Microsoft představuje na konferenci Microsoft Build nové uživatelské zážitky v oblasti cloudu a vývojářské nástroje pro všechny tvůrce

Redmond (Washington) 7. května 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost zahajuje novou spolupráci na bázi AI a inovacích hybridního cloudu v rámci cloudu Microsoft 365 a platformy Microsoft Azure

Na výroční konferenci vývojářů Microsoft Build 2019 společnost Microsoft Corp. v pondělí představila nové technologie pro vývojáře všech oblastí, díky nimž mohou tvořit inteligentní a produktivní řešení. Zákazníci a partneři společnosti Microsoft, včetně společností Starbucks, J.P. Morgan, Kroger, Spatial, Epic Games a dalších, prezentují nová řešení, která přinášejí inteligentnější zážitky orientované na zákazníky.

Mezi představené produkty patří nové služby spolupráce a produktivity v oblasti aplikací a webu, stejně jako možnosti AI v cloudu Microsoft 365, které dále řeší měnící se charakter práce. Kromě toho společnost Microsoft dodává nové open source technologie a vývojářské nástroje v Azure a Windows. Důvěryhodné, rozšiřitelné cloudové platformy společnosti Microsoft - zahrnující infrastrukturu, data, AI a smíšenou realitu, produktivitu a spolupráci, podnikové aplikace a hry -spojují globální kolektivy vývojářů a technologické možnosti s cílem vytvořit nové průlomové zkušenosti pro organizace a jednotlivce. Generální ředitel společnosti Microsoft Satya Nadella ve své úvodní přednášce nastínil vizi společnosti a příležitosti pro vývojáře v prostředí Microsoft Azure, Microsoft Dynamics 365 a Power Platform, Microsoft 365 a Microsoft Gaming.

„Vzhledem k tomu, že se výpočetní technika stává součástí každého aspektu našeho života, rozhodnutí vývojářů budou definovat svět, ve kterém žijeme," uvedl Satya Nadella, generální ředitel společnosti Microsoft. „Společnost Microsoft je odhodlána poskytovat vývojářům důvěryhodné nástroje a platformy, které pokrývají každou oblast moderní technologie, aby vytvořily magické zážitky, které poskytnou novou příležitost pro každého."

Microsoft 365: cloud světové produktivity

Cloud Microsoft 365 poskytuje integrované, bezpečné a produktivní zkušenosti pro všechny - od největších společností až po malé podniky a od pracovníků v oblasti znalostí až po pracovníky prvního kontaktu se zákazníky. Microsoft Graph, který je pro cloud Microsoft 365 zásadní, je jedním z nejobsáhlejších dostupných grafů organizačních aktivit. Bezpečně mapuje vztahy mezi lidmi, informacemi a aktivitami v rámci organizace. Díky tomu zobrazuje spojovací body a získané poznatky pro zlepšení způsobů práce lidí a jejich spolupráce.

K dnešním novinkám patří:

 • V současné době vytváříme pro vývojáře nové příležitosti, aby mohli využívat možností grafu Microsoft Graph díky obecné dostupnosti služby Microsoft Graph data connect. Microsoft Graph data connect je služba, která pomáhá organizacím bezpečně a ve velkém měřítku spojovat data o produktivitě z aplikace Microsoft Graph s jejich vlastními obchodními daty pomocí Azure Data Factory. To vyvažuje požadavky zákazníků na novou třídu aplikací, které jsou založeny na intuitivních technologiích - na aplikacích řízených datovými soubory - s potřebami IT administrátorů zvažovat výzvy spojené s pohybem a správou značného množství organizačních dat.

 • Služba Microsoft Graph data connect je nyní obecně dostupná jako funkce v nástroji Workplace Analytics a jako samostatná jednotka SKU pro nezávislé dodavatele softwaru (ISV).

