Společnost Discovery Life Sciences připojuje za účelem rozšíření vědeckých kapacit Laboratoř genomických technik Institutu HudsonAlpha

Huntsville (Alabama) 29. března 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Nový přední světový poskytovatel služeb v oblasti biologických věd, biologických vzorků, sekvenování a bioinformačních služeb zkrátí čas od objevu k průlomu

Společnost Discovery Life SciencesTM (Discovery) dnes oznámila, že uzavřela smlouvu o připojení Laboratoře genomických technik (GSL) Institutu biotechnologie HudsonAlpha, jedné z předních světových laboratoří pro sekvenování genů a bioinformatiku, aby vytvořila novou divizi: HudsonAlpha Discovery. Nová divize v kombinaci se současnými globálními službami společnosti Discovery v oblasti biologických vzorků a analýzy bude poskytovat nejvyšší kvalitu klinicky a vědecky anotovaných biologických vzorků, sekvenování genů, bioinformatiku a laboratorní služby pro globální farmaceutický, biotechnologický a diagnostický průmysl.

Tato dohoda přichází krátce po nedávných evropských akvizicích a expanzi společnosti Discovery, které upevnily pozici společnosti jako světového lídra v oblasti analýzy, získávání, zpracování a distribuce biologických vzorků. Genetické sekvenování a bioinformační služby jsou přirozeným rozšířením základních schopností společnosti Discovery. Její nová divize HudsonAlpha Discovery přidává vynikající vědce, kliniky, analytiky a bioinformatiky, aby poskytovali řešení pro komplexní a sofistikované výzkumné výzvy - poprvé prostřednictvím jediného strategického globálního poskytovatele.

„Institut biotechnologie HudsonAlpha je pozoruhodným místem. Přijímáme jeho vizi rozvoje vědy a vzdělávání ke zlepšení zdraví na celém světě," řekl generální ředitel společnosti Discovery pan Glenn Bilawsky. „Jsme velmi hrdí na to, že si tento institut vybral společnost Discovery jako správce laboratoře GSL a investici do budoucnosti naší společnosti. Platforma HudsonAlpha Discovery je jednou z největších globálních instalací nejnovější technologie Illumina® NovaSeqTM, která nám poskytuje rozsah, rychlost a kvalitu, které nám umožní zvládnout velikost a složitost jakéhokoli sekvenčního projektu. Společnost Discovery Life Sciences je s divizí HudsonAlpha Discovery největší a nejschopnější společností pro uspokojení poptávky globálního trhu po jediném strategickém partnerovi, který může poskytnout biologické vzorky, patologii, imunohistochemii, průtokovou cytometrii, sekvenování a bioinformační služby pro urychlení vývoje produktu".

Laboratoř GSL HudsonAlpha byla v tomto v Institutu vybudována renomovaným vědcem genomiky Shawnem Levym, PhD a etablovala se jako jedna z největších světových akademických genomických laboratoří. Podpořila tisíce výzkumných projektů a zpracovala statisíce biologických vzorků pro zdravotnická zařízení, společnosti a výzkumníky z celého světa. Její vědci poskytují náhled pro pochopení mnoha komplexních poruch, včetně rakoviny, autismu, ALS, bipolární poruchy, schizofrenie, diabetu a vzácných a nediagnostikovaných onemocnění. HudsonAlpha Discovery je desátým transferem výzkumu a technologií Institutu pro komerční využití a dosud největším.

„Spojujeme dvě organizace s úžasnou odborností a vytváříme jednu, abychom dosáhli možností, kterých by žádná z organizací nemohla dosáhnout sama," řekl Dr. Levy. „Jako specializovaný vývojový partner máme neomezené možnosti. Spolu s klinickou sítí Discovery Partners® můžeme nabídnout velký objem genomických dat, abychom mohli poskytnout informace pro jakýkoli projekt." Dr. Levy se připojuje k výkonnému týmu společnosti Discovery Life Science jako vědecký ředitel pro genomiku a bude pokračovat jako výzkumný pracovník v Institutu HudsonAlpha.

O společnosti Discovery Life Sciences

Společnost Discovery Life Sciences je globálním lídrem v oblasti analýzy a získávání biologických vzorků pro farmaceutický, biotechnologický a diagnostický průmysl. Tým společnosti Discovery, který je motivován vědou, spolupracuje se zákazníky inovativním a konzultačním způsobem, aby překonávali překážky a dosahovali rychlejších výsledků. Jsme „vědou k vašim službám" (Science at your ServiceTM)! Další informace naleznete na webových stránkách dls.com.

O laboratoři genomických technik Institutu HudsonAlpha

Laboratoř genomických technik (GSL) Institutu HudsonAlpha je celosvětově uznávaná servisní laboratoř, která využívá nejmodernější technologie genomického výzkumu, aby komplexně podporovala objevný, translační a klinický výzkum. Odbornost laboratoře GSL se zaměřuje na vysoce výkonné sekvenování, optimalizaci pracovních postupů a vývoj špičkových analytických procesů.

O Institutu biotechnologie HudsonAlpha

Institut biotechnologie HudsonAlpha je nezisková organizace zaměřená na rozvoj a využívání vědeckého pokroku ke zdraví, pro zemědělství, vzdělávání a komercializaci na jednom místě. Vizí Institutu HudsonAlpha otevřeného v roce 2008 je využití synergie mezi objevem, vzděláváním, lékařstvím a hospodářským rozvojem v oblasti genomických věd, ke zlepšení lidského zdraví na celém světě. Více informací naleznete na webových stránkách hudsonalpha.org.

KONTAKTY: Discovery Life Sciences: Jodie Klein 703/801-7955, jodieklein@kleinonpoint.com

PROTEXT

Klíčová slova USA-věda-zdraví-Discovery Life Sciences

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.