Firma Gebrüder Weiss dokončila integraci DTC

Jeneč (u Prahy) 25. ledna 2019 (PROTEXT)

Alexander Eberharter, manažer pobočky Gebrüder Weiss Norimberk

Alexander Eberharter, manažer pobočky Gebrüder Weiss Norimberk

Od 1. ledna pod jednotným názvem/Norimberk jako strategická brána na ose východ-západ

Deutsche Transportkompagnie Erich Bogdan GmbH & Co. KG (DTC) se od 1. ledna kompletně stala společností Gebrüder Weiss. Dvouletý transformační proces, který byl důsledkem akvizice, bude dovršen celkovou změnou názvu na Gebrüder Weiss. Na počátku roku 2017, mezinárodně aktivní přepravní s logistická společnost získala firmu DTC a integrovala tři pobočky, Norimberk, Lossburg a Lüdenscheid do své přepravní sítě. Bylo převzato zhruba 240 zaměstnanců. Vozidla DTC budou pokračovat ve své činnosti, ale postupně v oranžové barvě Gebrüder Weiss.

Hladký přesun a investice

"Během uplynulých dvou let jsme krok po kroku představovali oranžovou kulturu firmě DTC. Bylo pro nás důležité, aby přechod pro naše zaměstnance a zákazníky byl hladký," říká Alexander Eberharter, manažer pobočky Gebrüder Weiss Norimberk (dříve DTC). Obchodní procesy byly koordinovány navzájem a služby byly sjednoceny. Budoucí investice jsou plánovány na digitalizaci, stejně tak jako na další školení a vzdělávání zaměstnanců.

Norimberská pobočka jako strategický uzel

Gebrüder Weiss nabízí komplexní tuzemské a mezinárodní přepravní služby v oblastech pozemní přepravy, letecké a námořní přepravy, stejně tak jako logistická řešení - především v automotive a high-tech průmyslu. "Naši zákazníci již měli možnost profitovat z rozšířeného portfolia služeb a standardně vysokého procenta kvality poskytovaných služeb v celé síti poboček Gebrüder Weiss," říká Eberharter. Srdcem logistických aktivit je právě lokace Norimberk, která poskytuje podporu pobočkám v jižním Německu, jmenovitě Pasov, Memmingen, Lindau, Aldingen a Esslingen. S manipulační plochou 11.500 m2 a 19.200 m2 logistické plochy je tato lokace ideálně polohovaným uzlem pro přepravy mezi Německem a Rakouskem, stejně tak jako střední a jihovýchodní Evropou. Přepravy z Bulharska, Rakouska, Švýcarska, České republiky a Maďarska jsou řízeny a optimalizovány skrze tento uzel.

O společnosti Gebrüder Weiss

S téměř 6500 zaměstnanci, 150 vlastními pobočkami a předběžným obratem 1,36 miliard eur (2016) se společnost Gebrüder Weiss řadí k vedoucím přepravním a logistickým společnostem v Evropě. Pod hlavičkou Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v Lauterachu (Rakousko) sdružuje firma vedle svých hlavních oborů činnosti pozemní přepravy, letecké a námořní přepravy a logistiky i řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných podniků, mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech podniky), inet-logistics (softwarová řešení managementu přepravy TMS), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, společníka rakouské DPD. Toto sdružování umožňuje koncernu rychle a pružně reagovat na potřeby zákazníků. Se širokým spektrem ekologických, ekonomických a sociálních opatření je dnes rodinný podnik, jehož historie v oboru přepravy sahá více než 500 let do minulosti, i čelním představitelem trvale udržitelného rozvoje.

Kontakt:

Šárka Hálová, marketing Gebrüder Weiss

sarka.halova@gw-world.com

Gebrüder Weiss spol. s r.o.

Průmyslová 477, 252 61 Jeneč

Klíčová slova ČR-Rakousko-doprava-služby-firmy-Gebrüder Weiss

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.