Ministerstvo obrany ČR mění dodavatele elektřiny

Praha 29. května 2019 (PROTEXT)

Horní nádrž největší přečerpávací elektrárny na Slovensku - PVE Černý Váh, patřící do portfolia Slovenských elektráren. S výkonem 735 MW dokáže spolehlivě nahradit i výpadek celého jaderného bloku.

Horní nádrž největší přečerpávací elektrárny na Slovensku - PVE Černý Váh, patřící do portfolia Slovenských elektráren. S výkonem 735 MW dokáže spolehlivě nahradit i výpadek celého jaderného bloku.

Ministerstvo obrany České republiky vysoutěžilo prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno dodávky elektřiny na roky 2020 a 2021 pro všechny své objekty, vojenská letiště, kasárna, újezdy, rekreační zařízení a také vojenské nemocnice v Praze, Brně a Olomouci.

Vítězem elektronické aukce v objemu přesahujícím 360 milionů korun se stala společnost Slovenské elektrárne Česká republika, s.r.o. "Fixace ceny elektřiny na dva roky dopředu v jarním termínu je dobrou strategií jak si zajistit nízké náklady na energie," uvedl Martin Kumpan, jednatel Slovenské elektrárne ČR. "Při poptávaném objemu 260 GWh je přitom správné načasování nákupu velice důležité," dodává Kumpan.

Společnost Slovenské elektrárne Česká republika působí na českém trhu od roku 2005, původně prostřednictvím organizační složky. Společnost čerpá ze zkušeností a know-how silné skupiny, což je zárukou její stability a finančního i odborného zázemí. Společnost se specializuje na dodávky elektřiny a zemního plynu, optimalizaci nákladů spojených s dodávkou energetických produktů a poradenství v oblasti dosažení energetických úspor. Slovenské elektrárne Česká republika je 100% dceřinou společností Slovenské elektrárne, a.s.

Slovenské elektrárne, a.s., jsou s instalovaným výkonem 4 081 MW největším výrobcem elektřiny na Slovensku, a jedním z největších v regionu střední a východní Evropy. Elektřina je vyráběna na 31 vodních, 2 atomových, 2 tepelných a dvou fotovoltaických elektrárnách. Až 90 % produkce elektřiny vyrábějí bez emisí CO2.

Kontakt: Miroslav Šarišský

manažér komunikácie a externých vzťahov

miroslav.sarissky@seas.sk

+421 258 663 478

Klíčová slova ČR-Slovensko-energie-armáda-Slovenské elektrárne ČR

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.