V Pekingu byl oficiálně představen kávový cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er)

Peking 7. listopadu 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Čínská ekonomická informační služba (CEIS) tiskové agentury Xinhua, vláda města Pu'er a Mezinárodní kávová burza Yunnan dne 1. listopadu v Pekingu společně představily kávový cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er).

Cílem tohoto indexu je zvýšit vliv značky i mezinárodní zviditelnění kávy vyrobené v provincii Yunnan v jihozápadní Číně a poskytnout referenci pro vládní monitorování, vědecké výsadby a obchodních rozhodnutí.

Tento indexový systém pokrývá kompozitní cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er) a jednotkový cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er). Vyznačuje surové kávové boby vyráběné v pěti hlavních oblastech produkce kávy, kterými jsou Pu'er, Dehong, Pao-šan, Lin-cchang a Xishuangbanna v provincii Jun-nan.

Jako nejrozsáhlejší čínská základna pěstování kávy potřebuje provincie Jun-nan důvěryhodný, vlivný a spravedlivý cenový index, který odráží trendy v kávovém průmyslu a zavedení indexu cen kávy výrazně podpoří rozšíření a modernizaci průmyslových řetězců kávy z provincie Jun-nan, stejně jako cílené zmírnění chudoby prostřednictvím průmyslu, řekl Zhang Guohua, viceguvernér provincie Jun-nan.

Zavedení tohoto indexu bude rozhodně hrát důležitou roli v oblasti tvorby cen a tržního poradenství, posílí rozvoj kávového průmyslu provincie Jun-nan, zvýší příjmy pěstitelů kávy a podpoří řádný vývoj čínského trhu s kávou, uvedl Liu Zhengrong, viceprezident a generální tajemník zpravodajské agentury Xinhua.

Údaje ukázaly, že kompozitní cenový index Xinhua-Yunnan (Pu'er) zaznamenal od základního období (3. listopadu 2017) pokles. Index dne 12. října 2018 vykazoval 812,69 bodu, ve srovnání s předchozím obdobím poklesl o 3,59 bodu a o 187,31 bodu, tedy 18,73 procenta ve srovnání s 1 000 bodů v základním období.

Index také ukázal, že vysoce kvalitní kávová zrna měla velký prémiový prostor a silnou odolnost vůči poklesu cen. Ve srovnání se základním obdobím zaznamenala sekundární jemná kávová zrna dne 12. října mírný nárůst o 3,72 procenta, zatímco u ostatních odrůd došlo k poklesu o více než 10 procent, což naznačuje, že pěstování vysoce kvalitních kávových zrn je správným směrem pro budoucí rozvoj tohoto průmyslového odvětví.

Společnost CEIS je plně vlastněnou společností zpravodajské agentury Xinhua. Jako první profesionální instituce v Číně, která studuje, zveřejňuje, propaguje a provozuje kompozitní cenové indexy, se společnost Xinhua Indices zavázala k budování čtyř produktových systémů: cenového indexu Xinhua, tematického indexu Xinhua, vyhodnocovacího indexu Xinhua a finančního indexu Xinhua Finance a zavedla řadu vlivných produktů.

Odkazy na fotografie:

http://asianetnews.net/view-attachment?attach-id=323569

KONTAKT: Paní Ji, Tel: +86-10-63074558

Klíčová slova Čína-nápoje-trh-obchod-China Economic Information Service

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Potraviny, gastronomie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.