První mistrovství POKÉMONŮ v České Republice * Osmé mistrovství České Republiky ve hře Magic: The Gathering * 9. a 10. června 2001 v nové dejvické menze ČVUT (v

Ti nejlepší trenéři Pokémonů se sejdou, aby ve třech věkových kategoriích soutěžili o první mistrovský titul a kvalifikační místo na mezinárodní turnaj v německém Mnichově. Vítěz každé kategorie vyhrává mimo jiné proplacenou cestu a pobyt na mnichovský turnaj a to vč. doprovodu (rodičů). Bude se soutěžit o ceny v celkové hodnotě 50.000,- Kč a cestovné.

Účast se dá očekávat veliká. Liga Pokémonů se zatím hraje jen na 24 místech v republice, ale již má kolem 1500 účastníků a každý týden roste téměř o 50 %. Odhadovaný počet hráčů této karetní hry je v desetitisících, což dělá z této sběratelské karetní hry téměř nejúspěšnější produkt své kategorie. Oproti ostatním "Pokémon produktům" se sběratelská karetní hra vyznačuje tím, že učí děti strategii, logickému myšlení a anglickému jazyku.

Letos v březnu se utkalo přes 600 hráčů hry Magic: The Gathering z celého světa na prvním mezinárodním turnaji v Čechách o titul mistra Grand Prix. Nyní naše hráče čeká neméně těžká zkouška v boji o titul Mistra Republiky v této intelektuální hře. První čtyři se kvalifikují na Mistrovství Světa v kanadském Torontu a prvních 8 na Mistrovství Evropy v italském Miláně. Turnaj je dotován cenami za více než 150.000,- Kč.

S odhadovanou základnou přes 6 milionů hráčů se Magic hraje na kamarádské, ale i na soutěžní úrovni. A to včetně prestižního seriálu Magic: The Gathering Pro Tour dotovaného celkem třemi miliony dolarů. Hraní ve více než 50 zemích světa je podporováno hráčskou organizací DCI, která je uznávanou autoritou všech oficiálně započítaných turnajů v Magicu. Do DCI je ročně započítáno přes 80,000 turnajů z celého světa.

Hráči České republiky patří ve sběratelské karetní hře Magic: The Gathering ke světové špičce. V roce 1997 vyhrál Jakub Šlemr mistrovství světa v Seattlu a získal tak kromě titulu světového šampióna také $36,000. V tomtéž roce se náš čtyřčlenný tým na mistrovství světa umístil na druhém místě. Pro více informací volejte prosím: Michal Srba Martin Polák Příběnická 20, Praha 3 Tel: 02/ 628 48 32 02/ 628 42 58 E-mail: michal.s@blackfire.cz nebo martin.p@blackfire.cz URL: www.blackfire.cz

Klíčová slova PROTEXT-Pokémon-mistrovství

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.