 • Abychom nabídli lidem a týmům nové způsoby společné tvorby, představujeme dnes Fluid Framework. Jedná se o novou webovou platformu a model komponentizovaných dokumentů pro sdílené interaktivní zážitky. Fluid rozbíjí bariéry tradičního dokumentu, jak ho známe, a vede na začátek „volně vlajícího" plátna. Očekává se, že Fluid bude vývojářům k dispozici koncem tohoto kalendářního roku ve formě sady pro vývoj softwaru. V průběhu tohoto roku také očekáváme poskytnutí první zkušenosti s produktem Microsoft 365 ve spojení s technologií Fluid. Schopnosti platformy zahrnují:

  - Možnost, aby obsah, např. z webových aplikací nebo aplikací pro produktivitu, byl rozebrán a rekonstruován do modulárních komponentů, aby lidé mohli snadněji tvořit společně.

  -Poskytování vysoce výkonných, multipersonálních, spoluautorských zkušeností při rychlostech, které v tomto odvětví dosud nebyly možné.

  -Vytváření prostoru pro inteligentní informační agenty (autonomní programy), aby mohli spolupracovat s lidmi na společné tvorbě, čtení obsahu, poskytování návrhů fotografií, aby mohli identifikovat odborníky, překládat data a další.

  - Dnes představujeme nové funkce pro další verzi prohlížeče Microsoft Edge, které se zabývají některými ze základních frustrací způsobovaných prohlížeči. Patří k nim:

  - Režim IE — pro více než 60 % firem, které dnes využívají více prohlížečů, režim IE integruje Internet Explorer přímo do nového prohlížeče Microsoft Edge přes kartu. To umožňuje podnikům provozovat starší aplikace založené na Internet Exploreru v moderním prohlížeči.

  - Nástroje ochrany soukromí — další ovládací prvky ochrany osobních údajů, které umožňují zákazníkům výběr ze tří úrovní soukromí v prohlížeči Microsoft Edge: neomezené, vyvážené a přísné. V závislosti na tom, kterou možnost si vyberete, Microsoft Edge upraví možnost vašeho sledování na webu třetími stranami, což umožňuje zákazníkům větší výběr a transparentnost pro personalizovanější zážitky.

  -Sběr dat — řeší problémy s přetížením informacemi, které dnes zákazníci ve spojení s webem pociťují. Umožňuje shromažďovat, organizovat, sdílet a exportovat obsah efektivněji a s integrací programů Office.

 • -Tyto a další funkce budou postupně zaváděny, protože se blížíme širšímu využívání další verze prohlížeče Microsoft Edge.

 • Dnes jsme oznámili naši vizi pro budoucnost inteligentních informačních agentů. Tento nový přístup je zaměřen na vytváření výkonných konverzačních rozhraní z datového a strojového učení namísto z pravidel, záměrů a kódů. Představujeme si svět, kde každá organizace má svého informačního agenta, stejně jako dnes, kdy má každá organizace webové stránky. Zkušenost je naprosto přirozená s víceúrovňovým dialogem, který zahrnuje více domén, a co je důležité, pracuje napříč několika agenty. Díky přidání týmu Semantic Machines v tomto směru naši práci urychlíme. Tato technologie bude nyní integrována do našich konverzačních zkušeností, včetně Cortany, a bude zpřístupněna vývojářům, kteří využívají služby Microsoft Bot Framework a Azure Bot Service.

  Více informací o dnešních novinkách pro platformu Microsoft 365, včetně podrobnějších informací o nových vývojářských nástrojích od týmů Windows, Office a Microsoft, naleznete na tomto příspěvku na blogu.

 • Nové technologie s otevřeným zdrojovým kódem a vývojářské nástroje pro vytváření inteligentních aplikací od cloudu až po edge

  Služba Azure Kubernetes Service (AKS) je jednou z nejrychleji se rozvíjejících služeb v cloudu Azure, kterou využívají globální společnosti, jako je ASOS, ke správě kontejnerové infrastruktury cloudových aplikací ve velkém rozsahu a poskytuje větší spolehlivost a flexibilitu. Společnost Microsoft na konferenci Build představila několik nových funkcí a schopností pro podporu a ochranu pracovního obsahu Kubernetes:

 • Nástroj Kubernetes s automatickým škálováním obsahu událostí (KEDA) je komponent s otevřeným zdrojem, který podporuje využití obsahových kontejnerů bez serveru na serveru Kubernetes, vytvořeného ve spolupráci se společností Red Hat. Z veřejného pohledu představuje KEDA novou možnost hostování pro programovací model Azure Functions, který může být nasazen jako kontejner v klastrech Kubernetes, což přivádí programovací model Azure Functions a regulátor rozsahu k jakékoli implementaci Kubernetes, a to jak v cloudu, tak na vlastní aplikační platformě OpenShift.

