Společnost P&G se připojuje k iniciativě Loop společnosti TerraCycle

Davos (Švýcarsko) 26. ledna 2019 (PROTEXT/BusinessWire)

Společnost P&G se připojuje k iniciativě Loop společnosti TerraCycle, elektronické nákupní platformě přívětivé k zákazníkům nabízející produkty šetrné k životnímu prostředí, s 11 značkami pro domácnost

Převratný model bude testován v Paříži a New Yorku v roce 2019

Společnost The Procter & Gamble Company (burzovní index NYSE:PG) dnes oznámila, že u svých nejpopulárnějších produktů představí opětovně použitelné a plnitelné obaly v rámci nové snahy změnit spoléhání světa na jednorázové obaly. Kromě toho byla představena nová cirkulární řešení "sbírat a recyklovat", která pomohou eliminovat odpad v rámci partnerství s cirkulární platformou pro elektronický obchod Loop(TM), kterou vyvíjí mezinárodní jednička v recyklaci společnost TerraCycle. Na této moderní platformě se během roku objeví mnoho největších světových značek společnosti P&G, jako například Pantene(TM), Tide(TM), Cascade(TM) a Oral-B(TM) .

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20190124005087/en/

Loop je první cirkulární řešení obalů a nakupování svého druhu na světě, které chce zlepšit přístup k životnímu prostředí a pohodlí zákazníků oproti aktuálním e-komerčním řešením. Bude nabízet produkty v obalech, které lze shromažďovat, vyčistit, znovu naplnit a použít. Loop rovněž nabízí možnost sbírat použité produkty z domácností zákazníků pro další recyklaci nebo opětovné použití. Společnost P&G byla první firmou vyrábějící spotřební zboží, která se k iniciativě Loop připojila.

Tato spolupráce, která byla zveřejněna na každoročním setkání Světové ekonomické fórum ve švýcarském Davosu, pomůže splnit cíle společnosti v oblasti udržitelnosti P&G's Ambition 2030 a soustavnou snahu společnosti zavést záměry týkající s udržitelnosti do každodenní praxe.

Vědci a konstruktéři společnosti P&G vyvinuli moderní řešení pro výrobu, obaly a distribuci, která zákazníky ocení a umožní těm, kteří je využijí, snadnější život podle principů udržitelnosti. Jedenáct značek společnosti P&G bude na platformě Loop k dispozici v jedné ze tří variant. Systém Loop bude validován a optimalizován prostřednictvím experimentů na trhu, které začnou v polovině roku 2019 v New Yorku a Paříži.

Trvanlivé obaly

Favorité mezi domácími produkty, jako například Pantene, Tide, Cascade a CrestTM získaly nové trvanlivé a opětovně plnitelné obaly, které představují luxusní nádobky v nové podobě a s novými vlastnostmi.

• Pantene představuje jedinečnou lahvičku vyrobenou z lehkého odolného hliníku pro svůj šampon a kondicionér.

• Tide, nejprodávanější prostředek na praní v Americe se zařazuje do programu se svým pracím prostředkem na rostlinné bázi Tide purclean v nové odolné lahvi vyrobené z nerezové oceli s jednoduchým víčkem a otvorem pro snadné odlévání.

• Cascade, která stále hledá cesty, jak zpříjemnit a zlepšit mytí nádobí z hlediska životního prostředí, vyvinula nový velmi trvanlivý obal pro přípravek Cascade ActionPacs, který umožní zákazníkům vynechat předmytí.

• Crest usiluje o udržitelnost v péči o ústní dutinu s novou ústní vodou Crest Platinum s jedinečným složením, které zajistí svěží dech a zabraňuje vzniku skvrn v udržitelné opětovně plnitelné lahvi.

• ArielTM a FebrezeTM se zařazují s trvanlivými opětovně plnitelnými obaly, které jsou rovněž k dispozici v obchodech, testují nový model opětovného plnění a použití zaměřený na zákazníky.

Recyklace náplní porduktů

• Oral-B, již více než 50 let jednička v inovacích v oblasti péče o ústní dutinu, bude testovat cirkulární řešení jak pro nabíjecí, tak klasické zubní kartáčky. Oral-B CLIC, nový kultovní design klasických zubních kartáčků má trvanlivouou rukojeť vybavenou speciálním mechanismem, který umožňuje zákazníkům měnit pouze hlavice zubního kartáčku. Platforma Loop bude recyklovat použité hlavice jak pro klasické, tak elektrické zubní kartáčky.

• GilletteTM a VenusTM přinesou prémiové cestovní balíčky v odolném obalu, který si může zákazník po použití schovat. Použité části a čepelky z těchto produktů pro holení budou od zákazníků shromažďovány a společnost TerraCycle je bude dále recyklovat.

