Potraviny a drogerii pro lidi v nouzi už popáté přivezla logistická společnost Raben

Praha 13. června 2019 (PROTEXT)

Potraviny a drogerii pro lidi v nouzi už popáté přivezla logistická společnost Raben

Potraviny a drogerii pro lidi v nouzi už popáté přivezla logistická společnost Raben

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin, které se uskutečnilo v sobotu 18. května, se podařilo vybrat celkem 212 tun potravin a 23 tun drogistického zboží. Logistická firma Raben Logistics Czech byla již popáté jedním z hlavních partnerů potravinové pomoci. Bezplatně svezla trvanlivé potraviny a drogérii z vybraných prodejen do potravinových bank a neziskových organizací.

Čtrnáct řidičů společnosti Raben Logistics Czech, hlavního přepravního partnera Sbírky potravin, svezlo 27,5 tuny darovaných potravin a drogerie z 39 prodejen v sedmi krajích Česka. Řidiči za jeden večer najeli neuvěřitelných 2580 kilometrů. Do sbírky se zapojili také další zaměstnanci, jako dobrovolníci v obchodech.

"Máme s přepravou sbírky letité zkušenosti a díky pečlivé přípravě tras našich dispečerů a šikovnosti našich řidičů to opět dopadlo na jedničku," říká marketingová a PR manažerka Raben pro Českou republiku a Slovensko Martina Netuhová. Jí samotnou těší, že sbírka nepomáhá pouze vybrané skupině potřebných, ale podporuje široké spektrum lidí, od seniorů, přes matky samoživitelky až po lidi s handicapem.

"Jsme rádi, že můžeme pomoci v tom, co umíme nejlépe - v bezchybné logistice a přepravě. Co mě ale osobně těší nejvíce, je ta spousta našich zaměstnanců, kteří se do Sbírky potravin zapojují jako dobrovolníci. Po skončení se vždy ptají: "Kdy bude další?," uvádí generální ředitel společnosti Raben Logistics Czech a Raben Logistics Slovakia Jakub Trnka.

"Děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům A samozřejmě také partnerům, bez kterých by sbírka nebyla možná. Spolupráce s firmou Raben si velmi ceníme, protože díky jejich dopravě se 55 000 porcí jídla dostalo k lidem v nouzi," uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Sbírka potravin má nový koncept. Nově se koná dvakrát ročně. K tradiční podzimní potravinové pomoci letos v květnu poprvé přibyla také jarní sbírka. Poprvé lidé mohli darovat potraviny také přes internet, v on-line obchodech iTesco.cz a Rohlik.cz.

Jde především o zajištění kontinuity pomoci potravinovým bankám. Odborníci z nich vyhodnotili, že potřebují doplnit zásoby alespoň dvakrát ročně, aby mohli potřebným pomáhat opravdu efektivně. Proto celorepublikové sbírky budou každoročně dvě - v květnu a v listopadu. "Když nás Česká federace potravinových bank letos opět oslovila jako hlavního přepravního partnera, neváhali jsme," uvádí Martina Netuhová.

Minulý rok Raben Logistics Czech za jediný večer svezl přes 48 tun potravinových a drogistických darů z 54 prodejen v devíti krajích České republiky. Zapojilo se čtyřiadvacet řidičů, kteří ujeli téměř 4500 kilometrů, aby se pomoc dostala z prodejen do potravinových bank a neziskových organizací po celé České republice.

"Kolik to bude celkem letos, se uvidí až po podzimním kole Sbírky potravin," dodává Martina Netuhová.

Raben Logistics Czech působí na trhu od roku 2008. Nabízí komplexní logistické služby na míru. Poskytuje smluvní logistiku, silniční přepravu, tuzemskou a zahraniční, celovozovou a kombinovanou přepravu, logistiku čerstvých produktů - Fresh Logistics, leteckou a námořní přepravu i lead řešení. Nedílnou součástí nabídky je široká škála služeb přidané hodnoty (VAS) a komplexní celní služby. Raben Logistics Czech disponuje 9 strategicky rozmístěnými skladovými areály (Nupaky, Žebrák, Jažlovice, Brno, Olomouc, Teplice, Ostrava, Hradešín, Hradec Králové), zaměstnává přibližně 600 osob a nabízí přes 85 000 m2 moderních skladových prostor. Pro více informací prosím navštivte ceskarepublika.raben-group.com.

V případě dotazů se obracejte na:

Martina Netuhová

Marketing and PR Manager CZ/SK

tel.: +420 774 123 899

e-mail: Martina.Netuhova@raben-group.com

Klíčová slova ČR-sociální-potraviny-firmy-Raben

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.