Muzeum moderního umění v japonském Tokiu

Tokio 23. prosince 2018 (PROTEXT/BusinessWire)

Muzeum moderního umění v japonském Tokiu (MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless) přivítalo během pěti měsíců již milion návštěvníků. Jeden ze tří návštěvníků byl ze zahraničí.

Muzeum moderního umění v japonském Tokiu (MORI Building DIGITAL ART MUSEUM: teamLab Borderless), které vzniklo na základě spolupráce organizací Mori Building a art collective teamLab navštívilo k 28. listopadu 2018 již více než jeden milion návštěvníků.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Přečtěte si celou tiskovou zprávu zde: https://www.businesswire.com/news/home/20181221005198/en/

Od svého otevření před pěti měsíci, dne 21. června 2018, navštívilo muzeum the teamLab Borderless více než jeden milion návštěvníků. Jako nová tokijská atrakce oslavilo muzeum tento významný mezník „Oslavou pro miliontého návštěvníka“, v jejímž průběhu paní Nikky Parker z Austrálie se svou rodinou, obdrželi “Neomezenou vstupenku:” což je vstupenka, která trvale a bez časového omezení umožňuje neomezená přístup do muzea teamLab Borderless (bohužel není na prodej).

Komentář návštěvníka:

“O tomto muzeu jsem se dozvěděl prostřednictvím SNS a chtěl jsem se do tohoto krásného světa, který jsem nikdy předtím neviděl, podívat, a tak jsem se sem vydal se svými rodiči a přítelkyní. Slyšel jsem, že se umělecká díla se mění podle ročních období, takže chci tuto permanentní vstupenku využívat k mnohočetným návštěvám!”

[Dobrá pověst i v zámoří]

- Podle dotazníku, kteří návštěvníci vyplňují u východu z muzea (*1), jsou návštěvníky muzea osoby všech věkových kategorií, od mladých lidí po seniory a rodiny s dětmi. Jeden ze tří návštěvníků je ze zahraničí. Navíc polovina respondentů ze zahraničí uvedla, že do Tokia „přijeli za účelem návštěvy tohoto muzea“.

- 13. listopadu 2018 získalo muzeum teamLab Borderless “OCENĚNÍ ZA MIMOŘÁDNÝ ÚSPĚCH (THE AWARDS FOR OUTSTANDING ACHIEVEMENT)” od asociace “Themed Entertainment Association” (*2). V Japonsku se tak toto muzeum vyrovnalo atrakcím, jako jsou Tokyo Disneysea nebo Universal Studios JapanTM, které získali stejné ocenění.

(*1) Shromažďování dat probíhalo od 25. října 2018 do 2. listopadu 2018 a průzkumu se zúčastnilo 1237 respondentů

(*2) Themed Entertainment Association: nezisková organizace se sídlem v Los Angeles, Kalifornie, USA, která se zabývá hodnocením muzeí moderního umění, muzeí historie přírody a dalších volnočasových aktivit

[Koncept teamLab Borderless]

Procházet se, objevovat a prozkoumávat svět bez hranic.

teamLab Borderless je skupina uměleckých děl, které tvoří jeden svět bez hranic. Umělecká díla se pohybují z místnosti do místnosti, komunikují s ostatními díly, ovlivňují a někdy se i spojují s ostatními díly bez jakýchkoli hranic.

Ponořte se do trojrozměrného rozsáhlého komplexu o výměře 10 tisíc čtverečných metrů a objevte svět bez hranic, plný uměleckých děl. Procházejte se, objevujte, prozkoumávejte a vytvářejte nový svět s ostatními.

[Press Kit]

https://goo.gl/MpzVss

Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20181221005198/en/

Kontaktní informace

[Dotazy médií]

teamLab

Kaori Oshima

lab-pr@team-lab.com

Žádosti o filmování: https://goo.gl/forms/ZghO2ukUoFmmyVNl1

Vztahy s médii - teamLab: https://www.teamlab.art/contact/

Zdroj: teamLab

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Japonsko-kultura-muzea-teamLab

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.