Společnost Preformed Line Products oznámila akvizici společnosti MICOS TELCOM s.r.o.

Cleveland (USA) / Prostějov 2. dubna 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Preformed Line Products (NASDAQ: PLPC), globální lídr v dodávkách produktů a služeb v oblasti kritické infrastruktury, dnes oznámila, že podepsala dohodu o koupi společnosti MICOS TELCOM s.r.o., předního výrobce pasivních komponentů pro vysokorychlostní telekomunikační sítě.

Tato akvizice obohatí stávající portfolio produktů firmy Preformed Line Products (PLP) v oblasti optických přípojek, včetně uzávěrů z optických vláken a příslušenství značky COYOTE®. Při současné koncentraci produktů typu opt-to-home (FTTH), optické distribuci a datových centrech společnosti MICOS bude nová kombinovaná produktová řada poskytovat komplexní škálu řešení pro podporu nových průmyslových technologií, jako jsou 5G, zahušťování sítí a městské síťové okruhy.

Výkonný ředitel a prezident společnosti Preformed pan Rob Ruhlman uvedl: „Produkty a technologie společnosti MICOS TELCOM poskytují doplňkové řešení pro naše globální portfolio komunikačních produktů a výrazně rozšiřují rozsah současné nabídky produktů pro globální komunikační sítě. Se zvyšujícími se nároky na optickou infrastrukturu se rozšiřuje také portfolio podpůrných služeb nové generace, jako je 5G, a spojení společností MICOS TELCOM a PLP poskytne našim globálním zákazníkům v oblasti komunikačních technologií kvalitnější výběr inovativních produktů a technologií. Talentovaný tým provozoven společnosti MICOS TELCOM v Prostějově v České republice je skvělým základem, na kterém můžeme v budoucnu stavět globální komunikační aktivity v regionu zemí EMEA a ve všech globálních pobočkách."

Svatoslav Novák, generální ředitel společnosti MICOS TELCOM, uvedl: „Udržení dynamického tempa rozvoje technologií v rámci další generace vysokorychlostních sítí by v současnosti nebylo možné bez významného strategického partnera. Kromě vývoje nových produktů pomůže náš nový partner společnosti MICOS TELCOM expandovat po celém světě. Se společností Preformed Line Products spolupracujeme již mnoho let a naše rozhodnutí stát se součástí PLP vyplývá nejen z doplňkového portfolia produktů, ale také z profesionality a osobního přístupu managementu společnosti PLP."

O společnosti Preformed Line Products

Společnost Preformed Line Products byla založena v roce 1947. Je předním vývojářem, výrobcem a dodavatelem produktů a služeb, které jsou využívány pro výstavbu a údržbu nadzemních a podzemních sítí. Společnost působí mimo jiné v několika kritických odvětvích infrastruktury včetně elektrické energie, telekomunikací, širokopásmového připojení a obnovitelné energie. PLP se sídlem v Clevelandu ve státě Ohio má dva domácí výrobní závody, osmnáct zahraničních dceřiných společností a celosvětovou síť s více než 3 000 zaměstnanci.

O společnosti MICOS TELCOM

Společnosti MICOS TELCOM s.r.o. je předním výrobcem v oblasti telekomunikací s tradicí nejen na českém a slovenském trhu, ale také na více než padesáti zahraničních trzích, na které vyváží své produkty. Společnost se specializuje na vývoj, výrobu a prodej pasivních komponentů pro vysokorychlostní telekomunikační sítě, zejména optické. Vyrábí také datové skříně pro centra IKT, včetně speciálních skříní EMC s elektromagnetickým odporem.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/494787/Preformed_Line_Products_Logo.jpg

KONTAKT: Dennis McKenna, Preformed Line Products, (440) 473-9214

Klíčová slova USA-obchod-internet-komunikace-Preformed Line Products

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.