Recyklace použitých hygienických produktů

• PampersTM a AlwaysTM bude testovat shromažďování použitých hygienických produktů z domácností zákazníků pro další recyklaci prostřednictvím převratné chráněné technologie vyvinuté společností Fater, společným podnikem firem P&G a Angelini Group. Technologie mění použité absorpční hygienické produkty na sekundární surovinu pro aplikace s vyšší hodnotou.

„Stavíme na více než 180 letech inovací a prvotřídních znalostech o zákaznících, abychom zajistili zodpovědnou spotřebu,“ řekla Virginie Heliasová, vice prezidentka a vedoucí oddělení udržitelnosti společnosti P&G. „Vážíme si spolupráce s firmou TerraCycle, která je první firmou s rychloobrátkovým zbožím v rámci tohoto transformačního programu. Ten je pouze jedním z mnoha cest jak splnit naše cíle Ambition 2030 k urychlení udržitelných inovací a zavádění cirkulárních řešení.

„Právě teď je čas konat. Chceme ze všech sil využít sílu našich prověřených globálních značek pro vytváření udržitelnějších řešení. Transformativní partnerství je klíčové pro splnění této mise, kterou nemůže nikdo zvládnout sám,“ pokračovala.

„Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se společností P&G a dalšími světovými značkami, obchodníky, firmami z oblasti infrastruktury a Světovým ekonomickým fórem při vytváření nových cest k odpovědnějšímu přístupu ke spotřebnímu zboží,“ řekl generální ředitel společnosti TerraCycle Tom Szaky. „Platforma Loop si klade za cíl nejen eliminovat odpadní obalový materiál, ale významně produkty zlepšit a zpříjemnit jejich nakupování. Prostřednictvím platformy Loop budou mít zákazníci možnost zodpovědně využívat spotřební produkty ve speciálně navržených trvanlivých, znovu použitelných nebo plně recyklovatelných obalech. Díky síle a dosahu ověřených značek, jako jsou ty společnosti P&G, budeme schopni změnit zvyky zákazníků a dosáhnout míry, které model dosažení těchto cílů vyžaduje.“

Jak platforma Loop funguje

• NAKUPOVÁNÍ: Zákazníci jdou na internetovou stránku platformy Loop nebo stránky jejích obchodních partnerů a nakoupí osvědčené značky, nyní v nových bezodpadových obalech.

• DODÁNÍ: Zákazníci obdrží své produkty v trvanlivých obalech ve speciální moderní přepravní tašce, kterou exkluzivně navrhla společnost a která eliminuje potřebu použití jednorázových přepravních obalů, jako jsou lepenkové krabice.

• RADOST: Zákazníci si vychutnají eleganci a pohodlí a zároveň eliminují obaly, které tvoří odpad.

• ODBĚR: Obal není nutné po použití čistit nebo likvidovat, po vyprázdnění se vloží prázdné obaly do jedné z tašek Loop, které zákazník má. Společnost Loop si je vyzvedne přímo u něj doma.

• ČIŠTĚNÍ: Vědecký tým společnosti Loop vyvinul speciální technologii čištění, takže každý obal se může bezpečně znovu použít.

• OPĚTOVNÉ PLNĚNÍ, RECYKLACE NEBO OPĚTOVNÉ POUŽITÍ: Loop okamžitě doplní produkty podle potřeby a dopraví tašku se znovu naplněnými obaly zpátky k zákazníkovi. V případě použitých výrobků, jako jsou pleny, vložky, čepelky nebo části kartáčků, budou tyto znovu použity nebo recyklovány.

Produkty společnosti P&G, které jsou k dispozici na platformě Loop

Pantene

Naším cílem je zajistit ženám více dnů, kdy mohou být opravdu pyšné na své vlasy a nestále modernizujeme a zlepšujeme kvalitu našich produktů a obalů. Toto důležité řešení pomůže eliminovat odpadní obaly díky lahvím na šampon a kondicionér, která nám bude připomínat naši lásku k oceánu a životnímu prostředí. Spolupracujeme s platformou Loop společnosti TerraCycle , aby nám pomohla se odklonit od plastových lahví směrem k trvanlivým lahvím a dodavatelské řetězce k systémům opětovného plnění, při kterých nevzniká žádný odpad. Tyto jedinečné lahve jsou vyrobené z lehkého odolného hliníku a jsou navrženy tak, aby se daly vymýt, znovu naplnit a použít v rámci systému Loop. Je v souladu s našimi celkovými ambicemi a naším cílem být jedničkou v našem průmyslovém odvětví.

