.