Čínské město I-wu Makes debutuje na Times Square v New Yorku, ukazuje otevřenost na svět

Chang-čou (Čína) 28. listopadu 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Reklama „Zázraky v Číně, obchod v I-wu", která byla nedávno vysílána na Times Square v New Yorku, představila čínské město I-wu na „Křižovatkách světa".

Spolu s reformou a otevíráním země využilo okresní město v centru východní Číny v provincii Če-ťiang všech možností neustálého rozvoje a inovací své ekonomiky.

V roce 2017 byl trh I-wu s malými komoditami vyhlášen jako první na národním profesionálním trhu po dobu 26 po sobě jdoucích let, s tržní plochou o rozloze více než 6,4 milionu metrů čtverečních, 75 000 obchody a více než 1,8 milionu výrobků prodávaných do 210 zemí a regionů světa.

Dokonce i v době, kdy se elektronické obchodování považovalo pro tento trh za krizové, se městu I-wu podařilo situaci změnit tím, že využilo elektronické obchodování jako motor nové etapy transformace.

Město za dva roky zahájilo program školení 300 000 talentů pro elektronický obchod, zřídilo e-komerční poradenský fond, založilo e-komerční parky a pracovalo na vytvoření e-komerčních platforem, které by mohly propojit platformy třetích stran jako např. Alibaba, Amazon a eBay.

V roce 2017 dosáhly e-komerční transakce města I-wu částky 222 miliard juanů, což představuje nárůst o 25,3 procenta. Z toho přeshraniční elektronický obchod dosáhl objemu 22,1 miliardy juanů, což představuje nárůst o 38,2 %.

Město I-wu je také v posledních letech chváleno za aktivní účast v iniciativě Pásu a cesty. Doposud bylo otevřeno 9 nákladních železničních tras z I-wu do Střední Asie, Londýna a Španělska, které ovlivnily 34 zemí a regionů a pokrývají přibližně 2000 druhů komodit a hardwarových nástrojů vyráběných v Číně.

Zejména v roce 2017 umožnilo železniční spojení mezi I-wu a Madridem přepravu čínských výrobků do 35 zemí. Linka I-wu-Xinjiang-Evropa o délce 13 052 kilometrů je nejdelší vlakovou trasou na světě.

Město I-wu se nyní stalo světovou branou pro obchodování s komoditami s Čínou. Vyvážilo se z hlediska poměru dovozu a vývozu a stalo se jak mezinárodním prodejcem, tak i kupujícím.

Město I-wu přivezlo v prvních devíti měsících roku 2018 1 854 druhů dováženého zboží z 121 zemí a regionů po celém světě, což představuje meziroční
nárůst o 35,23 %.

KONTAKT: Wu Shuang, 86-10-63073498

Klíčová slova Čína-trh-obchod-The People's Government of Yiwu Municipality

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.