Společnost MSAB byla vybrána pro klíčovou roli v novém konsorciu financovaném EU, které vyvíjí mobilní forenzní technologická řešení pro vymáhání práva

Společnost MSAB dnes oznámila, že byla vybrána pro podporu výzkumného a vývojového úsilí konsorcia FORMOBILE, které se skládá z 19 organizací z oblastí vymáhání práva, a vládních, akademických a soukromých organizací z celé Evropy. Konsorcium je vedeno univerzitou Mittweida University of Applied Sciences. Cílem konsorcia FORMOBILE je vytvořit kompletní řetězec forenzního vyšetřování, který by umožnil přístup donucovacích orgánů k datům mobilních zařízení.

Pro dosažení cíle konsorcia jsou sledovány tři hlavní cíle:

1. Vývoj nových nástrojů a technologií pro získání dříve nedostupných mobilních dat, odemknutí mobilních zařízení a umožnění dekódování a analýzy mobilních dat.

2.Vývoj nového mobilního forenzního standardu založeného na požadavcích stanovených vymáháním práva, s přihlédnutím k právním a etickým otázkám.

3.Rozvoj školení pro nový standard a nástroje, aby byla zajištěna konzistence a vysoká kvalita vyšetřování a mobilní forenzní analýzy.

Konsorcium FORMOBILE si zajistilo podporu Evropské komise díky sestavení návrhu, který splňoval požadavky na technologii, jež má posílit boj proti trestné činnosti a terorismu pomocí digitální forenzní analýzy. Tímto způsobem bude konsorcium pomáhat EU rozšiřovat Evropský program pro bezpečnost, který má zajistit, aby lidé žili v prostoru svobody, bezpečnosti a práva bez vnitřních hranic.

Práce na projektu byly zahájeny v květnu 2019 a budou probíhat tři roky. Tento projekt obdržel finanční prostředky z programu Evropské unie pro výzkum a inovace Horizont 2020 na základě grantové dohody č. 832800.

„Jsme velmi potěšeni, že máme příležitost spolupracovat s dalšími agenturami v celé Evropě, abychom pomohli učinit svět bezpečnějším díky modernizaci digitálních forenzních nástrojů a standardů, které dnes existují," řekl Joel Bollö, generální ředitel společnosti MSAB. „Je to výraz velkého uznání pro vedení a odborné znalosti společnosti MSAB a jsme vděčni za tuto příležitost. Zločinci a teroristé jsou stále více sofistikovaní v oblasti používání mobilních zařízení, šifrování a aplikací. V číslech je síla a díky společnému úsilí bude projekt FORMOBILE přínosem pro celou digitální forenzní komunitu - a pro všechny občany EU."

O společnosti MSAB

MSAB je světovým lídrem v oblasti mobilních forenzních technologií, jejichž cílem je získávat a analyzovat data z mobilních zařízení. Proprietární produkty společnosti se staly de facto standardem v oboru a používají se k zajištění důkazů ve více než 120 zemích. Produkty jsou doplněny širokou škálou vzdělávacích kurzů, které umožňují zákazníkům získat certifikaci v oblasti forenzních metod získávání a analýzy dat z mobilních zařízení. Zákazníci zahrnují policii, armádu, nápravná zařízení, celní bezpečnost hranic a další organizace. Společnost MSAB je kótována na burze NASDAQ Stockholm pod ticker symbolem: MSAB B.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/886959/EU_LOGO.jpg

KONTAKT: Joel Bollö, generální ředitel, MSAB, press@msab.com

Klíčová slova Švédsko-právo-finance-MSAB

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.