Kontaktní čočky ACUVUE® OASYS s technologií Transitions™ Light Intelligent Technology™ byly magazínem TIME zvoleny "Nejlepším vynálezem roku 2018"

Pinellas Park (Florida) 18. listopadu 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

První kontaktní čočky svého druhu[i] korigují zrak a přizpůsobují se měnícím se světelným podmínkám, čímž zvyšují komfort a výkonnost v každodenním životě

Magazín TIME vision ve svém každoročním hodnocení zaměřeném na průkopnické inovace na celém světě zvolil kontaktní čočky ACUVUE® OASYS s technologií Transitions™ Light Intelligent Technology™ jako jeden z "Nejlepších vynálezů roku 2018". Tato inovace, která byla vyvinuta díky strategickému partnerství společností Johnson & Johnson Vision, Transitions Optical a mezinárodní společnosti Essilor, představuje zcela novou kategorii kontaktních čoček, která poskytuje uživatelům korekci zraku a snižuje zářivé světlo ii,iii pro celodenní pohodlné vidění.iv,v

Kontaktní čočky ACUVUE® OASYS s technologií Transitions™ Light Intelligent Technology, vyvinuté pro moderní a aktivní životní styl, pomáhají snižovat vystavení jasnému světlu v interiéru a exteriéru, včetně filtrování modrého světlavi a blokování UV záření, které mohou ovlivnit oční pohodlí, zrak a zdraví.† ‡ vii,viii,ix,x,xi Tyto kontaktní čočky pomáhají očím zvládat různé druhy světla v různé intenzitě a jasu po celý den. Díky kombinaci silných stránek a odbornosti každé společnosti se zrodila kontaktní čočka založená na hlubokém průzkumu potřeb spotřebitelů dle jejich životního stylu.

Společnost Transitions Optical je již dlouho lídrem v oblasti technologie řízení světla a světlo ovládá více než 28 let. Má dlouhou historii produktových inovací a strategických partnerství, které společnosti umožnily prolomit nové oblasti, rozvíjet fotochromii a představit výhody přizpůsobení světlu více pacientům. Spojení revoluční světelně adaptivní technologie společnosti Transitions s těmito vyspělými kontaktními čočkami trvalo více než deset let. Výsledkem jsou čočky, které přinášejí prvotřídní výhodu, která přesahuje pouhou korekci zraku, a jsou tak svěží, jako jsou spotřebitelé ve svém každodenním životě.

"Jsme velmi hrdí na to, že kontaktní čočky ACUVUE® OASYS s technologií Transitions™ Light Intelligent Technology™ byly časopisem TIME vybrány jako jeden z "Nejlepších vynálezů roku 2018". Tato inovace přináší revoluci kontaktních čoček a fotochromie tím, že přináší výhody adaptace na světla pro více pacientů," řekl Chrystel Barranger, prezident společnosti Essilor Photochromics a Transitions Optical. "V reakci na nesplněné potřeby uživatelů kontaktních čoček přispívá tato inovace k dosažení našeho poslání umožnit dobré vidění každému člověku na naší planetě."

Dvoutýdenní opakovaně použitelné kontaktní čočky, které budou prodávány společností Johnson & Johnson Vision Care, Inc., se neustále přizpůsobují přechodu ze světlého prostředí do tmavého a zpět, pomáhají se očím přizpůsobovat měnícímu se světlem lépe než vlastní oči. vii Kontaktní čočky ACUVUE OASYS s technologií Transitions se začínají ztmavovat, jakmile jsou vystaveny UV nebo HEV záření, díky technologii Transitions Light Intelligent Technology, ztmavnou za 45 vteřin - a při přechodu zvenku do vnitřních prostor zesvětlají do čiré barvy během 90 vteřin vii. Při plné aktivaci blokují čočky až 70 % viditelného světla a filtrují světlo v interiéru i v nejjasnějším stavu. vii Tento revoluční vynález je navržen tak, aby nabízel nejvyšší úroveň ochrany proti UV záření, který je k dispozici v kontaktních čočkách, a je jedinou kontaktní čočkou, která poskytuje 100% ochranu proti UVB paprskům. † ‡ vii, viii

Tyto kontaktní čočky získaly v dubnu letošního roku schválení 510 (k) pro útlum jasného světla od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA). Očekává se, že budou v USA a dalších vybraných trzích dostupné v první polovině roku 2019.

O společnosti Transitions Optical

Společnost Transitions Optical je předním celosvětovým poskytovatelem fotochromatických (chytrých adaptivních) čoček, který v roce 1990 jako první úspěšně vyrobil a uvedl na trh plastové adaptivní čočky. Díky svým neustálým investicím do výzkumu, vývoje a technologií nabízí společnost Transitions Optical širokou škálu optických skel do brýlí a ochranných produktů, které stanovují nové standardy pokročilé výkonnosti a poskytují neustále vzrůstající komfort vidění, optimální ochranu proti modrému světlu a vždy blokují 100 % UVA a UVB paprsků.

Vedení v oblasti produktů, zaměření na spotřebitele a provozní dokonalost učinily značku Transitions® jednou z nejuznávanějších spotřebitelských značek v oblasti optiky. Další informace o společnosti a technologii Transitions® Light Intelligent Technology™ naleznete na webových stránkách Transitions.com nebo TransitionsPRO.com.

Transitions Optical je plně vlastněná dceřiná společnost společnosti Essilor International.

