Společnost Trina Solar dodala moduly o výkonu 17 MW pro největší plovoucí solární systém v Evropě

Čchang-čou, Čína, 31. října 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Největší evropský plovoucí solární systém v Piolencu (Francie), napájený 17MW solárními fotovoltaickými moduly společnosti Trina.

Největší evropský plovoucí solární systém v Piolencu (Francie), napájený 17MW solárními fotovoltaickými moduly společnosti Trina.

Společnost Trina Solar Limited („Trina Solar" nebo „Společnost"), přední dodavatel řešení v oblasti solární energie, dnes oznámila, že dodala fotovoltaické moduly o celkovém výkonu 17 MW do největší plovoucí fotovoltaické elektrárny v Evropě.

Solární projekt „O'MEGA 1" byl vyvinut společností Akuo Energy, předním francouzským nezávislým výrobcem obnovitelných zdrojů energie, v rámci specifických omezení francouzského výběrového řízení CRE4.1, získaného pomocí modulů Trina Solar s nízkou emisí uhlíku. Po uvedení do provozu bude elektrárna se sídlem v Piolenc (Vaucluse) vyrábět 100% obnovitelnou energii pokrývající spotřebu více než 4700 domácností. Zařízení je rozloženo na ploše 17 hektarů a zabrání emisi zhruba 11 100 tun CO2 ročně.

Projekt „O'MEGA 1" sestává z více než 46 000 monokrystalických modulů PERC s dvojitým sklem společnosti Trina Solar, TSM-DEG14.20 (II) v provedení s nízkou emisí uhlíku. Modul DUOMAX M Plus nabízí vysoký výkon pro velké solárních farmy. Moduly DUOMAX M Plus, které mají nejvyšší hodnocení 1500 V UL/IEC v oboru, zaručují díky nejvyššímu výkonu a efektivitě maximální energetický výkon a zároveň odolávají náročným podmínkám prostředí. Jejich odolná konstrukce z dvojitého skla, vyrobená z vysoce kvalitního solárního skla se zapouzdřením, chrání solární články před silnou vlhkostí po celou dobu životnosti, což zabraňuje ztrátám energie z PID (potenciální indukované degradace).

Eric Scotto, prezident a spoluzakladatel společnosti Akuo Energy, dodává: „O'MEGA 1 představuje pro Akuo Energy více premiér: první plovoucí sluneční elektrárna ve Francii, skupina poprvé otevírá kapitál projektu jednotlivcům a první bankovní financování pro plovoucí solární projekt. Prostřednictvím tohoto společenského projektu se stáváme globální hráčem v oblasti energetické transformace a doufáme, že toto zařízení učiníme příkladem hodným následování. Jsme hrdí na to, že můžeme být spojováni se všemi těmito aktéry, kteří vytvořili tento příkladný a inspirativní projekt."

Gonzalo de la Vina, ředitel obchodu s moduly v Evropě společnosti Trina Solar, říká: „Je nám ctí, že jsme byli společností Akuo vybráni pro největší plovoucí solární projekt v Evropě. Tento projekt, který byl vyvinut v rámci specifických omezení francouzského nabídkového řízení CRE4.1, využívá konkurenční technické a ekonomické řešení založené na našich monokrystalických modulech PERC s dvojitým sklem v kombinaci s plovoucí strukturou Ciel et Terre. Věříme, že tento projekt otevře dveře dalšímu rozvoji plovoucích fotovoltaických projektů v celé Francii a Evropě."

Odkaz na obrázek: http://bit.ly/2OVV29H

Popisek: Největší evropský plovoucí solární systém v Piolencu (Francie), napájený 17MW solárními fotovoltaickými moduly společnosti Trina.

Zdroj: Akuo Energy

O společnosti Trina Solar

Trina Solar je přední globální poskytovatel řešení pro solární energii. Společnost Trina Solar, která byla založena v roce 1997, vyvíjí proprietární inteligentní fotovoltaické systémy pro velké elektrárny, stejně jako komerční a bytová řešení, systémy pro ukládání energie a fotovoltaické moduly. Jako přední světový dodavatel integrovaných řešení solární energie se společnost Trina Solar ujala vedení v oblasti přechodu na značku ve světě energie IoT (Internetu věcí) a je odhodlána stát se světovým lídrem v tomto novém a vznikajícím sektoru. Pro více informací navštivte webové stránky www.trinasolar.com.

KONTAKT: Trina Solar Europe, Sandra Valverde, +34 911 335 935, sandra.valverde@trinasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-teplo-Trina Solar Limited

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.