Společnost MGI představila vysoce výkonný sekvencer MGISEQ-T7

Šen-čen (Čína) 28. října 2018 (PROTEXT/PRNewswire)

Jian Liu, výkonný viceprezident společnosti MGI, představil MGISEQ-T7

Jian Liu, výkonný viceprezident společnosti MGI, představil MGISEQ-T7

Doposud nejvýkonnější sekvencer

MGI, dceřiná společnost skupiny BGI, představila na 13. mezinárodní konferenci o genomice (ICG-13) v Šen-čenu svůj nejnovější model genetického sekvenceru MGISEQ-T7, který výrazně zlepšuje rychlost, propustnost a flexibilitu. MGISEQ-T7, doposud nejmodernější sekvencer společnosti MGI, je navržen s inovativním čtyřnásobným fázováním průtoku buněk, který umožňuje současný, ale i nezávislý provoz 1 až 4 průtokových článků v jednom chodu. Vlastní technologie společnosti MGI využívaná v sekvenceru T7 přináší vyšší přesnost a zlepšuje účinnost díky modernizaci průtoku buněk, kapaliny a biochemického a optického systému. Superpočítač pro průmysl přírodních věd, MGISEQ-T7, přenáší výrobní kapacitu sekvenceru na novou úroveň s denním výstupem dat až do 6Tb.

„Zákazníci mají nyní plnou flexibilitu umožňující širokou škálu sekvencí najednou, a to vše v jednom stroji," uvedl generální ředitel společnosti MGI Feng Mu.

Inovace sekvenceru MGISEQ-T7 zahrnují:

Unikátní platforma Quad-Flowcell, která podporuje nezávislý provoz 1-4 čipů

Revoluční platforma s čtyřnásobným průtokem buněk umožňuje samostatné zpracování průtokových buněk s různými čtecími délkami a aplikacemi v jediném cyklu. Platforma podporuje sekvenování celého genomu, ultra hluboké sekvenování exomu, sekvenování epigenomů a detekci genu nádoru.

Rychlost sekvenování se zvýšila o více než 50 %

MGISEQ-T7 pracuje mnohem rychleji než kterýkoli jiný sekvencer dosud. Sekvenování PE150 trvá při plném zatížení méně než 24 hodin.

Hustota jednotlivých čipů se zvýšila o 20 %

Hustota čipů MGISEQ-T7 se zvýšila o 20 %. Data v řádu terabytů mohou být vygenerována s jediným čipem.

Partneři a zákazníci na celém světě, kteří používají platformu MGI, poznali její zřetelné výhody, včetně výzkumníků institutů RIKEN, Mayo Clinic, Karolinska Institutet, Curetis a Weill Cornell Medicine.

„MGI je první společností, která dokáže dosáhnout cenově dostupného a v podstatě bezchybného genomového sekvenování," uvedl Dr. George Church, profesor genetiky, zdravotních věd a technologie Harvardské univerzity a MIT.

MGISEQ-T7 s ultravysokou rychlostí a velkou propustností dokáže dokončit WGS až pro 60 lidských genomů za jediný den, čímž překonává bariéry toho, co dokáže sekvencer příští generace. MGISEQ-T7 urychluje vývoj celostátních genomických projektů, neboť T7 dokáže dokončit sekvenci 10 000 genomů během jednoho roku.

Prezident skupiny BGI Jian Wang uvedl, že takovýto výzkum bude prospěšný pro všechny lidi. „Posláním společnosti MGI je pomoci lidem žít lépe a zdravěji."

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/774798/Jian_Liu_MGI.jpg

KONTAKT: Kristi Heim, BGI Deputy Director of Communications, +1 206-778-7411, kheim@genomics.cn

Klíčová slova Čína-počítače-věda-zdraví-firmy-BGI

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.