O společnosti Essilor

Essilor International (Compagnie Générale d'Optique) ("Essilor") je přední světová společnost zaměřená na oční optiku. Společnost Essilor navrhuje, vyrábí a prodává široký sortiment čoček pro zlepšení a ochranu zraku. Jejím posláním je zlepšit životy prostřednictvím zlepšení zraku. K podpoře této mise společnost Essilor každoročně vyčleňuje více než 200 milionů EUR na výzkum a inovace, a to v úsilí nepřetržitě přinášet na trh nové a efektivnější produkty. Jejími vlajkovými značkami jsou Varilux®, Crizal®, Transitions®, Eyezen™, Xperio®, Foster Grant®, Bolon™ a Costa®. Také vyvíjí a prodává vybavení, nástroje a služby pro oční specialisty. Více informací naleznete na webových stránkách www.essilor.com.

O společnosti Johnson & Johnson Vision

Ve společnosti Johnson & Johnson Vision máme odvážnou ambici: změnit trajektorii zdraví očí na celém světě. Prostřednictvím našich provozních společností poskytujeme inovace, které umožňují odborníkům v oblasti oční péče přinášet lepší výsledky pacientů v průběhu jejich života, s produkty a technologiemi, které řeší nesplněné potřeby, včetně refrakční chyby, katarakty a syndromu suchého oka. V komunitách s největší potřebou spolupracujeme na rozšíření přístupu ke kvalitní oční péči a zavazujeme se pomáhat lidem lépe vidět, lépe se začleňovat a lépe žít. Navštivte nás na stránkách www.jjvision.com. Sledujte @JNJVision na Twitteru a Johnson & Johnson Vision na LinkedIn.

Důležité informace pro uživatele kontaktních čoček: Kontaktní čočky značky ACUVUE® jsou k dispozici pouze na lékařský předpis pro korekci vidění jako čočky pro každodenní nošení s doporučenou náhradou po dvou týdnech. Oční lékař určí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. I když jen vzácně, ale při nošení kontaktních čoček může dojít k vážným problémům s očima. Abyste se vyhnuli těmto potížím, postupujte podle pokynů svého ošetřujícího lékaře ohledně používání, výměny a péče o kontaktní čočky. Nepoužívejte kontaktní čočky, pokud máte oční infekci nebo pociťujete mírnou bolest, provází vás nadměrné slzení, změny vidění, zarudnutí nebo jiné oční problémy. Pokud dojde k některému z těchto stavů, vyjměte čočku a okamžitě kontaktujte svého očního lékaře. Další informace o správném používání, péči a bezpečnosti vám poradí váš ošetřující odborník. Požádejte o Pokyny pro pacienty, volejte na tel. č. 1-800-843-2020 nebo navštivte webové stránky Acuvue.com.

†Pomáhají chránit před přenosem škodlivého UV záření do rohovky a do oka.

‡UPOZORNĚNÍ: Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují plně další ochranné pomůcky jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste i nadále používat doporučené brýle pohlcující UV záření.

POZNÁMKA: Dlouhodobé vystavení UV záření je jedním z rizikových faktorů spojených s kataraktou. Vystavení se záření závisí na řadě faktorů, jako jsou podmínky prostředí (nadmořská výška, geografická poloha, oblačnost) a osobních faktorech (rozsah a povaha venkovních aktivit). Kontaktní čočky blokující UV záření pomáhají chránit před škodlivým UV zářením. Nebyly však provedeny klinické studie, které by prokázaly, že nošení kontaktních čoček s blokací UV záření snižuje riziko vzniku katarakty nebo jiných očních poruch. Další informace získáte u svého ošetřujícího lékaře.

ACUVUE OASYS® je ochranná známka společnosti Johnson & Johnson Vision Care, Inc.

i Tisková zpráva agentury FDA: FDA schválila první kontaktní čočky s technologií přizpůsobení světlu

ii Definované jako měnící se intenzivní / jasné světlo uvnitř i venku

iii JJV Údaje ve spisu 2018: tržní průzkum zářícího světla

iv Určeno jako pohodlné vidění za jasných světelných podmínek.

v JJV Údaje ve spisu 2018: JJV Údaje ve spisu 2018: ACUVUE® OASYS s technologií TransitionsTM, klinický cíl

vi Výpočet pro normu ISO-8980-3 pro 380-460nm (Funkce nebezpečí modrého světla, B(?))

vii JJV Údaje ve spisu 2018: Definice ACUVUE® OASYS s technologií Transitions™

viii JJV Údaje ve spisu 2018: Charakteristika materiálu kontaktních čoček ACUVUE OASYS® s technologií HYDRACLEAR® Plus a ostatních opakovaně použitelných kontaktních čoček

ix Americká akademie oftalmologie. Co je fotokeratitis. Naleznete na stránkách: https://www.aao.org/eye-health/diseases/photokeratitis-snow-blindness . Verze z 22. ledna 2018.

x Americká optometrická asociace. Ochrana proti UV záření. Naleznete na stránkách: https://www.aoa.org/patients-and-public/caring-for-your-vision/uv-protection . Verze z 22. ledna 2018.

xi Walls HL, Walls KL, Benke G. Eye Disease Resulting From Increased Use of Fluorescent Lighting as a Climate Change Mitigation Strategy. American Journal of Public Health. 2011;101(12):2222-2225.

KONTAKT: Courtney Myers-Havas PR, 412 512 6542, tel - courtney.myers@havas.com

Klíčová slova USA-zdraví-trh-firmy-Essilor International

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.