Jarní část cyklu Klasika Viva - Šumperk

Šumperk 25. ledna 2019 (PROTEXT)

Cyklus koncertů Klasika Viva vstupuje do roku 2019 a šumperský program opět nabídne nezapomenutelné umělecké zážitky. Každoročně cyklus nabízí koncerty renomovaných umělců světového jména, ale také perspektivních laureátů mezinárodních soutěží. Ani tento ročník nebude výjimkou. Mezi největší lákadla jarní části bude bezesporu patřit koncert tenoristy ŠTEFANA MARGITY, který v Šumperku vystoupí vůbec poprvé. Návštěvníci se nicméně mohou těšit i na další koncerty, které se uskuteční pod taktovkou vynikajících umělců:

27.2.2019 Bennewitzovo kvarteto, Kostel Zvěstování Panny Marie

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích - v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Již v roce 2006 německý Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal: “...obdivuhodná byla vedle zřetelné strukturace hudby zvukově krásná tónomalba a intonační čistota provedení. Jen velmi zřídka člověk zažije takto umně a efektně znějící harmonie...Veliké umění.“ Kvarteto v průběhu let navázalo uměleckou spolupráci s prestižními soubory a umělci a v současnosti koncertuje na významných českých i zahraničních podiích. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na skladby věhlasných autorů, jakými bezesporu jsou L. van Beethoven a A. Dvořák.

11.3.2019 Martin Kasík, Kostel Zvěstování Panny Marie

Martin Kasík je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998 či jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999. Koncertoval v řadě proslulých koncertních sálů Evropy, Spojených států amerických, Japonska, Tai - Wanu či Singapuru. V roce 2008 se stal Martin Kasík prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2009 vyučuje na pražské konzervatoři. V rámci koncertního večera zazní skladby Fryderyka Chopina či jedinečné „Obrázky z výstavy“ Modesta Petroviče Musorgského.

8.4.2019 Štefan Margita & Moravské klavírní trio - Velký sál DK Šumperk

Operní pěvec, tenorista Štefan Margita působil a působí v nejslavnějších operních domech světa - např. v milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden či v newyorské Metropolitní opeře. Doslova celosvětový věhlas a obdiv kritiků a publika mu přinesly především role v Janáčkových operách Káťa Kabanová, Z mrtvého domu a Osud, tambourmajor v opeře Vojcek Albana Berga, kapitán Vere v opeře Benjamina Brittena Billy Budd a Bůh Ohně ve Wagnerově opeře Zlato Rýna. V současnosti je považován za jednoho z nejlepších představitelů této role na světě. V roce 2020 se pak v roli Tichona v Janáčkově Kátě Kabanové vrátí na scénu Metropolitní opery v New Yorku. Za doprovodu Moravského klavírního tria, které se řadí k souborům s nejrozsáhlejším repertoárem v Evropě, zazní skladby proslulých autorů, jakými jsou například A. Dvořák, F. Schubert či P. I. Čajkovskij.

20.5.2019 Karel Dohnal, Kostel Zvěstování Panny Marie

Karel Dohnal je laureátem řady významných mezinárodních soutěží (Pražské jaro, Řím, Bayreuth, Ostende, Sevilla, Londýn). Během své dosavadní kariéry koncertoval v mnoha zemích Evropy, Asie, Severní i Jižní Ameriky. Spolupracoval například s Tokyo String Quartet, sopranistkou Editou Gruberovou, s klavíristy Eugeny Samoilovem, Martinem Kasíkem a řadou našich i zahraničních orchestrů. V letech 2009 -2010 hostoval jako první klarinetista v BBC Symphony orchestra v Londýně. Karel Dohnal představí kompozici Karlheinze Stockhausena s názvem Harlekin, která spojuje hru na klarinet, tanec a pantomimu. Toto jedinečné komediální představení klade na interpreta mimořádné nároky, a proto ho v současnosti hraje jen několik klarinetistů na světě.

Všichni zájemci o návštěvu koncertu mají možnost zakoupit vstupenky v pokladně DK Šumperk či online na internetových stránkách Klasika Viva. Současně si mohou zájemci objednat kartu Klubu přátel Klasika Viva, díky které získají slevu 50% na nákup vstupenek na koncerty pořádané pod hlavičkou Klasika Viva, či abonentní vstupenku, která držiteli garantuje rezervaci konkrétního sedadla, stejně jako výhodné ceny vstupenek.

Kompletní informace o koncertech, programech a vstupenkách jsou na webových stránkách http://www.klasikaviva.cz

KOntakt:

MgA. Roman Janků, ředitel pořádající agentury

Tel.: 603 491 979

Email: roman@agenturajd.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hudba-Klasika Viva-Agentura J + D

Oblast
Olomoucký (ol)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.