 • Zabezpečení Azure Policy pro službu AKS uplatňuje rozsáhlé zabezpečení a pomáhá chránit klastry AKS centralizovaným a konzistentním způsobem. Azure Policy blokuje případná narušení během provozu a provádí vyhodnocování shody na všech stávajících klastrech, aby byla zajištěna aktuální viditelnost v celém prostředí.
 • Quantum je pro vývojáře nové vzrušující působiště. Microsoft navrhl programovací jazyk Q# specificky pro kvantové programování a poskytuje tím dostupný programovací jazyk vysoké úrovně s nativním systémem pro kvantové bity, operátory a jiná využití. Společnost Microsoft během konference Build zpřístupnila kód pro kompilátory a simulátory jazyka Q# za účelem rozvoje komunity vývojářů Q# a otevření nových příležitostí pro partnery a začínající firmy, které mohou vylepšit své nabídky pro své vlastní podniky.

  Vývojáři tráví většinu dne přepínáním mezi aplikacemi, službami a nástroji. Společnost Microsoft pro zjednodušení představila nejjednodušší systém podnikové identity - Azure Active Directory (Azure AD) - toGitHub. To umožňuje zákazníkům společnosti GitHub Enterprise získat výhody správy a zabezpečení identity pomocí systému Azure AD spolu se synchronizací účtů mezi systémy. Vývojáři mohou nyní také využívat svůj stávající účet GitHub, včetně Azure Portal a Azure DevOps, pro přihlášení ke službě Azure. Tato aktualizace umožňuje vývojářům napojeným na GitHub přejít od úložiště k využití pouze s jejich účtem GitHub.

  Podpora a řízení exponenciálního růstu aplikačních dat a budování základů pro možnosti AI schopnosti je nezbytným prvkem vývoje jakékoliv moderní cloudové aplikace. Nová volba Hyperscale (Citus) v Azure Database pro databázový server PostgreSQL se připojuje ke službě Azure SQL Database Hyperscale, což vývojářům umožňuje vytvářet vysoce škálovatelné aplikace s nízkou latencí s využitím jejich stávajících dovedností. Azure Database Hyperscale významně zmenšuje výpočetní, úložné a paměťové zdroje podle potřeby, což umožňuje vývojářům zaměřit se na vytváření aplikací bez jakýchkoli obav o výkonnost a omezení rozsahu. Azure je jediný cloud, který umožňuje vývojářům škálovat více serverů - jak proprietární SQL databáze, tak i open source databáze jako PostgreSQL.

  Vývoj řešení pro zabezpečení volebního procesu

  Věříme, že technologie může hrát klíčovou roli při zabezpečování voleb a že technologické společnosti jsou odpovědné za jejich podporu. Společnost Microsoft dnes představila dvě nová řešení zaměřená na zabezpečení bezpečnosti hlasovacích systémů na celém světě:

 • ElectionGuard je bezplatná sada pro vývoj softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, vyvinutá ve spolupráci se společností Galois, která zajišťuje bezpečnost a veřejnou ověřitelnost voleb, jakož i pokyny a nástroje pro budování přístupnějších systémů hlasování. Společnost Microsoft žádá vývojáře na celém světě, aby rozšiřovali a integrovali systém ElectionGuard do stávajících a nových systémů hlasování. ElectionGuard SDK bude k dispozici letos v létě na webových stránkách GitHub a společnost Microsoft spolupracuje s několika předními poskytovateli volebních technologií, kteří tuto službu vyzkoušejí během přípravy budoucích voleb.

