Společnost Teijin kupuje firmu Benet Automotive, aby rozšířila své podnikání v automobilovém průmyslu v Evropě

Tokio (Japonsko) 5. července 2019 (PROTEXT/BusinessWire)

Společnost Teijin Limited dnes oznámila, že se dohodla na kompletním odkoupení společnosti Benet Automotive s.r.o. (dále jen Benet), předního dodavatele automobilových kompozit a dílů v České republice, od firmy Jet Investment. Podmínky akvizice nebudou zveřejněny.

Společnost Benet se sídlem v Mladé Boleslavi, Česká republika, je přímý dodavatel (kategorie Tier 1) kompozitních součástek pro automobilový průmysl, který nabízí pokročilé technologie pro formování plastů vyztužených uhlíkovými a skleněnými vlákny, stejně jako nátěry a montáž vozidel. Společnost se specializuje na reakční vstřikování vyztužených materiálů (RRIM), proces při nízkém tlaku s využitím polyuretanu a na konvenční autoklávové i injekční vysokotlaké vstřikování (RTM). Společnost Benet má v České republice tři závody a jeden v Německu a nabízí své produkty evropským dodavatelům, kteří vyrábí originální vybavení (OEM) jako například firmám Volkswagen, Mercedes, BMW, Audi a Škoda. Společnost má 720 zaměstnanců a ve fiskálním roce 2018 zaznamenala rekordní prodej za 35,2 milionů EUR (40 milionů amerických dolarů).

Společnost Teijin rozšiřuje své obchodování s automobilovými díly díky vlastním lehkým vysoce výkonným materiálům a vynikajícím možnostem v oblasti designu. Chce se stát dodavatelem dílů různé charakteristiky zákazníků z oblasti OEM pro automobily prostřednictvím center společnosti Teijin v Evropě, Severní Americe a Asii. V Evropě získala společnost Teijin firmu Inapal Plásticos SA, předního dodavatele automobilových dílů v Portugalsku v srpnu 2018 instaluje lisovací linku na materiály se skelnými a uhlíkovými vlákny (GF-SMC a CF-SMC) ve francouzském závodě firmy Continental Structural Plastics, která je světovou jedničkou v oblasti automobilových dílů se sídlem v Severní Americe, kterou firma Teijin koupila v lednu 2017.

Společnost Benet má strategickou pozici ve vztahu k centrálním a východním regionům evropského trhu, kde mají hlavní dodavatelé OEM z Německa a dalších evropských zemí své výrobní závody. Spolehlivost společnosti v oblasti dodávek poskytne firmě Teijin solidní základy pro další posilování kapacit v oblasti vývoje řešení a prodejních kanálů v Evropě.

V rámci strategie vyrábět z různých materiálů rozšíří společnost Teijin možnosti firmy Benet ve stávajících vývojových projektech, začlení modernizaci díky výjimečným materiálům a technologiím zpracování plastů a zapojí členy technického týmu společnosti Teijin a CSP, aby mohla nabízet moderní řešení automobilových dílů, která budou splňovat budoucí požadavky zákazníků z hlediska nízké hmotnosti, odolnosti, designové flexibility a efektivity nákladů. Společnost Teijin chce zvýšit do roku 2030 své tržby z prodeje automobilových dílů na zhruba 1,7 miliardy EUR (2 miliardy amerických dolarů).

O společnosti Teijin Group

Společnost Teijin (burzovní index TOKYO:3401) je globální skupina zaměřená na technologie, která nabízí sofistikovaná řešení v oblastech ekologie, bezpečnosti, zabezpečení a zmírňování katastrof a demografických změn a zvyšování povědomí o zdraví. Jejím hlavním polem působnosti jsou vysoce výkonná vlákna, jako je například aramid, uhlíková vlákna a kompozity, zdravotnická péče, fólie, zpracování pryskyřic a plastů, polyesterová vlákna, konverze produktů a IT. Skupina má více než 170 společností a kolem 20 000 zaměstnanců ve více než 20 zemích na celém světě. Zaznamenala konsolidované tržby ve výši 888,6 miliardy japonských jenů (8,1 miliardy amerických dolarů) a celková aktiva v hodnotě 1 020, 7 miliardy japonských jenů (9,3 miliardy amerických dolarů) za fiskální rok končící 31. března 2019. Prosím navštivte naše stránky na adrese www.teijin.com

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190703005215/en/

Kontakty

Kontakt pro tisk

Firemní komunikace

Teijin Limited

Tel : +81 3 3506 4055

Email : pr@teijin.co.jp

Zdroj: Teijin Limited

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

PROTEXT

Klíčová slova Japonsko-průmysl-automoto-Teijin Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.