Spolupráce mezi společností freeSAT a dobročinnou organizací Zdravotní klaun pokračuje

Praha 4. června 2019 (PROTEXT)

Zdravotní klauni Foto: JAN PIRGL

Zdravotní klauni Foto: JAN PIRGL

Zdravotni klaun Foto: IVO STARZEWSKI Zdravotni klaun Foto: JAN PIRGL Zdravotní klauni Foto: IVO STARZEWSKI

Letos se freeSAT rozhodl podpořit "Turné plné smíchu", které se odehrálo k příležitosti 18. narozenin Zdravotního klauna

freeSAT, jeden z největších poskytovatelů satelitního televizního vysílání v České republice, se i letos rozhodl navázat na spolupráci se Zdravotním klaunem, který patří mezi největší tuzemské neziskové organizace orientované na hospitalizované dětské pacienty a seniory v domovech. Letošní 18. narozeniny se organizace rozhodla oslavit programem "Turné plné smíchu", jehož hrdým partnerem byl právě freeSAT.

I letos se freeSAT rozhodl navázat na dvouletou spolupráci s organizací Zdravotní klaun, která je partnerem Red Noses International. Zatímco v roce 2017 se freeSAT zaměřil na podporu vážně nemocných dětí a jejich rodin, v roce 2018 se operátor rozhodl pomáhat jiné, neméně důležité skupině potřebných, a to seniorům, kteří jsou dlouhodobě umístěni v geriatrických zařízeních. Tento rok freeSAT podpořil "Turné plné smíchu“, které se uskutečnilo již počtvrté, ale letos primárně k příležitosti 18. narozenin organizace Zdravotní klaun.

Celkem 86 Zdravotních klaunů pravidelně navštěvuje 62 dětských oddělení nemocnic, 8 domovů pro seniory a dva hospice. O klaunské návštěvy má však zájem přes 50 dalších zařízení, které organizace musí s ohledem na kapacity odmítat. Mezi 15. až 18. dubnem tak Zdravotní klauni postupně rozvezli v rámci akce "Turné plné smíchu“ radost a smích do míst, která nemohou pravidelně navštěvovat, konkrétně seniorům do Brandýsa nad Labem, Prahy, Tábora, Brna, Otrokovic a Ostravice.

Profesionální Zdravotní klauni, kteří jsou speciálně vyškoleni a vybaveni právě pro práci s geriatrickými pacienty, tak pomohli zpestřit všední dny stovkám seniorů. "V rámci klauniád pro starší generaci hraje zásadní roli hudba. Téměř každý se přidá, aby si zanotoval. Právě hudbou, ale i kostýmy a scénkami, které rozehráváme, se v seniorech snažíme vyvolat vzpomínky na mládí, které v nich vzbuzují příjemné pocity a chuť do aktivního života“, řekla k programu geriatrická specialistka organizace, Irena Dubail.

Jakožto sociálně odpovědná firma cítil freeSAT vždy potřebu zapojovat se do charitativních projektů a podporovat nejrůznější potřebné společenské skupiny. Společnost freeSAT již několik let klade velký důraz na sociální odpovědnost firmy, a proto se rozhodla spolupracovat s neziskovou organizaci Zdravotní klaun.

Kontakt pro média:

Natálie Smoljaková, M: +420 602 266 785

Ondřej Micka, M: +420 724 352 552

Tel: + 420 251 091 211

freesat@emcgroup.cz

O společnosti UPC DTH:

UPC DTH S.a r.l. je předním poskytovatelem satelitních televizních služeb se sídlem v Lucemburku, evropském hlavním městě satelitních služeb. Své služby poskytuje v Maďarsku, České republice, na Slovensku a spravuje satelitní televizní služby v Rumunsku. Jeho služba Direct-To-Home (DTH), známá na maďarském trhu jako UPC Direct, na českém a slovenském trhu jako freeSAT a v Rumunsku jako Focus Sat, měla k 31. prosinci 2016 více než 854 000 zákazníků. UPC DTH S.a r. l. nabízí svým zákazníkům prvotřídní zákaznický servis a vynikající kvalitu signálu, včetně výjimečně ostrého vysílání ve vysokém rozlišení.

Klíčová slova ČR-sociální-komunikace-zdraví-firmy-UPC DTH-freeSAT

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.