 • Společnost Microsoft také představila službu Microsoft 365 for Campaigns. Tato nová služba, která bude k dispozici také v červnu, bude poskytovat špičkové bezpečnostní funkce naší nabídky Microsoft 365 Business pro politické strany a kampaně, původně pro federální kancelář ve Spojených státech. Učiní tak efektivním způsobem a za nízkou cenu. Bude přednastavena tak, aby optimalizovala kampaně s jedinečným operačním prostředím, včetně rychlého tempa a rizikového profilu s vysokým zabezpečením. Microsoft 365 for Campaigns navazuje na službu detekce hrozeb AccountGuard a službu oznamování útoků na národní úrovni, kterou jsme oznámili v roce 2018, a zjednodušuje zajištění bezpečnosti pro politické organizace poskytováním specializovaných funkcí, které mohou kampaně využít pro snadné a efektivní posílení své bezpečnostní pozice od základů. Zainteresované kampaně se mohou zaregistrovat na webových stránkách https://m365forcampaigns.microsoft.com.
 • Zvyšování našich investic do partnerů

  Partneři jsou pro vývoj řešení, která splňují specifické požadavky zákazníků, klíčoví. Společnost Microsoft je odhodlána je podporovat. Od zavedení prvního programu společného prodeje společnosti Microsoft, který našim partnerům přináší celosvětový rozsah prodejních sil společnosti Microsoft, téměř 3 000 nezávislých dodavatelů softwaru (ISV) provozovaných na cloudu Azure vygenerovalo za posledních 12 měsíců příjmy překračující 5 miliard USD. Původní program je navržen tak, aby pomohl podnikovým zákazníkům v jejich digitální transformaci zavedením relevantních řešení od partnerů ISV využívajících cloud Azure. Společnost Microsoft dnes oznámila dvě rozšíření tohoto programu:

 • Rozšíření společných prodejů služeb Microsoft 365, Dynamics 365 a Power Platform pro vytvoření hlubší spolupráce při prodeji řady obchodních aplikací.

 • Rozšiřování prodejních pobídek pro partnery společnosti Microsoft, pokud prodávají způsobilá řešení ISV prostřednictvím programu poskytovatele cloudových řešení společnosti Microsoft (CSP). Pro všechny dodavatele ISV, malé i velké, to efektivně poskytuje „kanál jako službu", který urychlí akvizici zákazníků prostřednictvím jednoho z největších distribučních kanálů na světě.

  Se zavedením přenosných možností SaaS pro AppSource a Azure Marketplace bude společnost Microsoft poskytovat zákazníkům ve více než 141 zemích rychlejší přístup k inovacím od partnerů prostřednictvím cloudových trhů společnosti Microsoft nebo prostřednictvím svého celosvětového prodejního kanálu.

 • Společnost Microsoft (Nasdaq „MSFT" @microsoft) umožňuje digitální transformaci pro éru inteligentního cloudu a inteligentního edge computingu. Jejím posláním je podporovat každou osobu a každou organizaci na této planetě, aby dosáhla výše.

  Logo - https://mma.prnewswire.com/media/24227/microsoft_corp_logo226_9217jpg.jpg

  Poznámka pro redaktory: Další informace, novinky a perspektivy od společnosti Microsoft naleznete na webu zpravodajského centra Microsoft News Center na adrese http://news.microsoft.com. Webové odkazy, telefonní čísla a tituly byly v době publikování správné, ale mohly se změnit. Pro další pomoc mohou novináři a analytici kontaktovat tým pro rychlou reakci společnosti Microsoft nebo jiné vhodné kontakty uvedené na stránkách. KONTAKT: Další informace, pouze pro tisk: Microsoft - vztahy s veřejností, WE Communications, (425) 638-7777, rrt@we-worldwide.com

  Klíčová slova USA-obchod-služby-elektronika-internet-Microsoft Corp.

  Oblast
  USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

  Kategorie
  Služby, cestovní ruch
  IT, telekomunikace
  Obchod, marketing

  ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
  Přihlásit k odběru

  Upozornění:
  Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.