První celoevropská bezplatná Social-Community startuje

Duisburg (Německo) 25. června 2019 (PROTEXT/ots)

Společnost KONTENT GmbH z Porúří spouští první bezplatnou cloudovou komunitu k podpoře evropské kulturní výměny.

Uživatelé se registrují na https://en.freecloud.eu při udání své e-mailové adresy a obdrží cloudové úložiště 1 GB, termínový kalendář, databázi kontaktů, chat a videokonference. Služba je nová a je k dispozici v bezplatné, reklamou financované verzi.

Zvláštní na tomto cloudu Evropy je, že se uživatelé mohou dle svobodné volby přiřadit dle více zeměpisných regionů. Tím vznikají nad rámce zemí okruhy přátel, které mají možnost sdílení dokumentů, termínů a kontaktních dat a dále chatování a pořádání videokonferencí k lokálním tématům.

Uli Klinkhammer, jednatel společnosti KONTENT GmbH: "S free cloudem chceme podporovat evropskou myšlenku bližšího kontaktu lidí z různých zemí."

Funkce spočívá na Open Source softwaru Nextcloud, který bude pravděpodobně zakrátko používat i spolková správa.

Nahrané soubory, jakož i kontakty a kalendářní termíny lze synchronizovat pomocí Apps pro Android a IOS, jakož i standardních programů pod Microsoft Windows, Linux a MacOS. Obsluha je realizována dodatečně pomocí webového prohlížeče.

Služba je provozována ve vlastním výpočetním centru v Duisburgu v Německu. Shromažďování, ochrana a předání osobních údajů je realizováno dle přísných směrnic Evropské komise (GDPR).

Backgrounder

Podnikatel Uli Klinkhammer konfekcionuje a provozuje internetové služby pro německy hovořící trh již od roku 1994. Zde se jedná o bezplatný hosting servis freepage.de (1998) a bezplatnou doménovou službu freecity.de (2000).

Jako 3. článek v řadě umístil nyní freecloud.eu, poprvé s mezinárodním zaměřením a v anglickém jazyce.

freecloud je provozován společností KONTENT GmbH, dceřinou společností KON GmbH Klinkhammer Online. Podniková skupina registrovala již v roce1994 celkový počet 400 000 internetových domén a poskytovala služby téměř 1 milionu uživatelů.

- Picture is available at AP Images (http://www.apimages.com) -

Tiskový kontakt: Uwe Skirde, u.skirde@kon.de, Tel: +49-20330940, Fax: +49-2033094410

Klíčová slova Německo-internet-lidé-kultura-KONTENT GmbH

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.