Tide

Víme, že na čistotě záleží - vám, vaší rodině a naší planetě a proto jsme vytvořili Tide purclean: první prací prostředek na bázi rostlin s čistící silou prostředku Tide. Nová láhev Tide je vyrobena z nerezové oceli s jednoduchým odolným uzávěrem a otvorem pro snadné odlévání. Když vám přípravek dojde, jednoduše vložíte prázdnou lahev do tašky Loop, bude vyčištěna, znovu naplněna a připravena k dalšímu použití. Prostředek Tide purclean je vytvořen pro celou vaši rodinu bez barviv a je šetrný i k citlivé pokožce. Produkt se vyrábí v závodě, který nakupuje obnovitelnou elektrickou energii z větrných elektráren a neprodukuje žádný odpad, který se musel ukládat na skládku, takže prostředek Tide purclean je volba pro ty, kterým není lhostejná naše planeta a naše budoucnost. Zmírněte zátěž s přípravkem Tide purclean.

Cascade

Cascade® stále hledá cesty, jak zpříjemnit práci a zároveň být šetrnější k životnímu prostředí a vytvořila nový vysoce trvanlivý obal. Když spotřebujete všechen přípravek Cascade ActionPacsTM, jednoduše vložte vaši plnitelnou láhev do tašky Loop, bude vyčištěna, znovu naplněna a připravena k dalšímu použití. Cascade Platinum ActionPacsTM čistí zaschlé jídlo po 24 hodinách tak dobře, že nemusí použít program předmytí. Tak lze ušetřit až 57 litrů vody na jeden program. A pokud by předmytí nepoužívali všichni, kdo mají myčku, ušetřilo by to až 570 miliard litrů vody každý rok jen ve Spojených státech amerických.

Crest

Crest je přední způsob pro udržitelnější modernizaci ústních vod. Složení ústní vody Crest Platinum bez alkoholu, peroxidu a parabenů osvěží váš dech a chrání vaše zuby před vznikem skvrn. Ústní voda Crest Platinum bude k dispozici v nádherné, plnitelné skleněné lahvi s víčkem z nerezové oceli chráněné silikonovým obalem. Opětovné dodávky přímo k dveřím zákazníka znamenají, že nošení těžkých lahví ústní vody se stane minulostí. Nyní je to něco, čemu se můžeme smát.

Ariel

Víme, že dokonalá čistota ve své nekompaktnější formě je důležitá - pro vás, vaši rodinu, a naši planetu a proto jsme vytvořili prostředek Ariel Pods, náš nejmodernější prací prostředek pro dokonalou čistotu. Nyní nabízíme rodinné balení přípravku Ariel Pods v trvanlivém obalu, které můžete používat znovu a znovu. Když přípravek spotřebujete, jednoduše je vložíte do tašky Loop, bude vyčištěn, sterilizován, znovu naplněn a připraven k dalšímu použití. Žádné nošení prášků z obchodu domů a žádné další obaly k likvidaci po skončení praní. Přípravek Ariel 3in1 Pods můžete dokonce použít i při nízkých teplotách a dosáhnout dokonalé čistoty Arielu. Produkt se vyrábí ve Francii v závodě, který nakupuje obnovitelnou elektrickou energii z větrných elektráren a neprodukuje žádný odpad, který se musel ukládat na skládku. Ariel Pods rovněž obsahuje o 70% méně vody než tekutý prostředek Ariel a jsou navrhovány s důrazem na budoucnost.

Uchovávejte vždy mimo dosah dětí.

Febreze

Febreze prokazuje svou neustálou snahu v péči o životní prostředí vytvořením poslední inovace s názvem Febreze ONE ve Spojených státech amerických a Zero% v Evropě, které budou také k dostání na platformě Loop, neboť jejich obal lze znovu použít a recyklovat. Přípravky Febreze ONE/Zero% bez hnacích plynů a silné parfemace lze použít jak pro osvěžení vzduchu, tak textilií. Složení na bázi vody (90%) a patentovaná technologie využívající Cyclodextrin, složku, která se získává z kukuřičného škrobu. Ta zápach pohltí, nemaskuje ho, ale neutralizuje a odstraní. Febreze je již součástí recyklačního programu TerraCycle , v rámci kterého již bylo recyklováno více než 1 000 000 kusů nádobek Febreze ze skládek na celém světě.

*Zdroj: Internetový průzkum, říjen 2017 Francie a Spojené království Velké BRitánie, názor 63% z 221 respondentů

Oral-B

Oral-B, více než 50 let světová jednička v inovacích v oblasti péče o ústní dutinu bude testovat cirkulární řešení pro nabíjecí elektrické i klasické zubní kartáčky. Vstupuje na platformu Loop s průlomovým přepracováním kategorie klasických zubních kartáčků: Oral-B CLIC, nový kultovní design, který redukuje plastový odpad prostřednictvím trvanlivé rukojeti vyrobené z unikátního kompozitního materiálu převážně na bázi špičkových minerálů. Rukojeť je vybavena jedinečným upínacím mechanismem ClicFitTM, který zákazníkům umožní měnit pouze hlavici kartáčku. Platforma Loop bude paralelně recyklovat použité hlavice klasických i elektrických zubních kartáčků.

