Kam 17. listopadu? Na Kuňkání pod Kuňkou!

Ráby (Pardubicko) 14. listopadu 2018 (PROTEXT)

Ježibaba® z Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic zve všechny zájemce o komunitní zážitkové programy k návštěvě Království perníku® ve státní svátek 17. listopadu 2018 od 10 do 16 hodin.

Na tradiční akci "Kuňkání pod Kuňkou" se sejdou kamarádi ze zahraničí (z ČR), kteří spontánně podle své nálady předvedou své řezbářské umění, a to i motorovou pilou, v příjemné pohodě si popovídají a zazpívají spolu se známými trampskými a folkovými kapelami nebo se sólovými muzikanty. Přitom slovo "kuňkání" má v Království perníku® mnoho významů a může označovat cokoliv, například zazpívat si, napít se dobrého piva či ponořit se do dobrého jídla...

O občerstvení se postarají Otesánkova mlsárna® a provozovna "U všech čertů - útulna a občerstvovna®". Budete moci ochutnat místní gastronomickou specialitu s označením Pečení holubi®, zájemci o netradiční vánoční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí poručit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí®. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Pro opravdové a prozíravé "investory" doporučujeme Pardubické zlato® a Zlato z Pardubic® od Krále perníku.

V Perníkové chaloupce budete moci navštívit Muzeum perníku®, které se postupně obléká do sváteční vánoční výzdoby. V kamnech Perníkářské dílny Ježibaby hoří a praská dřevo, Medovému ráji dominuje betlém z perníku. Pro děti je zvlášť atraktivní Ježíškovo nebe (kde mohou zanechat Ježíškovi dopis s vánočním přáním) a ohnivé peklo pod Perníkovou chaloupkou pro všechny, co jako Jeníček a Mařenka "kradou jako straky"... Medové zážitky z Perníkové chaloupky® potěší všechny vaše smysly: zrak, sluch, hmat, čich i chuť.

"Kuňkání pod Kuňkou" je současně výročním setkáním členů zapsaného spolku KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU (byl založen právě před rokem dne 17. 11. 2017), a tak samospráva spolku je připravena poskytnout členům podrobné informace o jeho dosavadní činnosti a těší se na nové náměty a nápady na přípravu komunitních zážitkových programů.

Tato akce se koná uvnitř budovy za každého počasí, řezbáři motorovými pilami budou své umění předvádět před areálem. Automobily doporučujeme zaparkovat pod hradem Kunětická hora.

Kontakt:

KRÁLOVSTVÍ PERNÍKU, z. s., V Perníkové chaloupce č. p. 38, 533 52 Ráby

Luděk Šorm - správce, telefon 466 612 474, 602 413 134, www.kralovstvi.cz

Klíčová slova ČR-zábava-hudba-gastro-dřevo-Království perníku

Oblast
Pardubický (pu)

Kategorie
Zpracovatelský a výrobní průmysl
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.