Festival humoru KOMEDY FEST Plzeň ocení Kolářovou, Svěráka, Kolečka i Spejbla a Hurvínka

Plzeň 24. května 2019 (PROTEXT)

Gordana Glass KF 2018 - Oceněni Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka KF cena KF ceny Gordana Glass

Ceny vytvořila designérka, jejíž díla mají světové osobnosti!

Letošní, již 6. ročník festivalu humoru KOMEDY FEST 2019 v Plzni opět přinese celou řadu skvělých představení. Chybět nebude ani ocenění za "přínos českému humoru". Stejně jako v minulých ročnících půjde o velká jména! Unikátní cenu přímo pro ně vytváří přední designérka a sklářka Gordana, která tvoří pod značkou Gordana Glass, s níž festival spolupracoval již v loňském roce.

KOMEDY FEST 2019 bude v mnoha ohledech výjimečný. Od zahajovacího večera 26. 5. v Měšťanské Besedě přes náplň programu festivalu až po Open Air (zakončení festivalu) 1. 6. v amfiteátru OC Plaza, který vyvrcholí show Leoše Mareše.

Diváci se mohou v rámci festivalu těšit na jména, jako jsou: Jana Paulová, Pavel Zedníček, Simona Babčáková, Pavel Liška, Táňa Vilhelmová, David Prachař, Linda Rybová, Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Martin Zounar, Martina Randová, Martin Kraus, Daniela Šinkorová, Simona Stašová, ale i Zdeněk Izer, The Tap Tap, Kateřina Kaira Hrachovcová, Vanda Hybnerová, Jitka Sedláčková a Dáša Zázvůrková a řadu dalších. V rámci Open Air je připraven i bohatý doprovodný program pro dospělé, ale i pro děti.

Jak zahajovacím večerem, tak i finále Komedy festu bude provázet herec a komik Lukáš Pavlásek. "Opět jsme se snažili vsadit na jména známá, oblíbená, zvučná, která mají do Plzně co přivést a co předvést. Mnozí už u nás vystupovali, pro některé je to naopak premiéra. Myslíme si, že jsme letos zvolili opravdu atraktivní skladbu představení i osobností," říká producent z JT Promotion Jiří Turek.

Ani letos nebude chybět "ocenění za přínos českému humoru". Cenu si odvezou Spejbl a Hurvínek a Divadlo Spejbla a Hurvínka (pod vedením ředitelky Denisy Kirchnerové), které se také velmi aktivně zapojí do programu zahajovacího večera. Dále pak herečka Daniela Kolářová, herec, textař, scénárista a dramatik Zdeněk Svěrák a scénárista, dramatik a režisér Petr Kolečko.

"Nádherné a velmi hodnotné ceny, které jsou malované čistým zlatem, vytváří přímo pro ně designérka Gordana, tvořící pod značkou Gordana Glass, od níž pocházelo ocenění pro Komedy fest i v loňském roce. Tehdy jej získala jak Jiřina Bohdalová, tak i její herecký kolega Stanislav Zindulka. Jsme velice rádi, že se nám podařilo mu ji ještě předat. Byla to pro něj patrně poslední cena v jeho životě. Oba umělci z ní tehdy měli velikou radost a velmi si jí vážili," uvedl PR manažer festivalu René Kekely.

Designérka a sklářka Gordana vytváří přenádherná díla technikou taveného a lehaného skla. V minulosti už svými velkolepými díly potěšila například britskou královnu Alžbětu II., monackého knížete Alberta II., papeže Benedikta XVI, norského krále Haralda V. či amerického moderátora Larryho Kinga, ale i celou řadu dalších osobností.

Součástí zahájení letošního festivalu bude i prezentace předního českého light-art umělce - světlomalíře Alexe Dowise, který se jako historicky 1. Čech dostal do talentové soutěže America's Got Talent (Amerika má talent). Dowis se už před lety divákům představil v rámci soutěže Česko Slovensko má talent, po němž jej k několikaleté spolupráci přizvala zpěvačka Lucie Bílá. Alex Dowis a jeho tým jsou jediní svého druhu v Evropě a možná i na světě, kteří prezentují light-art a street-art show (malování světlem, do písku, sprejem). Co na zahajovacím večeru předvedou, zůstává zatím tajemstvím.

Kromě pětidenní nabídky představení v Měšťanské Besedě, kde se odprezentují ti nejlepší z nejlepších, za pozornost jistě stojí právě Open Air v amfiteátru OC Plaza. Program 1. června, tedy na Den dětí bude velmi bohatý. Na své si přijdou jak malí, tak i velcí a půjde o den plný skvělé zábavy.

V rodinné zóně nebudou chybět dětská představení, včetně úžasného loutkového divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila, malování na obličej, jízda na velbloudovi (velbloud je mj. maskotem Komedy festu), dětské atrakce. Budoucnost pak zájemcům odhalí kartářka a součástí budou i další doprovodné aktivity.

Návštěvníci Open Air se mohou těšit na kapelu The Tap Tap, Zdeňka Izera, One man show Caveman, nevšední představení čtyř hereček Můžem i s mužem, Nekorektní skeče - Tros Boys, Stand up comedy Na Stojáka Live i závěrečnou DJ Live show Leoše Mareše.

Děti do 15 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup ZDARMA! Ostatní si mohou vstupenky pořídit on-line přes program GoOut nebo přímo na webu: www.komedyfest.cz či ještě na místě konání v amfiteátru OC Plaza.

Na webu www.komedyfest.cz i na facebookové stránce https://www.facebook.com/komedyfest najdou zájemci veškeré informace, včetně programu festivalu humoru KOMEDY FEST 2019.

Za JT Promotion

René Kekely

PR & mediální zastoupení

Tel.: 724 850 690

e-mail: rene.kekely@seznam.cz

www.komedyfest.cz

Klíčová slova ČR-zábava-divadlo-ocenění-Komedy Fest Plzeň-René Kekely

Oblast
Plzeňský (pm)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.