Gillette

Již více než 115 let dodává Gillette přesné technologie a vysoce výkonné produkty a zlepšuje tak život více než 800 milionům lidí na celém světě. U čepelky Gillette Fusion5TM ProShield nabízíme špičkové cestovní pouzdro na čepelky v našem tradičním obalu, který si budou moci zákazníci schovat spolu s tělem strojku. Jedna holící čepelka odpovídá asi jednomu měsíci holení a když muži potřebují nové čepelky, vrátí použité do tašky Loop k recyklaci.

Gillette Venus

Gillette Venus, světová jednička v oblasti holení pro ženy udělala další krok ke splnění své vize 100% recyklovatelných nebo znovu použitelných obalů, stejně jako řešení trvanlivých a udržitelných řešení produktů, které potěší ženy na celém světě. Gillette Venus propaguje využívání trvanlivých držáků čepelek dodavatelské řetězce s vestavěným recyklačním systémem. Představujeme naši poslední novinku - čepelku Venus Platinum Extra Smooth. Jako první v kolekci Venus má kovovou rukojeť, ergonomicky tvarovanou, která umožňuje kontrolu při holení a zajistí dlouhodobé použití ženami v každodenním životě. Náplně jsou tvořeny 5 vysoce kvalitními čepelkami dodávanými v opětovně použitelném kovovém pouzdru. Když je potřeba je vyměnit, vloží se jednoduše do tašky Loop, společnost Loop je shromáždí a recykluje, zatím co si ženy objednají nové.

Pampers a Always

Pampers a Always usilují o udržitelnost životního prostředí a my věříme, že sehrajeme roli při redukci plastového odpadu a podpoře cirkulární ekonomiky. Jsme průkopníky prvotřídního programu recyklace hygienických produktů, jako například dětských plen a dámských tamponů a vložek a dáváme jim nový život. Pampers a Always jsou světové jedničky v oblasti absorpčních hygienických potřeb, které využívají novou pokročilou technologii firmy Fater pro recyklaci plen na materiál s vyšší hodnotou. Fater je společný podnik firem P&G a Angelini a vyrábí produkty Pampers a Always v Itálii. V rámci platformy Loop budeme vůbec poprvé testovat tuto technologii s vybranými zákazníky ve Francii. Trvanlivý a znovu použitelný koš na absorpční hygienické produkty vám dovezou až domů spolu s produkty Pampers a Always. Koš byl navržen speciálně tak, aby měl několik vlastností: hermetický uzávěr a uhlíkový filtr pro zabránění zápachu, snadná manipulace s otočným uzávěrem pro pohodlí a estetické provedení se bude hodit do všech domácností. Jednoduše vložíte použité vložky a pleny do koše. Po jeho naplnění požádáte o vyzvednutí. Koš bude vyčištěn, sterilizován a zaslán zpátky k vám s novými produkty Pampers a Always. Vaše použité absorpční hygienické produkty budou poslány do recyklačního závodu ke zpracování.

O společnosti Procter & Gamble

P&G nabízí zákazníkům z celého světa jedno z nejlepších portfolií prověřených, kvalitních předních značek, včetně Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® a Whisper®. Do skupiny P&G patří firmy z více než 70 zemí světa. Aktuální informace a novinky ze světa P&G najdete na webových stránkách http://www.pg.com.

O společnosti TerraCycle

Společnost TerraCycle je společnost, která se zabývá moderním zpracováním odpadů a její misí je odpady eliminovat. Společnost TerraCycle působí v 21 zemích, a spolupracuje s předními výrobci, prodejci, městy a závody na recyklaci produktů a obalů od špinavých plenek po cigaretové nedopalky, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně. Kromě toho spolupracuje společnost TerraCycle s předními výrobci spotřebního zboží na integraci obtížně recyklovatelných pevných odpadů, jako jsou plasty v oceánu, do jejich produktů a obalů. Společnost TerraCycle získala od svého založení před 15 lety více než 200 ocenění za udržitelnost a věnovala více než 25 milionů amerických dolarů školám a charitativním organizacím. Další informace o společnosti TerraCycle účasti v jejích programech naleznete na stránkách www.terracycle.com.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20190124005087/en/

Kontakty

Becky East

Ředitel, H&K Strategies

Email : Becky.East@hkstrategies.com

Tel : +442074933093

Zdroj: Procter & Gamble

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Švýcarsko-trendy-trh-ekologie-kosmetika-Procter & Gamble

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Obchod, marketing
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.