Retailys.com zastupoval české startupy na misi českých podniků do Asie

Praha 23. ledna 2019 (PROTEXT)

Retailys.com zastupoval české startupy na misi českých podniků do Asie

Retailys.com zastupoval české startupy na misi českých podniků do Asie

Ve dnech 13.-19. ledna 2019 byl jednatel společnosti Retailys.com (www.retailys.cz) Petr Heller členem podnikatelské delegace doprovázející předsedu vlády Andreje Babiše a ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou na jejich cestě po několika zemích jižní a jihovýchodní Asie. Retailys.com byl jediný český startup, který se delegace zúčastnil. A své e-commerce řešení měl v průběhu mise možnost představit v Singapuru, Thajsku a Indii.

Společnost se delegace zúčastnila především proto, že v současnosti působí nejen na českém trhu, ale prostřednictvím svých dceřiných firem i ve Velké Británii, a právě v Singapuru. Zákazníky má také v Německu a letošní rok plánuje otevření menšího zastoupení v Indii, kde je početná komunita kvalitních programátorů. "Aktuální problém s nedostatkem pracovníků IT se nám úspěšně daří řešit outsourcováním do Asie, s čímž máme dobré zkušenosti," doplňuje Heller s tím, že externí pracovníci přináší i potřebné know-how o asijské e-commerce.

"E-commerce v České republice je ve srovnání s některými asijskými regiony v mnoha ohledech pozadu. Jen pro srovnání, v Singapuru 60 % obratu z prodaného zboží online pochází ze zahraničí. U nás je to výrazně méně, a to jsme velmi otevřenou ekonomikou, která si na exportu zakládá. My se tento trend snažíme měnit," dodává Heller. "Firmy si začínají uvědomovat, že pouhý jeden e-shop už zdaleka nestačí, pokud chtějí být úspěšní a prodávat v mnohem větší míře také do zahraničí. Zároveň stojí před problémem, kdy na trhu neexistuje řešení, které by jim snadnou správu několika různých e-shopů současně umožnilo. Retailys přesně toto umí. Jedná se navíc o cloudový systém přístupný z webového prohlížeče, takže firmy platí pouze měsíční poplatky a nemusí řešit žádné složité instalace či se starat o následné aktualizace. Vše je automatické," říká Petr Heller, zakladatel společnosti Retailys.com s.r.o.

V Singapuru se Petr Heller zúčastnil slavnostní večeře pořádané ministerským předsedou Leem Hsieng Loongem v prezidentském sídle. Během následného česko-singapurského podnikatelského fóra měl také možnost jednat se zástupci vládní organizace Enterprise Singapore, s nimiž řešil problematiku získání tzv. entrepassu, což je speciální vízum určené pro cizí podnikatele zakládající firmy v Singapuru.

"Záštita českého předsedy vlády, kterou celému B2B jednání poskytl, dodala všem schůzkám patřičnou důležitost. A nám se povedlo navázat kontakty, které velmi pravděpodobně podnikání v této destinaci pro Čechy v řadě ohledů zjednoduší. Singapur je pravidelně zařazován mezi státy s nejrozvinutějším startupovým ekosystémem na světě a my si myslíme, že usnadnění podnikání pro začínající inovativní společnosti a jejich rozvoj, nikoliv jen v atraktivní oblasti Jihovýchodní Asie, zapadá i do strategie podpory inovativních projektů, která je aktuálně představovaná vládou v rámci iniciativy Inovační strategie 2019-2030," upřesňuje Heller s tím, že založení a rozvoj pobočky Retailysu v Singapuru přinese mnoha dalším evropským společnostem přístup na rychle rostoucí trhy Jihovýchodní Asie, které přitom představují státy s přibližně 650 milióny obyvatel.

Poslední den cesty se Petr Heller zúčastnil otevření českého pavilonu během prestižního summitu Vibrant Summit v indickém svazovém státě Gujarat, který proběhl pod patronátem předsedy indické vlády Narendra Modiho. Možnost detailněji poznat zvyklostí indického podnikatelského prostředí a navázat zde důležité kontakty byly ostatně jedním z důvodů, proč se do podnikatelské mise zapojil. V českém pavilonu se přitom prezentovaly ty nejvýznamnější české značky jako např. Škoda Auto či Home Credit. "Pro Retailys byla čest být vedle těchto tradičních a velkých českých firem. Ukazuje se, že startupy a inovativní společnosti obecně začínají hrát v české ekonomice stále důležitější roli, což považuji za významný prvek pro posílení její globální konkurenceschopnosti," uzavírá Petr Heller.

Pro více informací kontaktujte:

Ing. Petr Heller, CEO Retailys.com

www.retailys.cz / www.retailys.com

email: heller@retailys.com

O Retailys.com s.r.o.

Retailys.com je rychle rostoucí český e-commerce start-up, který jako první v České republice vyvinul tzv. e-commerce omnichannel systém, platformu, která umožňuje prodejcům svoje zboží prodávat pomocí mnoha různých prodejních kanálů současně. Díky tomuto systému si i firmy střední velikosti mohou snadno vytvářet svoje zahraniční e-shopy, spravovat svoje účty na globálních tržištích kterými je např. Amazon či eBay, exportovat produkty na sociální sítě atd. Součástí systému je pokročilá správa inventáře produktů a skladový management, objednávky ze všech prodejnách kanálů se přehledně zobrazují na jednom místě. Pomocí rozhraní API lze snadno integrovat nové prodejní kanály a zboží tak nabízet na více místech.

Retailys.com zahájil svoje aktivity v roce 2017 a během relativně krátké doby se etabloval na českém trhu s e-commerce řešeními. V první polovině roku 2018 úspěšně prošel akceleračním programem CzechAccelerator organizovaným vládní agenturou CzechInvest v Singapuru. V říjnu 2018 pak získal investici 8,75 miliónu korun na crowdfundingové investiční platformě Fundlift. Jen za první rok existence startupu prodaly malé a střední podniky prostřednictvím systému Retailys.com zboží za více než sto miliónů korun.

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Singapur-Indie-hospodářství-internet-trh-služby-firmy-Retailys.com

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.