Armáda USA bude využívat možnosti bezpilotního obranného systému UAS Howler na bojišti

Tewksbury (Massachusetts) 18. června 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Raytheon logo (PRNewsfoto/Raytheon)

Raytheon logo (PRNewsfoto/Raytheon)

Radar KuRFS radar a systém Coyote UAS sledují a likvidují ohrožení drony

Americká armáda nedávno oznámila, že bezpilotní obranný vzdušný systém Howler dosáhl počáteční operační schopnosti, díky které poskytne klíčovou ochranu před drony v rukou vojáků.

Howler, název vytvořený americkou armádou, kombinuje schopnosti víceúčelového simultánního radaru s Ku pásmovým radiofrekvenčním systém společnosti Raytheon a bezpilotního systému Coyote®. Pokročilý elektronicky skenující rozsah radaru KuRFS zjišťuje a sleduje hrozby bezpilotních systémů všech velikostí. Systém Coyote spolupracuje s radarem KuRFS pomocí pokročilého vyhledávače a hlavice, aby identifikoval a eliminoval hrozby bezpilotních systémů (UAS).

„Tento systém jsme vyvinuli a zkonstruovali za pouhých 17 měsíců," řekl Bryan Rosselli, viceprezident společnosti Mission Systems and Sensors. „Detekce ohrožení drony je prvním klíčovým krokem v řetězci likvidace hrozeb ze strany bezpilotních systémů. Kombinace přesného sledování a zapojení těchto dvou ověřených systémů dává americké armádě zásadní schopnost eliminovat tuto neustále se vyvíjející hrozbu."

Kromě toho, že systém Howler poskytuje pokročilou situační orientaci, přesné rozlišování a mobilitu, které umožňují úspěšně čelit hrozbám UAS, poskytuje armádě jedinečnou flexibilitu přizpůsobit se prostředí rychle se měnícího a vícerozměrného ohrožení.

„Mnoho testů dokazuje, že náš systém Coyote je integrálním řešením pro eliminaci rostoucího počtu nepřátelských letounů na nebi nad bojištěm," řekl Sam Deneke, viceprezident pro pozemní válečné systémy společnosti Raytheon. „Ochrana vojáků na zemi je nejvyšší prioritou a tento nový systém ji skutečně zajišťuje."

Portfolio senzorů a kinetických a nekinetických efektorů společnosti Raytheon propojené do systému velení a řízení pokrývá celý řetězec eliminace hrozeb UAS.

O společnosti Raytheon

Společnost Raytheon s obratem ve výši 27 miliard USD v roce 2018 a s 67 000 zaměstnanci je lídrem v oblasti technologií a inovací a specializuje se na řešení v oblasti obrany, civilní správy a kybernetické bezpečnosti. Společnost Raytheon se svou historií inovací přesahující 97 let poskytuje nejmodernější elektroniku, integraci bojových systémů, produkty a služby C5I®, snímání a podporu misí pro zákazníky ve více než 80 zemích. Raytheon sídlí ve Walthamu ve státě Massachusetts. Sledujte nás na Twitteru.

www.raytheon.com

Kontakty pro média

Jaclyn Gutmann

+1.781.879.2789

idspr@raytheon.com

John B. Patterson

+1.520.440.2194

rmspr@raytheon.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/629408/Raytheon_Logo.jpg

PROTEXT

Klíčová slova USA-armáda-letectví-Raytheon Company

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.