8 tipů pro váš hlas

Praha 2. dubna 2019 (PROTEXT)

Uvědomte si, jaký by byl váš život bez hlasu nebo s trvalou chraptivostí. Byli byste schopni kvalitně pracovat? Byli byste schopni vyjádřit své emoce či náklonnost k lidem, které máte rádi?

Hlas jako nejefektivnější komunikační prostředek lidí připomíná Světový den hlasu, který spadá na 16. dubna. Potíže s hlasem a jeho poruchy významně negativně ovlivňují kvalitu života.

V tento ten si pacienti mohou na některých odborných ORL pracovištích nechat zdarma vyšetřit hrtan a hlasivky. Dlouhodobé potíže s hlasem mohou být někdy projevem závažného onemocnění (rakovina hrtanu).

Mezi časté poruchy hlasu patří chrapot, suchá ústní sliznice, šimrání a škrábání v krku.

Věnujte péči svému hlasu - pijte hodně vody, abyste neměli sucho v krku, omezte kouření, pobyt v zakouřeném prostředí, i pití alkoholu vysušuje sliznice. Využívejte efektivní lokální zvlhčení hlasu pomocí pastilek GeloRevoice. Nepřetěžujte svůj hlas přílišným či příliš hlasitým mluvením. Pokud chrapot trvá déle jak 3 týdny, je vhodné navštívit lékaře.

8 tipů pro váš hlas

Přinášíme vám 8 praktických tipů, díky kterým bude váš hlas v lepší kondici.

1.ZVYŠUJTE VLHKOST VZDUCHU ve vytápěných prostorech pomocí zvlhčovače vzduchu nebo umístěním nádoby s mísou, omezte používání klimatizace.

2.VYHÝBEJTE SE nadbytečnému KAŠLÁNÍ, ODKAŠLÁVÁNÍ A ŠEPTÁNÍ. Přetíženým hlasivkám ulevíte tišším mluvením (nikoliv šeptáním).

3.NEKŘIČTE, snažte se nepřekřikovat hluk v okolí. Upusťte od hlasitého volání a křiku.

4.Dbejte na SPRÁVNÉ DRŽENÍ TĚLA, pravidelně měňte pozici, abyste se vyhnuli zatnutým svalům, které ovlivňují správné dýchání a váš hlas.

5.ROZCVIČTE se před použitím hlasu pomocí několika cviků - zazívejte, protáhněte se a narovnejte se.

6.PIJTE denně dva až tři litry tekutin. Upřednostňujte teplé nápoje, jsou vhodnější než studené nebo horké.

7.ZVLHČUJTE SLIZNICI KRKU pomocí pastilek GeloRevoice - vytváří ochranný gelový film a pomáhají tak rychle a citelně odstranit podráždění a chrapot.

8.OMEZTE nadměrnou KONZUMACI ALKOHOLU. Nápoje s vysokým obsahem alkoholu mohou dráždit a vysušovat krku a hltan. NEKUŘTE.

GeloRevoice pastilky - pro váš silný hlas!

GeloRevoice pastilky do krku rychle a citelně odstraňují chrapot a podráždění/škrábání v krku. Díky unikátnímu hydrogelovému komplexu dochází k souvislému rozšíření ochranné vrstvy (Hydro-Depot/R/) a k dlouhodobému zvlhčení krku a úst. Lze je používat i preventivně (při nadměrné hlasové zátěži).

Zdravotnický prostředek, více informací na www.gelorevoice.cz

Klíčová slova ČR-zdraví-léky-hlas-firmy-Medindex

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.