Společnost Trina Solar uvádí na trh čtyři nové řady modulů a zahajuje novou éru sériově vyráběných modulů s vysokým výkonem

Čchang-čou (Čína) 21. března 2019 (PROTEXT/PRNewswire)

Společnost Trina Solar, přední globální poskytovatel řešení pro solární energii, představila své čtyři nové řady modulů, které splňují rozmanité potřeby využití fotovoltaiky v nejrůznějších scénářích. Použitím inovativních integrovaných technologií dosahují nové řady modulů v sériové výrobě maximálního výkonu 415 wattů (415 W), což představuje úspěšnou komercializaci vysoce výkonných modulů.

Čtyři nové řady modulů Honey zahrnují vysoce účinné moduly TALLMAX, moduly DUOMAX s dvojitým sklem, oboustranné moduly DUOMAX Twin a estetickou řadu Honey black M. Řada vysoce účinných modulů nalezne nejrůznější možnosti vyžití, včetně například pozemní montáže či distribuovaných fotovoltaických projektů. Zvýšení výkonu modulů z 370 W na 415 W pomůže snížit náklady na údržbu systému (BOS) o 4,5 % až 8,5 % i průměrné náklady na výrobu elektřiny (LCoE) o 2,5 % až 4,6 %.

Výrobní řada s dvojitým sklem nabízí vysokou spolehlivost v extrémních podmínkách, pětiletou prodlouženou záruku na lineární pohon a více vyrobené elektřiny při nižší degradaci výkonu. Řada oboustranných modulů nabízí svojí zadní stranou 5 až 30 % vyrobené energie navíc, pyšní se vysokým výkonem ve sněhových polích a místech s velkým množstvím písku i dalších lokalitách s vysokým odrazem. Estetická řada je navržena speciálně pro luxusní rezidenční trh s esteticky navrženým černobílým designem.

Výkonný viceprezident společnosti Trina Solar Rongfang Yin prohlásil: „Nová řada modulů překračuje hranice vysoce výkonných modulů v sériové výrobě přesně dle představ průmyslu a je vhodná pro nejrůznější scénáře jejich využití. Zůstává věrná odkazu značky Trina Solar vytvářet vysoce výkonné a vysoce spolehlivé solární moduly a poskytovat tak našim zákazníkům produkty s vyšší hodnotou. Mezitím společnost Trina Solar podpořila uvedení nové řady také posílením kapacit dodávek, aby uspokojila rostoucí potřeby svých zákazníků."

Nové moduly přinášejí jedinečnou integraci technologie s více sběrnicemi (MBB), dvojitého skla, oboustranných a tzv. půlených (half-cut) technologií. Většina firem, které usilují o zvýšení své účasti v segmentu MBB, je často zmítána nedostatkem dovedností a přístrojového vybavení, jakož i patentů na příslušné technologie. Trina Solar naproti tomu vyvinula nejmodernější procesy pro výrobu technologie s více sběrnicemi MBB, které používá při sériové výrobě modulů od srpna 2017. Společnost dodnes získala 24 patentů na technologie související s MBB, má také první čínskou generaci inovativních svařovacích zařízení pro moduly řady MBB a nové oblé pájecí pásky. Společnost Trina Solar má s používáním technologie dvojitého skla bohaté zkušenosti a - coby jedna z prvních společností, která spustila výrobu modulů s dvojitým sklem po celém světě - má v této oblasti 28 technologických patentů. Je také první firmou v Číně, která získala certifikaci pro svou technologii dvojitého skla od TUV a zahájila sériovou výrobu. Společnost Trina Solar dodala po celém světě téměř 3 GW modulů s dvojitým sklem, čímž se mezi ostatními čínskými společnostmi řadí na přední pozici.

Uvedení čtyř nových modulů s vysokým výkonem pomůže společnosti Trina Solar upevnit své vedoucí postavení a vstoupit do nové éry sériově vyráběných modulů s vysokým výkonem.

O společnosti Trina Solar

Společnost Trina Solar je přední globální poskytovatel řešení pro solární energii. Byla založena v roce 1997 a svoji obchodní činnost od té doby rozšířila do více než 100 zemí a regionů světa. Společnost Trina Solar vyvíjí fotovoltaické moduly, systémy pro skladování energie, inteligentní systémy a O&M a poskytuje zákazníkům proprietární systémová integrační řešení pro projektový vývoj, financování, design a výstavbu. Do konce roku 2017 dodala po celém světě více než 30 GW fotovoltaických modulů a 2 GW solárních projektů připojila k síti. V roce 2018 společnost spustila Trina IoT, tedy značku energetického internetu věcí, a je odhodlána stát se globálním lídrem v této oblasti. Další informace naleznete na webových stránkách www.trinasolar.com.

KONTAKT: Ching Wang, +86-21-6057-5302, qing.wang04@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-Trina Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.