NASHNET expanduje do Evropské unie

New York 18. května 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Členové sítě NASHNET se na konferenci EASL 2019 setkávají se zahraničními odborníky na nealkoholickou tukovou jaterní chorobu a odborníky na nealkoholickou steatohepatitidu (NAFLD/NASH).

Síť NASHNET, podporovaná skupinou Kinetix Group, zaměřila své úsilí na rozšíření své působnosti do Evropské unie. Onemocnění NAFLD/NASH jsou mezinárodní záležitostí, která postihuje téměř 1 miliardu lidí po celém světě.1 Dr. Douglas Dieterich, lídr americké sítě nemocnic Mount Sinai Health Systém, uvedl, že onemocnění NAFLD/NASH mohou postupovat do cirhózy, rakoviny jater a selhání jater.2 Síť NASHNET se zúčastnila Mezinárodní jaterní konference ve Vídni v Rakousku organizované od 10. do 14. dubna Evropskou asociací pro studium jater (EASL). Mezinárodní jaterní konference přilákala přibližně 10 000 odborníků a dalších zájemců o poznatky špičkového výzkumu jater. Konference poskytla síti NASHNET příležitost shromáždit americké a zahraniční lídry v oboru hepatologie. Síť NASHNET uspořádal 3 kulaté stoly s tématy, která zahrnovala: osvědčené postupy v USA a ve světě a nedostatky v oblasti léčby onemocnění NAFLD/NASH, prostředí zahraničních plátců a péče o trombocytopenii. Zahraniční účastníci přicestovali z Německa, Izraele, Španělska a Švédska. Setkání navíc umožnilo všem poradcům sítě NASHNET, aby se sešli a diskutovali o dalších krocích při rozšiřování organizace o nové projekty a geografické oblasti.

Po konferenci EASL se členové sítě NASHNET setkali s Dr. Romero Gomezem, hepatologem v Seville ve Španělsku, a Dr. Juanem M. Mendivem, rodinným lékařem v Barceloně ve Španělsku. Diskuse se zaměřily na to, jaké je v současné době léčení onemocnění NAFLD/NASH z hlediska primární péče a hepatologie. Kristen Shea, MPH, spolumajitelka sítě NASHNET, uvedla: „Pochopení současných nedostatků v oblasti vzdělávání a současného způsobu léčení pacientů s NAFLD/NASH je klíčové pro vytváření osvědčených postupů na jiných trzích". Síť NASHNET zahájila počáteční diskuse o vývoji pilotního programu ve spolupráci se společností Echosens, výrobcem nástroje pro ultrazvukové vyšetření FibroScan pro španělský trh. Cílem je vytvořit v rámci současného zdravotnického prostředí ve Španělsku unikátní způsob poskytování nejlepší léčby a vytvořit povědomí o onemocněních NAFLD/NASH. NASHNET v současné době vede rozhovory s dalšími klíčovými lídry z různých evropských zemí.

Další informace o síti NASHNET a jejich aktuálních iniciativách, včetně informací o poradcích naleznete na webových stránkách nashnetwork.org. Kontaktujte NASHNET kliknutím zde.

Pro další informace kontaktujte paní Kristen Shea na e-mailové adrese kristenshea@thekinetixgroup.com

Reference:

1.Perumpail BJ, Khan MA, Yoo ER, et al. Clinical epidemiology and disease burden of nonalcoholic fatty liver disease. World J Gastroenterol. 2017;23(47):8263-8276.

2.NAFLD: vznikající epidemie bez schválené léčby. Webové stránky Healio Gastroenterology. https://www.healio.com/gastroenterology/liver-biliary-disorders/news/print/healio-gastroenterology/{0c32daff-f1b3-4b2c-9386-5baad00ac3fd}/nafld-an-emerging-epidemic-with-no-approved-treatment?page=4. 2015 . Ze dne 15. května 2019.

Klíčová slova USA-zdraví-nemocnice-firmy-The Kinetix Group

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.