Provozní výnosy společnosti Suning.com se v 1. čtvrtletí zvýšily o 25,44 % na 62,2 miliardy RMB

Nanking (Čína) 3. května 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Suning.com (002024.SZ), největší čínský inteligentní maloobchodní prodejce typu online-offline (O2O), vlastněná skupinou Suning Holdings Group, dne 29. dubna zveřejnila svou finanční zprávu za 1. čtvrtletí 2019, která ukázala, že její strategie inteligentního maloobchodu nadále podporuje rychlý růst společnosti. Provozní zisk v prvním čtvrtletí činil 62,242 mld. RMB, což je o 25,44 % více než ve stejném období loňského roku. Tržby napříč všemi distribučními kanály dosáhly 86,926 miliard RMB, z nichž prodeje internetového obchodu Suning byly o 40,87 % vyšší než ve stejném období loňského roku. V prvním čtvrtletí Suning dosáhlo čistého zisku 136 milionů RMB.

Maloobchodní síť propojující všechny komunikační a prodejní kanály (omnichannel) poskytuje dvojí podporu růstu

Celkový domácí spotřebitelský trh v prvním čtvrtletí roku 2019 stále vykazoval potenciál růstu. Navzdory měkčímu tržnímu prostředí si online a offline podniky společnosti Suning udržely relativně rychlý růst. S pokračujícím zaváděním strategického plánu na rozvoj své obchodní sítě.

Na offline trhu Suning pokračuje ve své rozsáhlé expanzi. K 31. březnu 2019 měla společnost 9 758 vlastních obchodů a 2 571 franšízových obchodů. Prostřednictvím optimalizace struktury obchodů a produktů společnost neustále zlepšovala kvalitu řízení obchodů. Redbaby, jeden z obchodů společnosti Duniny, se postupně zdokonaloval a tržby z prodeje vzrostly o 15,70 % ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.

Na online trhu se zvýšenou průmyslovou synergií a zlepšenou efektivitou, kterou přináší integrace zdrojů, tempo růstu prodeje společnosti Suning jednoznačně předstihlo průměr v odvětví. V prvním čtvrtletí roku 2019 dosáhly transakce na platformě Suning.com částky 54,124 miliardy RMB, což představuje nárůst o 36,09 % oproti stejnému období loňského roku. Mezi nimi dosáhly prodeje výrobků prostřednictvím samoobslužných prodejen výše 37,909 mld. RMB, což představuje nárůst o 40,87 % oproti stejnému období loňského roku. Transakce na otevřených platformách činily 16,215 miliardy RMB. Zpráva z prvního čtvrtletí navíc ukázala, že k 31. březnu měl maloobchodní systém společnosti 422 milionů registrovaných členů.

Strategie portfolia produktů všech kategorií zvyšuje konkurenční výhodu

V prvním čtvrtletí společnost vytvořila pět hlavních produktových skupin, včetně domácích spotřebičů, spotřební elektroniky, rychloobrátkového spotřebního zboží (FMCG), oblečení a doplňků a zahraničních výrobků, aby zefektivnila správu produktů. Společnost Suning dále zvýšila svou schopnost posílit postavení ostatních v oblasti domácích a 3C spotřebičů a dalších prvotřídních kategorií. Zároveň urychlila integraci a rozšíření dodavatelských řetězců pro FMCG, čerstvé potraviny a zboží.

V oblasti 3C a velkých domácích spotřebičů společnost Suning představila více než 10 nových inteligentních produktů, jako jsou klimatizační jednotky, roboti na zametání podlah a inteligentní sluchátka. Založila také fond Suning Eco-Chain Fund a laboratoř Biu+Joint Laboratory na podporu inovativních podniků, které vyvíjejí inteligentní hardware a neustále přinášejí optimalizované produkty, technologie a uživatelské zkušenosti.

V oddělení FMCG společnost Suning neustále posilovala svou značku a dosáhla dvojího růstu online-offline prostřednictvím centralizovaného zadávání zakázek, nákupu přímo od výrobce a strategické spolupráce, která také pomohla rozšířit síť offline obchodů. Ve stejném období společnost Suning dále optimalizovala řízení dodavatelského řetězce online a offline obchodů prostřednictvím akvizice 37 prodejen Wanda, což znamenalo významný úspěch pro Strategii portfolia produktů všech kategorií společnosti Suning.

Investice do logistiky, financí a technologií zůstávají vysoké

Společnost Suning v prvním čtvrtletí nadále zvyšovala investice do logistiky, financí, technologií a budování dalších klíčových kapacit, aby si vytvořila pevný základ pro růst v příštím desetiletí.

Pokud jde o logistickou infrastrukturu, do konce března 2019 činila celková plocha skladových a souvisejících podpůrných zařízení pro Suning Express a Daily Express 9,64 milionu metrů čtverečních a provozovala 26 700 expresních prodejen.

Během prvního čtvrtletí vzrostly investice do spotřebitelského financování o 229,66 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a investice do dodavatelského řetězce vzrostly o 78,01 %. Společnost Suning Finance byla na uvedena na seznamu globálního přehledu KPMG 2018 China Leading Fintech 50 a společnost Suning Paypassport získala certifikaci jako národní podnik s pokročilými a novými technologiemi.

Společnost Suning nadále výrazně investovala do výzkumu a vývoje, přičemž výdaje v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostly o 81,79 %. Začátkem roku 2019 byla formálně založena skupina Suning Technology Group a v lednu zahájila první program „Smart Retail Brain", který podporuje rodiny spotřebitelů, maloobchodní služby a poskytovatele kanálů, výrobce a další spojení v celém průmyslovém řetězci.

O společnosti Suning

Společnost Suning, která byla založena v roce 1990, je jedním z předních komerčních podniků v Číně se dvěma veřejnými společnostmi v Číně a Japonsku. V roce 2018 se společnost Suning Holdings umístila na druhém místě mezi 500 nejvýznamnějšími nestátními podniky v Číně s ročními příjmy ve výši 80,85 miliard USD (557,9 miliard RMB). Společnost Suning s posláním „Vedení ekosystému celého průmyslu pomocí vytváření vysoké kvality života pro všechny" posílila a rozšířila své podnikání prostřednictvím osmi vertikálních odvětví: platformy Suning.com, logistiky, finančních služeb, technologie, nemovitostí, sportu, médií a zábavy a investic. Společnost Suning.com byla v roce 2018 uvedena na seznamu Fortune Global 500. Další informace naleznete na webových stránkách www.suningholdings.com

KONTAKT: Qi Wu, +86-132-0751-5760, wuqi@suninggroup.com

Klíčová slova Čína-obchod-elektronika-Suning Holdings Group

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.