Monokrystalický článek PERC společnosti Risen Energy dosáhl maximální účinnosti přes 23 %, což urychluje paritu fotovoltaické sítě

Ning-po (Čína) 28. května 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Risen Energy Co., Ltd. nedávno oznámila, že její patentovaný článek cast-mono 5BB dosáhl účinnosti 22,05 %, zatímco její monokrystalická buňka MBB dosáhla maximální účinnosti konverze 23,08 % a průměrné účinnosti 22,73 %, což představuje další významný milník úsilí společnosti o snížení nákladů a zvýšení efektivity.

Zvýšení účinnosti je výsledkem neustálých inovací společnosti Risen Energy. Vysoce účinný článek cast-mono 5BB využívá řadu nejnovějších technologií pro zvýšení účinnosti, včetně oboustranné pasivace, antireflexních fólií, pasivace elektro-vstřikováním a zlepšování směsi SiC. Je to poprvé, kdy článek cast-mono 5BB úspěšně překročil hranici 22% účinnosti.

Monokrystalický článek MBB se ve srovnání s článkem 5BB vyznačuje optimalizovanější metalizovanou kontaktní technologií, která účinně snižuje oblast stínění, zvyšuje schopnost sbírat nosiče energie a zároveň snižuje výskyt trhlin, což přispívá k významně vyšší účinnosti konverze. Současně dochází k dalšímu snižování nákladů se sníženým použitím stříbra.

Společnost Risen Energy uvedla, že je vždy odhodlána zvyšovat efektivitu a spolehlivost svých produktů a zároveň snižovat náklady, a to ve snaze zvýšit efektivitu svých článkových modulů, optimalizovat strukturu komponent svých článků a zvýšit kvalitu výrobků. Při udržování kroku s trendy tohoto průmyslu se bude společnost Risen Energy i nadále zaměřovat na zvyšování kvality a účinnosti svých fotovoltaických produktů prostřednictvím inovací v oblasti technologií, a to s cílem urychlit paritu sítě. Společnost bude také spolupracovat se svými dodavateli strategických materiálů na podpoře vývoje nových materiálů, a to tak, aby lépe odpovídala potřebě efektivnějších technologií pro články, čímž se vytvoří větší investiční hodnota jejich aplikace.

KONTAKT: Tina Feng, +86-574-5995-3077, tina@risenenergy.com

Klíčová slova Čína-energie-solární-firmy-Risen Energy Co, Ltd

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.