METRO AG využije IQ platformu společnosti Zilliant v České republice a na Slovensku

Austin (Texas) 20. února 2019 (PROTEXT /PRNewswire)

Spravovatelná inteligence pro lepší rozhodování v oblasti B2B služeb pro potravinový průmysl

Zilliant, společnost poskytující SaaS (software jako služby) s multiskupinovou obsluhou, která pomáhá B2B podnikům přetvářet údaje na spravovatelnou inteligenci pro urychlení ziskovosti, dnes oznámila, že společnost METRO, přední mezinárodní specialista na potravinářský velkoobchod a maloobchod, rozšířila IQ platformu společnosti Zilliant IQ na klíčové evropské trhy.

Společnost METRO původně nasadila Sales IQ (prodejní IQ) do svého českého podniku (MAKRO), aby propagovala nabídku svých potravinových služeb u stávajících zákazníků. Každý prodejní zástupce má masivní zákaznické a produktové portfolio, které ponechává jen málo času pro strategické plánování každého účtu, natož pro plánování nových položek s nabídkou pro každého individuálního zákazníka v rámci podpory vstupu společnosti MAKRO do potravinového servisu.

„Začali jsme postupným využíváním prodejní IQ platformy společnosti Zilliant v České republice," uvedl Marek Haller, ředitel Revenue managementu společností MAKRO Czech Republic a METRO Slovakia. „Jakmile jsme zjistili, jak dobré byly výsledky z počátečního začleňování této platformy, rozhodli jsme se pro její plné zavedení v České republice a na Slovensku."

Díky využívání platformy Sales IQ mají obchodní zástupci ve společnostech METRO Czech a METRO Slovakia nyní jednoduchý a intuitivní návod pro křížový prodej, který průběžně zobrazuje produkty, které by měly být křížově prodávány na každý účet. Sales IQ navíc sleduje chování zákazníků, což umožňuje zástupcům okamžitě jednat, když objem nákupu z mimořádných důvodů poklesne a divizi pomáhá snížit míru úbytku zákazníků. Divize prodejů také využívá robustní analytiku poskytovanou platformou Sales IQ ke sledování nových klíčových ukazatelů výkonnosti (KPI), jako např. dodací lhůty.

„Po zavedení Zilliant Price IQ společností METRO v Turecku jsme nadšeni z dalšího rozšíření našich vztahů se společností METRO v České republice a na Slovensku," řekl prezident a generální ředitel společnosti Zilliant, Greg Peters. „Jsme velmi rádi, že budeme spolupracovat s divizemi společnosti METRO v České republice, na Slovensku a v Turecku, kterým budeme dodávat inteligentní spravovatelné údaje vedoucí k inteligentnějším obchodním rozhodnutím v celé společnosti."

Více informací o způsobu, jakým společnost Zilliant pomáhá distributorům potravinářských služeb, naleznete na webových stránkách https://www.zilliant.com/solutions/food-service-distribution/

O společnosti METRO

METRO je přední mezinárodní velkoobchodní společnost s potravinářským a nepotravinářským sortimentem, která se specializuje na potřeby hotelů, restaurací a stravovacích zařízení (HoReCa) i nezávislých obchodníků. Společnost METRO má ve světě přibližně 24 milionů zákazníků, kteří si mohou vybrat, zda budou nakupovat v jednom z velkoplošných obchodů, objednávat online a odebírat své zboží v obchodě nebo si jej nechat dodat. Společnost METRO navíc podporuje konkurenceschopnost podnikatelů a vlastních podniků pomocí digitálních řešení a tím přispívá ke kulturní rozmanitosti v oblasti maloobchodu a pohostinství. Klíčovým pilířem podnikání společnosti METRO je udržitelnost. METRO je v posledních čtyřech letech jedničkou v oblasti indexu udržitelnosti Dow Jones. Společnost působí ve 35 zemích a ve světě zaměstnává více než 150 000 osob. Ve finančním roce 2017/18 společnost METRO vytvořila tržby ve výši 36,5 miliardy EUR. V září 2018 společnost METRO AG zahájila proces prodeje potravinářského řetězce Real s 34 000 zaměstnanci. Více informací naleznete na webových stránkách www.metroag.de.

O společnosti Zilliant

Společnost Zilliant pomáhá podnikům B2B transformovat data na inteligentní postupy, které urychlují ziskový růst. Platforma Zilliant IQTM využívá technologii AI, která poskytuje inteligentní prodejní a cenovou politiku pro tradiční a digitální kanály v reálném čase, aby bylo možno maximalizovat okamžitou hodnotu každé transakce a celoživotní hodnotu každého zákazníka. Další informace naleznete na stránkách www.zilliant.com nebo sledujte Zilliant na sítích Twitter a LinkedIn.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/322835/Zilliant.jpg

KONTAKT: emma.vas@zilliant.com

Klíčová slova USA-obchod-elektronika-Zilliant

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.