Společnost UnionPay se spojila s velkými institucemi v šesti zemích oblasti Pásu a cesty

Peking (Čína) 24. dubna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost UnionPay International (UPI) dne 23. dubna v Pekingu podepsala dohody o spolupráci s tradičními institucemi z Indonésie, Laosu, Thajska, SAE a Uzbekistánu, které zahrnují jak tradiční, tak digitální vydávání karet UnionPay a vytvoření místních platebních sítí bankovních karet. Mezitím společnost UPI také oznámila, že první velká místní banka v Indonésii a Malajsii vydá kreditní kartu UnionPay. Tyto dohody odráží nejnovější úspěchy společnosti UPI v oblasti lokalizací svého podnikání prostřednictvím několika opatření v zemích oblasti Pásu a cesty a její podpory personálních výměn v této oblasti.

Slavnostního podpisu se zúčastnili pan Fan Yifei, zástupce guvernéra Čínské lidové banky, paní Vathana Dalaloy, zástupkyně guvernéra centrální laoské banky Lao P.D.R, a pan Shao Fujun, předseda čínské společnosti UnionPay. Pan Cai Jianbo, generální ředitel společnosti UPI, podepsal dohody s vedoucími představiteli příslušných institucí.

Společnost UnionPay od návrhu iniciativy Pásu a cesty propagovala vytvoření meziregionální a propojené platební sítě prostřednictvím urychlení přijímání a vydávání karet, zavádění mobilních platebních produktů, společného zavádění platebních standardů a účastí na vytváření platební infrastruktury. Nyní jsou služby UnionPay nabízeny ve 106 zemích a regionech iniciativy Pásu a cesty, s více než 43 miliony vydaných karet UnionPay a rozsahem pokrytí více než 12 milionů obchodníků a 800 000 bankomatů. Počet vydaných karet, obchodníků a pokrytí bankomaty vzrostl příslušně více než 25krát, osmkrát a třikrát ve srovnání s obdobím před návrhem této iniciativy. Mobilní platební služby UnionPay jsou v současné době k dispozici ve 31 zemích a regionech a místní platební sítě v Laosu a Thajsku jsou založeny na technologiích a standardech společnosti UnionPay. UnionPay také schválila standardy čipových karet pro asijské platební sítě (APN) a Myanmar Payment Union (MPU).

Společnost UPI na dnešní slavnostním akci podepsala memorandum o porozumění s BCEL, největší komerční bankou v Laosu, za účelem založení společného podniku s osmi místními institucemi a společného provozování karetního platebního systému Laoské centrální banky. Společnost UnionPay se zúčastní provozu tohoto společného podniku. Jedná se o další nový vývoj poté, co společnost UnionPay pomohla Laosu vybudovat jeho platební systém v roce 2015. V roce 2018 centrální banka Bank of Lao P.D.R navrhla zřídit společný podnik s UnionPay za účelem další modernizace místní platební infrastruktury.

Zbývajícími čtyřmi projekty, které mají být podepsány, jsou: za prvé, velké místní banky v Indonésii a Thajsku provedou první rozsáhlé vydání prémiových karet UnionPay. Bank Central Asia (BCA), jedna z největších bank v Indonésii, plánuje vydat kreditní karty UnionPay Platinum. Thajská Kasikorn Bank vydá také mnoho UnionPay karet. Za druhé, BOTIM, největší komunikační software v reálném čase ve Spojených arabských emirátech, plánuje vydávat virtuální karty UnionPay ve velkém měřítku, aby umožnil svým uživatelům provádět platby prostřednictvím skenování kódu UnionPay QR. Za třetí, s uzbekistánskou Aloqabank bylo podepsáno několik dohod o vydávání karet včetně kreditní karty UnionPay a Unionpay Premium Card. Ve stejný den se AmBank v Malajsii stala první velkou místní bankou, která vydává kreditní karty UnionPay. Jednalo se také o první kreditní kartu UnionPay, která lokálně podporuje bezkontaktní platební služby.

KONTAKT:

Agnes Hou, +86-21-2026-5843, houlingwei@unionpayintl.com

Klíčová slova Čína-obchod-finance-banky-UnionPay International

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.